Kia sorento IV HEV

forum użytkowników modelu Sorento
Marxton
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2021, 14:44
model samochodu: Kia Sorento HEV
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Marxton »

Malowałem znaczek i model auta (Opel signum) i nic nie ściągałem. Okleiłem maskę gazetami i taśma malarska 😄 no i robiłem to w bezwietrzny dzień
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: kamilpdk »

witam. prawie zamówiłem sorento . jednak padło na wersję hev. chociaż udało się tym dieslem przejechać. ale w ogólnym rozrachunku wybrałem hev. jeszcze czekam na jedną wycenę z innego salonu i będę zamawiał. wybrałem hev AWD. PL + dach no i kolor steel grey . pytałem o oferty w 5 salonach . w każdym jedynie uznają 5% rabatu . plus dorzucają standardowo dywaniki mate do bagażnika oraz ta folie pod klamki . najlepsza oferta poki co 219 brutto po zniżkach. I to każdy sprzedawca się zarzeka że już niżej nie może zejść . wiec mowia prawdę czy próbować jeszcze coś skubnąć :D . a może jesscze jakieś gadżety są warte uwagi które mógłbym sobie zainstalować dodatkowo poprzez aso .
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: inquis »

Z tego, co się orientowałem, KIA przeszła na rabaty 4 procentowe. Ty dostałeś prawie 5,5% i to jest super wynik. Co do gadżetów, to bida. Ja dostałem gumowe dywaniki i apteczkę:)
tamrof
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2021, 09:42
model samochodu: Kia Sorento IV AWG 1.6 XL

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: tamrof »

Ja wynegocjowałem jeszcze pierwszy darmowy duży przegląd po 15 tys, też mi ktoś tu podpowiedział 😏
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: kamilpdk »

a nie wykupowales tego pakietu przeglądów? a właśnie apropo przeglądów. czy może ktoś coś więcej powiedzieć o nich. czy właśnie warto kupic ten pakiet przeglądów w HEV
tamrof
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2021, 09:42
model samochodu: Kia Sorento IV AWG 1.6 XL

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: tamrof »

Nie wykupowalem. Z tego co wiem to pakiet wykupowane jest w danym serwisie a różnie to w życiu bywa...
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: inquis »

Nie bardzo rozumiem na czym polega korzyść tego pakietu za 5 tys. na 4 lata. Koszt przeglądu to jakieś 1200 zł plus-minus 300, więc w zasadzie wychodzi na to samo. Nie wiem też, czy trzeba trzymać się ASO, w którym te przeglądy zostały wykupione. Jeśli tak, to jeszcze gorzej. W Skodzie pakiet był (jest?) za 300 zł na 4 lata i to miało sens:)
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Sidos »

inquis pisze: 19 sty 2022, 10:49 Nie bardzo rozumiem na czym polega korzyść tego pakietu za 5 tys. na 4 lata. Koszt przeglądu to jakieś 1200 zł plus-minus 300, więc w zasadzie wychodzi na to samo. Nie wiem też, czy trzeba trzymać się ASO, w którym te przeglądy zostały wykupione. Jeśli tak, to jeszcze gorzej. W Skodzie pakiet był (jest?) za 300 zł na 4 lata i to miało sens:)
chyba 3000 zł.. - i to rzeczywiście byłoby ok w kia
ale z tego co wiem, już jakiś czas można robić przeglądy poza aso, zachowując gwarancję..
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: inquis »

Sidos pisze: 19 sty 2022, 11:02
chyba 3000 zł.. - i to rzeczywiście byłoby ok w kia
ale z tego co wiem, już jakiś czas można robić przeglądy poza aso, zachowując gwarancję..
Ale co 3000? Obecnie za Skodę Superb płacisz 2200. Wchodzi w to przedłużona gwarancja do 4 lat i przeglądy wraz z materiałami w tym czasie :shock:
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: kamilpdk »

poza aso zachowując gwarancję? pierwsze słyszę. ostatnia oferta to 219 brutto 2x dywaniki . folia na klamki mata do bagażnika i pełny bak paliwa :D już więcej chyba nie dadzą wiec trzeba jechać zamawiać auto i spokojnie czekac rok. a apropo przeglądów to ten pakiet w hev obejmuje 4 przeglady raz na rok bądź co 15tys km . wiec mysle że warto . bo nie wiemy ile taki przegląd będzie kosztował za rok czy dwa. inflacja postępuje wiec ceny też się zmieniają
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”