Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
dangor
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2022, 14:57

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: dangor »

Dzień dobry, jestem nowy na forum i proszę o głos rozsądku innych, bardziej doświadczonych forumowiczów.

Zamówiłem 1.6 T-GDI 230 KM 6AT 2WD (M) końcem września 27/9/2021. Kiedy z waszego doświadczenia mogę się spodziewać odbioru. Wiem że niektórzy też zamawiali pod koniec ubiegłego roku -- czy odebraliście szanowni panowie już auta?

Niestety ani dealer ani KIA centrala nie mówi nic żeby "nie wprowadzać w błąd klientów". Poza tym żeby trzeba się uzbroić w cierpliwość. Frustrujące bardzo to wszytko jest.

Dziękuje za pomoc. I gratuluje tym co już się cieszą z jazdy.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

Ja mam HEV AWD XL + PL + SR zamówionu 01/09/21. Odbiór do końca 04/22 (teoretycznie). Mam zamówione przez flotę z zapewnieniem mobilności do 18.04.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2022, 18:18 przez Soplus, łącznie zmieniany 3 razy.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Na umowie masz pewnie dostawa 30.04... dolicz spokojnie 2-3 mce i licz na odrobinę szczęścia. Może w wakacje uda Ci się "pobawić" nowym autem ;)
dangor
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2022, 14:57

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: dangor »

Jest dokładnie tak jak mówisz. termin dostawy koniec kwietnia. Aha, czy ten kwiecień można między bajki włożyć. Dzięki za rade.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Jestem gotów postawić sporą kasę, że termin koniec kwietnia, jest nierealny. Niby 2WD, niby wersja "M", ale i tak musiałoby się wszystko idealnie ułożyć żeby się wyrobili.
BTW, mamy zamówienie z tego samego dnia 8-)
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

Tragedia z tym co się teraz dzieje. Aktualnego Sportage zamawiałem w listopadzie 2017 a w połowie grudnia tego samego roku wyjeżdżałem z salonu. A teraz rok czekania. :shock:
sorento
Posty: 144
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:51
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorento »

Zamowienie 06.2021 - przejete z salonu, ktory klepnal auto w 03.2021, nadal auta brak. Moze na koniec Q1/22 bedzie. Narazie nawet nie wyprodukowane.

Hev + XL + Prestige + Dach + hak
BMC
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2022, 18:33
model samochodu: SORENTO HEV AWD XL CP1 SRF

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: BMC »

sorento pisze: 19 sty 2022, 15:46 Zamowienie 06.2021 - przejete z salonu, ktory klepnal auto w 03.2021, nadal auta brak. Moze na koniec Q1/22 bedzie. Narazie nawet nie wyprodukowane.

Hev + XL + Prestige + Dach + hak
ja miałem zamówienie z początku 02.2021 i w zeszłym tyg pojawił się VIN w systemie
także myślę że za ok miesiąc Twój też się pojawi.
też zamawiałem ze szklanym dachem i przez to na pewno termin się mocno wydłużył

pozdrawiam 8-)
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

dangor pisze: 19 sty 2022, 15:06 Dzień dobry, jestem nowy na forum i proszę o głos rozsądku innych, bardziej doświadczonych forumowiczów.

Zamówiłem 1.6 T-GDI 230 KM 6AT 2WD (M) końcem września 27/9/2021. Kiedy z waszego doświadczenia mogę się spodziewać odbioru. Wiem że niektórzy też zamawiali pod koniec ubiegłego roku -- czy odebraliście szanowni panowie już auta?

Niestety ani dealer ani KIA centrala nie mówi nic żeby "nie wprowadzać w błąd klientów". Poza tym żeby trzeba się uzbroić w cierpliwość. Frustrujące bardzo to wszytko jest.

Dziękuje za pomoc. I gratuluje tym co już się cieszą z jazdy.
Za prawdę powiadam Ci, pojedziesz tym samochodem w Kwietniu, wyprodukowany będzie jakoś w do połowy Lutego. O ile nie wziąłeś oczywiście dachu
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

kejdzejejdzem pisze: 19 sty 2022, 21:36
dangor pisze: 19 sty 2022, 15:06 Dzień dobry, jestem nowy na forum i proszę o głos rozsądku innych, bardziej doświadczonych forumowiczów.

Zamówiłem 1.6 T-GDI 230 KM 6AT 2WD (M) końcem września 27/9/2021. Kiedy z waszego doświadczenia mogę się spodziewać odbioru. Wiem że niektórzy też zamawiali pod koniec ubiegłego roku -- czy odebraliście szanowni panowie już auta?

Niestety ani dealer ani KIA centrala nie mówi nic żeby "nie wprowadzać w błąd klientów". Poza tym żeby trzeba się uzbroić w cierpliwość. Frustrujące bardzo to wszytko jest.

Dziękuje za pomoc. I gratuluje tym co już się cieszą z jazdy.
Za prawdę powiadam Ci, pojedziesz tym samochodem w Kwietniu, wyprodukowany będzie jakoś w do połowy Lutego. O ile nie wziąłeś oczywiście dachu
Dach chyba jest dostępny do XL i PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”