Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Wersja M 2WD powinna być stosunkowo szybko. Marzec-kwiecień spokojnie jak pisał K.; no chyba, że wskutek np. problemów z magnezem produkcja znowu stanie :cry:
LowMan
Posty: 39
Rejestracja: 21 sty 2022, 13:20

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: LowMan »

Jako, że to mój pierwszy post to witam wszystkich serdecznie - dzień dobry.
BMC pisze: 19 sty 2022, 21:27 ja miałem zamówienie z początku 02.2021 i w zeszłym tyg pojawił się VIN w systemie
także myślę że za ok miesiąc Twój też się pojawi.
też zamawiałem ze szklanym dachem i przez to na pewno termin się mocno wydłużył

pozdrawiam 8-)
Kolega przypadkiem z Wrocławia z salonu na Szczecińskiej (jeżeli chodzi o zamówienie)? Bo wczoraj jak dzwoniłem pytać o swoje wozidło i pytałem jak inne zamówienia to takim przykładem zostałem "poczęstowany": zamówienie luty, VIN dopiero w zeszłym tygodniu się pojawił.

Ja zamawiałem pod sam koniec czerwca. VINu oczywiście nie ma.
Kolega (w innym salonie) zamawiał też koniec czerwca, VIN ma od sierpnia/września, auta dalej nie ma.


pozdrawiam
LowMan
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Witam nowego forumowicza, a zarazem towarzysza niedoli ze Szczecińskiej :? Moje zamówienie z lipca, przejęte w październiku - HEV, XL, PL, AWD, PD. W systemie data produkcji 28 stycznia, jednak traktuję to jako bajki z mchu i paproci. Kiedy masz termin realizacji na zamówieniu?
dangor
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2022, 14:57

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: dangor »

Bugaloo pisze: 19 sty 2022, 15:26 Jestem gotów postawić sporą kasę, że termin koniec kwietnia, jest nierealny. Niby 2WD, niby wersja "M", ale i tak musiałoby się wszystko idealnie ułożyć żeby się wyrobili.
BTW, mamy zamówienie z tego samego dnia 8-)
To bardzo się cieszę. Jak będziesz miał nowe informacje o kolejnych etapach realizacji zamówienia dziel się proszę na forum. Zobaczymy czy u mnie będzie tak samo. Im więcej informacji tym lżej znosić to czekanie. Trzymaj się.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Mam "najgorszą" możliwą kombinację (AWD i dach), także Twój na 100% będzie w PL szybciej 8-)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

dangor pisze: 21 sty 2022, 15:27
Bugaloo pisze: 19 sty 2022, 15:26 Jestem gotów postawić sporą kasę, że termin koniec kwietnia, jest nierealny. Niby 2WD, niby wersja "M", ale i tak musiałoby się wszystko idealnie ułożyć żeby się wyrobili.
BTW, mamy zamówienie z tego samego dnia 8-)
To bardzo się cieszę. Jak będziesz miał nowe informacje o kolejnych etapach realizacji zamówienia dziel się proszę na forum. Zobaczymy czy u mnie będzie tak samo. Im więcej informacji tym lżej znosić to czekanie. Trzymaj się.
Bez przesady z tym pesymizmem. Teraz wszędzie auta testowe to wersja M PHEV zamawiane właśnie dlatego, że termin realizacji był akceptowalny. Ja bym sporej kasy nie postawił :lol:
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Na forum Stingera ( o czasie oczekiwania ) ktoś napisał:

"Wczoraj dzwoniłem do sprzedawcy.
Auto zamówione w Niemczech 20 lipca. Miało być w styczniu, ale jako dupochron w zamówieniu wpisali luty. Dalej nic nie wiadomo.
Sprzedawca twierdzi, że obecnie nie ma żadnych informacji co i jak z jakimkolwiek zamówieniem. Nie wie czy auto się wyprodukowało czy nie, czy jest na statku czy nie, itd. Ponoć dostaje informację na kilka dni przed dostawą.
Niby zgodnie z prawem mają 6 tygodni na obsuwy (bo termin dostawy jest określony jako "niewiążący", standardowa minimalizacja odpowiedzialności) Póki co nie doczytałem jeszcze czego mogę się domagać przy niedotrzymaniu tego terminu. "

Ktoś słyszał o jakimś paragrafie który traktuje o tych 6 ciu tygodniach - jakieś prawo konsumenta które ma nadrzędną wagę w stosunku bredni zapisanych w umowie z dealerem ???

Mi to już ryba bo się wyrobili w podanym terminie ale może dla któregoś z kolegów będzie to ciekawy temat.
LowMan
Posty: 39
Rejestracja: 21 sty 2022, 13:20

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: LowMan »

inquis pisze: 21 sty 2022, 13:36 Witam nowego forumowicza, a zarazem towarzysza niedoli ze Szczecińskiej :? Moje zamówienie z lipca, przejęte w październiku - HEV, XL, PL, AWD, PD. W systemie data produkcji 28 stycznia, jednak traktuję to jako bajki z mchu i paproci. Kiedy masz termin realizacji na zamówieniu?
U mnie nie ma żadnej informacji. 0, null, nada. Ani VINu ani terminu produkcji. Wstyd się przyznać ale nie wiem co mam na zamówieniu, a zamówienia nie mogę znaleźć na mailu :/
Zamówiłem PHEV w Prestige + dach.

Potem na początku października zamówiłem jeszcze Xceeda w PHEV w Business Line + systemy bezpieczeństwa. W zeszłym tygodniu dostałem info że jest już w PL i się cli. Tylko Xceedy robią na Słowenii, a Sorento za 7 górami ...

Pozdrawiam
LowMan
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Raczej na Słowacji:) To nie jest tak, że nie ma terminu produkcji. Z pewnością został on wygenerowany; problem w tym, że ma się najczęściej nijak do rzeczywistości, dlatego centrala KIA przyblokowala dostęp dilerom do tych danych, by "nie mieszać ludziom w głowach". Na moją wielką prośbę sprzedawca go jakos sprawdzil, ale co z tego?
LowMan
Posty: 39
Rejestracja: 21 sty 2022, 13:20

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: LowMan »

inquis pisze: 24 sty 2022, 08:17 Raczej na Słowacji:) To nie jest tak, że nie ma terminu produkcji. Z pewnością został on wygenerowany; problem w tym, że ma się najczęściej nijak do rzeczywistości, dlatego centrala KIA przyblokowala dostęp dilerom do tych danych, by "nie mieszać ludziom w głowach". Na moją wielką prośbę sprzedawca go jakos sprawdzil, ale co z tego?
Mea cupla. Sądziłem, że skoro w Koprze mają rozładunek i przeładunek to i tam mają fabrykę.
To ja nawet nie będę cisnął o tę informację skoro ona i tak mało warta jest.
Ogarnę porannie kuwetę i zabieram się za szukanie zamówienia z datą dostawy na papierze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”