Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

Bugaloo pisze: 29 lis 2021, 17:15 Gratki :)
Po maks tygodniu oczekujemy "raportu" ;)
dokładnie ! ;)
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

galloper pisze: 29 lis 2021, 18:09 What??? W Poznaniu załatwiasz rejestrację po umówieniu się w 20 min a bez umówienia w maks 1,5h.
potwierdzam
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sfetrzak »

2-3 tygodnie? Jakaś masakra.
W Warszawie się umawiasz na konkretną godzinę i gotowe w 20 minut włącznie z lataniem po piętrach do kasy.
Druga opcja bez umawiania to stoisz w ogonku jakieś 1-3 godziny (w zależności jak wcześnie przyjdziesz) ale jak już staniesz przy okienku to od ręki.
A jak rejestruje leasingodawca to wchodzi bez kolejki i kilkanaście samochodów tego samego dnia mu rejestrują.

HEV AWD PL PNS
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Jak to rejestracja załatwiona od ręki ?
Przecież zawsze wydają najpierw " mnientki " dowód a dopiero po 4 tygodniach twardy.

Dealer twierdzi że mój samochód bedzie jutro rozładowywany w porcie. Strona portu w koper milczy o samochodwcu z Azji w tym terminie. Ładny tam mają porządek.
Z mojego śeldztwa wynika że statek z Pusan przypłynie do Koper 03.12. Obecnie przepłynął już 200 km po Morzu Sródziemnym.
W sumie lepiej że przypłynie 3 dni później zawsze to 3 dni na suchym statku zamiast na parkingu importera.
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sfetrzak »

No rejestracja od ręki, dostajesz miękki, tablice i jedziesz. Twardy dowód nikomu do życia nie jest potrzebny. Chyba, że chcesz dodać potem hak no to rzeczywiście musisz czekać na twardy jak nie założyłeś haka u dealera przed rejestracją.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

sfetrzak pisze: 30 lis 2021, 00:32 No rejestracja od ręki, dostajesz miękki, tablice i jedziesz. Twardy dowód nikomu do życia nie jest potrzebny. Chyba, że chcesz dodać potem hak no to rzeczywiście musisz czekać na twardy jak nie założyłeś haka u dealera przed rejestracją.
Nie do końca. Jak kończy się ważność miękkiego dowodu i dalej jeździsz - bez odebrania twardego to w razie kontroli masz mandat kilka tys- nawet do konieczności holowania samochodu. Przejeździłem tak 3 lata Oplem do czasu aż mi ktoś tego nie uświadomił - przy pierwszym przeglądzie technicznym.
Samochód zdolny do jazdy to taki który ma ważny przegląd i odebrany twardy dowód. Myślałem że przecież jest wyrobiony i lezy w urzędzie wojewódzkim i ze to starczy - nie starczy. W razie kontroli w systemie wyświetla się że nie jest odebrany i jak policjant to zauważy to mandat + nawet hol auta. Takie są fakty
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sfetrzak »

Zapewne masz rację.
Chodziło mi o samą rejestrację, że jest od ręki żeby można było odebrać samochód od dealera z miękkim dowodem ;) a nie, żeby nigdy nie odebrać dowodu z urzędu :D
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kon »

Żeby być precyzyjnym - tzw miękki dowód to "pozwolenie czasowe" ważne 30dni. I na tyle pojazd jest dopuszczony do ruchu. Dopiero twardy dowód jest związany z rejestracją pojazdu w trybie decyzji administracyjnej. I to przede wszystkim tę decyzję należy odebrać. Dowód jest tylko dokumentem który jej towarzyszy.
JACKG
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2021, 20:32
model samochodu: FOCUS RS MK3

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: JACKG »

kon pisze: 01 gru 2021, 11:03 Żeby być precyzyjnym - tzw miękki dowód to "pozwolenie czasowe" ważne 30dni. I na tyle pojazd jest dopuszczony do ruchu. Dopiero twardy dowód jest związany z rejestracją pojazdu w trybie decyzji administracyjnej. I to przede wszystkim tę decyzję należy odebrać. Dowód jest tylko dokumentem który jej towarzyszy.
Ustawa covidowa na czas epidemii wprowadziła zapis, iż pozwolenie czasowe po upływie 30dni staje się pozwoleniem bezterminowym, oczywiście do zakończenia stanu epidemii. W praktyce oznacza to, że po upływie 30 dni można spokojnie jeździć dalej na tak zwanym "miękkim" dowodzie.
Niestety niektórzy policjanci WRD nie znają tego zapisu i straszą konsekwencjami braku "stałego" dowodu podczas kontroli.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Dzisiaj kładli po sąsiedzku, w Gdyni, ceramikę na nowe Sorento. Właściciel czekał 11 mcy (ale załapał się na MY22 więc ogólnie zadowolony). Biała perła wygląda bardzo fajnie, była w mojej finałowej trójce ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”