Kia sorento IV HEV

forum użytkowników modelu Sorento
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: galloper »

sfetrzak pisze: 11 paź 2021, 11:35
inquis pisze: 09 paź 2021, 15:38
Bugaloo pisze: 09 paź 2021, 12:20

Większość producentów (zwłaszcza tych porządniejszych) daje albo jedno albo drugie. Przy połączeniu grzania i HUD'a, ten drugi wygląda zazwyczaj jak kupa. A po wymianie szyby to już w ogóle dzieją się cuda wianki.
Sorento nie dla Ciebie, dołóż 150k i bierz xc90 albo Touarega.
Prywatnie polecam Velara z v6
Volvo odpada - nie jest warte swojej ceny. Ew. Highlander - 250 tys. full, z lepszym zestawem napędowym. Toyota nie cierpi na kryzys, podobno ma swoje fabryki półprzewodników i sprzedaż jej rośnie na łeb, na szyję. Za tydzień jazda próbna. Któryś z kolegów miał jakieś doświadczenia z Highlanderem? Według mnie niezbyt to ładne i śmierdzi w środku. Tu Sorento wygrywa:)
Ja testowałem no i jest to straszna krowa ale w środku nie ma wcale dużo więcej miejsca.
Silnik oczywiście trochę ciekawszy 2.5 wolnossąca hybryda.
Poza tym jakoś wnętrze mniej premium niż w Sorento.
U mnie na końcu został Highlander i Sorento.
Highlander - chociaż dostępny od ręki w każdej wersji - to odpadł z powodu ceny ubezpieczania.
Ubezpieczenie pod leasing (OC/AC/NNW/GAP/Assitance):
- Sorento 4-5k
- Highlander 10-12k
- RAV 4 8-9k

Ubezpieczyciel mi powiedział, że to normalne u Toyoty bo kradną.
Proszę podaj kto wycenił Ci Sorento za 4-5k z GAP? Jeszcze się nie interesowałem kosztem ubezpieczenia ale za chwilę będę musiał. Dzięki.
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: sfetrzak »

Salon w którym kupuję współpracuje z santanderedm i takie ubezpieczenie mi dali do leasingu.
Jakbym sam brał to w Generali mi wyliczyli na 5.5k a w Compensie na 12k - ale tam mnie nie lubią bo miałem szkodę AC 5 lat temu ale widocznie pamiętają :P
Marxton
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2021, 14:44
model samochodu: Kia Sorento HEV
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Marxton »

Jako autor tematu pozwolę sobie wrócić do początku wątku i dać update :)

1. Wbijanie się na ronda, do ruchu - mimo obaw do skrzyń automatycznych i ich muła (głównie doświadczenia z DSG) w sorento jest dużo lepiej niż się spodziewałem, nawet w trybie ECO. Patent chyba polega na tym, że nie startuje z autohold i pedal gazu w podłogę, tylko puszczam hamulec, auto zaczyna się toczyć wciskam gaz (do połowy) i elektryk + spalinowy od razu ciągną równolegle. Więc jest naprawę ok.

2. Wyprzedzanie w trasie, jeszcze czeka na weryfikację, na razie tylko miasto.

Pozdrawiam

Wersja L, FWD (więc trochę lżejsza niż XL AWD z panoramą)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: inquis »

Przed chwilą przejechałem się Highlanderem 248 KM. Porównanie z Sorento: skrzynia CVT Toyoty masakra - wyje i nie jedzie, Kia sprawia wrażenie bardziej dynamicznej, choć na papierze odwrotnie. Przestronność podobna, choć Toyota jest większa, taka "amerykańska". Wyposażenie - podobne, ale w Toyocie więcej opcji, np. 3strefowa klima, jednak ogólne wrażenie lepsze w Sorento; Highlander jest mniej intuicyjny i bardziej "chaotyczny". Toyota jest lepiej wygłuszona i ciut bardziej komfortowa, a jej JBL bije na głowę Bose (skodowskiego Cantona też:). Spalanie przy mieszanej jeździe ok. 8 Kia i 9 Toyota. W Toyocie panował nieładny zapach nowości (w salonie też śmierdzi chemią i sztucznością), w Sorento neutralnie. Cena fula hev: 210 vs. 255 Toyota. Obie po upustach. Uwagę moją zwróciło to, że w salonie Kia jazdy testowe Sorento jedna po drugiej pomimo wstrzymanych zamówień, w salonie Toyoty byłym dziś chyba jedynym jeżdżącym Highlanderem pomimo bieżącej produkcji. Werdykt: Sorento.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2021, 16:35 przez inquis, łącznie zmieniany 1 raz.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Soplus »

Do tego dodaj droższe ubezpieczenie Toyoty i znacznie wyższe ryzyko kradzieży.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Bugaloo »

Mówiłem ;)
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Milamber »

A ktoś porównywał z Tiguanem Allspace? Silniki lepsze w Tigu...
Jakość wykończenia?
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: sfetrzak »

Milamber pisze: 18 paź 2021, 10:54 A ktoś porównywał z Tiguanem Allspace? Silniki lepsze w Tigu...
Jakość wykończenia?
Tiguan to chyba nie ten segment - raczej porównywałbym do Sportage
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: radzique »

W zwiazku z tym, że czekam na Sorento to mam okazję brać z wypozyczalni inne auta tymczasowe. Zrobiłem 15 kkm 5008 2.0 HDi a teraz 5 kkm Tiguanem 1.5 TSI. Oba auta wiadomo mniejsze od Sorento, szczególnie Tiguan bo w krótkiej wersji.
Wrażenie pod kątem mechanicznym na pewno lepsze robił 5008, silnik, skrzynia super. Wyciszenie i komfort szcególnie na autostradzie też lepsze w Peugeocie, dodatkowo 3 fotele w drugim rzędzie, dla mnie rewelacja.
Tiguan na pewno lepiej przemyślany pod kątem obsługi, lepiej dzisłający S&S który w 5008 był dramatyczny a da się go wyłączyć tylko przez menu z ekranu :evil: . Z tym, że VW jest mega nudne, bez polotu i genreralnie auto sprawia wrażenie takiego lekkiego, mało solidnego w brew pozorom :)

Sorento zdecydowanie klasa wyżej :)
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Milamber »

sfetrzak pisze: 18 paź 2021, 11:14
Milamber pisze: 18 paź 2021, 10:54 A ktoś porównywał z Tiguanem Allspace? Silniki lepsze w Tigu...
Jakość wykończenia?
Tiguan to chyba nie ten segment - raczej porównywałbym do Sportage
Allspacea?????? Przecie to ma bagążnik większy od Optimy Kombi i pod 700 litrów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”