Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

novada pisze: 24 sty 2022, 09:40 Kiedy dealer zamawiał - nie wiem, nikt mi tego nie mówił a mi też nie zależało żeby się dowiedzieć.
Panoramicznego dachu brak. W sumie chciałem ale nie było nic do wzięcia bez czekania 8-11 mies, więc zdecydowałem, że właściwie go nie potrzebuje :)
Wg mnie wizualnie auto dobrze wyglada z czarnym dachem (takim jechałem na próbnej) ale jak coś to da sie dach okleić czarną folią. Póki co jednak tego nie robie, podoba mi sie też cały biały. Jest całkiem dużo czarnych elementów, ciemne szyby więc nie wygląda jak lodówka :)

Mam też powłokę ceramiczną robioną u dealera.

Napęd HEV AWD. Spalanie średnie 7,8l po wsiach + z 20 km autostradą.
Ile biorą za położenie ceramiki?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Ceramika "od dealera" ma sens tylko, kiedy kupujesz lokalnie. Na 2 autach mam ceramikę (Kisho i Gtechniq), na trzecim, twardy wosk. Od teraz wybieram wosk, jak kiedyś zanim zaczęli wymyślać te kosmiczne technologie i rytuały ;)
novada
Posty: 23
Rejestracja: 06 gru 2021, 14:03
model samochodu: Sorento IV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: novada »

3k.
Co masz na myśli mówiąc 'kupujesz lokalnie'?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Mieszkasz w Warszawie, kupujesz w Warszawie. Ceramika podlega gwarancji... ale także okresowym przeglądom i poprawkom.
novada
Posty: 23
Rejestracja: 06 gru 2021, 14:03
model samochodu: Sorento IV

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: novada »

Tak, to racja. Bez sensu jeździć na przegląd pół Polski
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

Bugaloo pisze: 26 sty 2022, 12:54 Ceramika "od dealera" ma sens tylko, kiedy kupujesz lokalnie. Na 2 autach mam ceramikę (Kisho i Gtechniq), na trzecim, twardy wosk. Od teraz wybieram wosk, jak kiedyś zanim zaczęli wymyślać te kosmiczne technologie i rytuały ;)
jak ten twardy wosk ? daje radę ? na jak długo +/-
odbieram białą perłe i myślę o jakimś zabezpieczeniu..
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Jak w miarę dbasz, to 3 nawet 4mce wytrzyma spokojnie.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Bugaloo pisze: 26 sty 2022, 12:54 Ceramika "od dealera" ma sens tylko, kiedy kupujesz lokalnie. Na 2 autach mam ceramikę (Kisho i Gtechniq), na trzecim, twardy wosk. Od teraz wybieram wosk, jak kiedyś zanim zaczęli wymyślać te kosmiczne technologie i rytuały ;)
Wiem że tyo nie ten temat ale skoro już kilka postów skapło to mógłbyś napisać dlaczego wosk a nie ceramika?
Mi proponowali ceramikę u delaera za 2,5k - tylko to nie sam dealer a firma współpracująca. Inny renomowany zakład w mieście bierze koło 4 k
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Osobiste odczucia, nic więcej. Powłoki na 3-5 lat, a ja często po 12-18 miesiącach mam problem, żeby uczciwie stwierdzić, że "coś" tam jeszcze siedzi ;)
Dobrze położony wosk wygląda i działa świetnie. 2-3x w roku i spokój. A jak ktoś ma ogród i trochę wolnego czasu to już w ogóle. Piwko, szmatka i jazda ;)
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

No ok ale co to znaczy bo sam się zastanawiam.
Czy po takim woskowaniu lub ceramice, furę łatwiej się powinno myć ? powinien być większy połysk ? czy jak ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”