Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

VIN ma ale ja po prostu nie pytałem o niego.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

sfetrzak pisze: 21 paź 2021, 11:24
Nie ma VINu i jedzie koleją? Może PHEVy są gdzieś indziej produkowane.
Mi tak samo mówił, że jak nie ma VINu to jeszcze go nie wyprodukowali ale miejmy nadzieję, że już do Ciebie jedzie :)
Co do vin to już kolega się wypowiedział a jeśli chodzi o kolej to ja też słyszałem od dealera, że z Kopru samochody są wiezione na lawetach albo pociągami :)

Czy jest tu ktoś kto zamawiał w Maju i już dostał info że samochód wyprodukowany lub chociaż dostał vin ?
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Dostałem info że jest już VIN, zamówienie z połowy Czerwca. Jest szansa, że będzie pod choinkę :)
W fabryce w której robią Sorento robią też picanto, mam nadzieję że nie popier. części :)))
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Bardzo szybko się uwinęli jak na obecne "warunki" 8-) Wyjdzie, że wyrobią się w 7mcy... ale do Świąt mogą nie zdążyc ;)
(Jaka konfiguracja?)
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: radzique »

kejdzejejdzem pisze: 25 paź 2021, 23:30 Dostałem info że jest już VIN, zamówienie z połowy Czerwca. Jest szansa, że będzie pod choinkę :)
W fabryce w której robią Sorento robią też picanto, mam nadzieję że nie popier. części :)))
Jaka wersja?
Mojego (HEV, AWD, PL, panorama) zamawianego w maju, ale będącego już w planie produkcyjnym wcześniej ciągle nie ma.

Wczoraj dealer powiedział mi, że oni nie widzą żadnej logiki w kolejce na produkcji, wydawali ostatnio HEVa zamawianego po moim też AWD i też z panoramą. Data produkcji mojego ciągle się przesuwa. Komunikacji ze strony fabyki czy importera też praktycznie nie ma, siedzą i czekają na newsy... :roll: :?:
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

mi w piątek powiedzieli że raczej styczeń 22 ... zamówienie 04.21
HEV, AWD, PL, panorama
damned !
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Pocieszaj się faktem, że jak przesuną jeszcze dalej, to dostaniesz rocznikowo nowe auto ;)
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Bugaloo pisze: 25 paź 2021, 23:38 Bardzo szybko się uwinęli jak na obecne "warunki" 8-) Wyjdzie, że wyrobią się w 7mcy... ale do Świąt mogą nie zdążyc ;)
(Jaka konfiguracja?)
Ja mam HEV, XL+PRE, 2WD i bez panoramy 8-). Essence brown. Termin odbioru miałem Styczeń Luty a tu niespodzianka
Podobno - wg dealera, jak ma VIN to zwykle w ciągu 2 tygodni jest już wyprodukowany,

Właśnie tak sobie liczę jak będzie wyprodukowany koło 05.11 to jak załapie się na statek niczym Di Caprio w Titanicu to może zdążę przed świętami odebrać, jeśli jednak bedzie jednym z pierwszych na kolejny transport to wiadomo będzie na Styczeń. Tak czy tak przyjemnie. :)

Powiedzcie czy braliście ten dodatkowy system antywłamaniowy/antykradzieżowy? Są 2 do wyboru jeden polskiej produkcji a drugi zagranicznej, jest zakłądany na miejscu u dealera. Braliście to ?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Bugaloo »

Myślę, że zawsze lepiej montować alarm w firmie się w tym specjalizującej, niż w ASO.
krzysztof.szwed
Posty: 67
Rejestracja: 12 paź 2021, 23:47
model samochodu: Kia Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: krzysztof.szwed »

A ja odbieram Sorento XL niebieskie w piątek :) Generalnie z tych wszystkich opowieści wynika że lepiej brać z wypożyczalni / firmy leasingowej (jeśli ktoś ma taką możliwość oczywiście, bo w tych salonach dealerskich to czekaaa się i czeeeka :) Jak widać jak taka większa firma bierze powiedzmy 100 samochodów na raz to a) ma rabat jak siema b) pewnie traktują takiego klienta jak kurę znoszącą złote jaja :) Ciekaw jestem jak to wszystko funkcjonuje w takich wypożyczalniach gdzie później masz wysoki wykup. Narazie wygląda obiecująco choć umowa jest groźna. Wypowiem się na temat właściwości jezdnych po pierwszym 10k podejrzewam. (czyli niebawem chyba że paliwko będzie po 10 zł za L :lol: )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”