Kia sorento IV HEV

forum użytkowników modelu Sorento
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Bugaloo »

Już od dość dawna można serwisować auto poza ASO z zachowaniem gwarancji. W Volvo problemu nie było, jak u innych, nie wiem.
Co do pakietu serwisowego, przy tej cenie bez sensu. Własny olej na przegląd i wyjdzie taniej przez 4 lata. Pomijam fakt, że przy dzisiejszej wiedzy i fachowości ASO, porządnego można szukać więcej niż raz, a głupio sewisować auto u ludzi, którzy wcześniej podpadli ;)
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: kamilpdk »

hmm a w kia jak to wygląda? czyli co olej i filtry mogę zmieniać u znajomego mechanika ? a wpisy w książkę serwisowa ? a później coś się zepsuję i jazda do Aso i powiedzą ze gwarancji nie ma bo wymieniłem olej i filtry w nieautoryzowanym serwisie. chyba ze masz już doświadczenie jakieś na własnym przykładzie. chodzi o serwisy w kia
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Sidos »

inquis pisze: 19 sty 2022, 11:16
Sidos pisze: 19 sty 2022, 11:02
chyba 3000 zł.. - i to rzeczywiście byłoby ok w kia
ale z tego co wiem, już jakiś czas można robić przeglądy poza aso, zachowując gwarancję..
Ale co 3000? Obecnie za Skodę Superb płacisz 2200. Wchodzi w to przedłużona gwarancja do 4 lat i przeglądy wraz z materiałami w tym czasie :shock:
piszesz:
W Skodzie pakiet był (jest?) za 300 zł na 4 lata i to miało sens:)

więc prostuję te 300 zł na 3.000 zł , chyba że rzeczywiście płacisz 300 zł za 4 lata ochrony
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: galloper »

tamrof pisze: 19 sty 2022, 10:21 Nie wykupowalem. Z tego co wiem to pakiet wykupowane jest w danym serwisie a różnie to w życiu bywa...
Nie jest to prawda. Pakiet jest przypisany do VIN i obowiązuje w kazdym ASO nawet drugiego i dalszego użytkownika. Koszt pakietu to obecny koszt 4 przeglądów, które on obejmuje. Twój bonus to gwarancja ceny. Za 3.lata przegląd nie być droższy.
Od kilkunastu juz lat obowiązuje dyrektywa, że nie trzeba robić przeglądów w ASO. Ale gdyby coś się stało musisz udowodnić, że przeglądy były zrobione z zachowaniem standardów KIA. Na pewno musisz mieć dokładna fakturę, gdzie będzie wszystko wymieniane wyspecyfikowane a nie tylko wymiana oleju 5 litrów.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Sidos »

galloper pisze: 19 sty 2022, 12:42
tamrof pisze: 19 sty 2022, 10:21 Nie wykupowalem. Z tego co wiem to pakiet wykupowane jest w danym serwisie a różnie to w życiu bywa...
Nie jest to prawda. Pakiet jest przypisany do VIN i obowiązuje w kazdym ASO nawet drugiego i dalszego użytkownika. Koszt pakietu to obecny koszt 4 przeglądów, które on obejmuje. Twój bonus to gwarancja ceny. Za 3.lata przegląd nie być droższy.
Od kilkunastu juz lat obowiązuje dyrektywa, że nie trzeba robić przeglądów w ASO. Ale gdyby coś się stało musisz udowodnić, że przeglądy były zrobione z zachowaniem standardów KIA. Na pewno musisz mieć dokładna fakturę, gdzie będzie wszystko wymieniane wyspecyfikowane a nie tylko wymiana oleju 5 litrów.
może nie od kilkunastu, ale kilku.. i potwierdzam tak jest
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Sidos »

czy nowa sorka ma slot internetowy ? można wpiąć kartę i korzystać z neta w samochodzie ?
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: inquis »

Sidos pisze: 19 sty 2022, 12:37
piszesz:
W Skodzie pakiet był (jest?) za 300 zł na 4 lata i to miało sens:)

więc prostuję te 300 zł na 3.000 zł , chyba że rzeczywiście płacisz 300 zł za 4 lata ochrony
Ja prostuję z kolei na 2200 dla Superba (są różne poziomy), jednak jest to pakiet gwarancja plus serwis na 4 lata. Sam serwis pewnie kilkaset pln (z materiałami).
Jeszcze rok temu taki pakiet kosztował 1200 - i to ma (miało) sens:)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2022, 15:33 przez inquis, łącznie zmieniany 1 raz.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: BrzydkiWacek »

kamilpdk pisze: 18 sty 2022, 23:37 witam. prawie zamówiłem sorento . jednak padło na wersję hev. chociaż udało się tym dieslem przejechać. ale w ogólnym rozrachunku wybrałem hev. jeszcze czekam na jedną wycenę z innego salonu i będę zamawiał. wybrałem hev AWD. PL + dach no i kolor steel grey . pytałem o oferty w 5 salonach . w każdym jedynie uznają 5% rabatu . plus dorzucają standardowo dywaniki mate do bagażnika oraz ta folie pod klamki . najlepsza oferta poki co 219 brutto po zniżkach. I to każdy sprzedawca się zarzeka że już niżej nie może zejść . wiec mowia prawdę czy próbować jeszcze coś skubnąć :D . a może jesscze jakieś gadżety są warte uwagi które mógłbym sobie zainstalować dodatkowo poprzez aso .
Czy możesz coś więcej powiedzieć o dieslu skoro nim się przejechałeś? Jaki zasięg na zbiorniku paliwa(spalanie)? Jakie wrażenia odsłuchowe?
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: kamilpdk »

miałem diesla dosłownie na 4h wiec troche sobie pojeździłem. bak 67l tak jak w hev . silnik cichutki . nie jest to ta cisza co w hev ale to już nie jest stary klekot diesla . slychac podczas przyspieszania ale jak wspominałem jest naprawdę super wyciszone auto. ale naprawdę to nie jest uciążliwy dźwięk . na krajówkach już przy 90/100 km/ h czy nawet jadąc stała prędkością ponad 50 km/h nie zwracasz uwagi że silnik sobie pyrka. przy kickdownie moim zdaniem hev bardziej było słychać jak spalinowka sie załączyła spalanie hmm no wlasnie . nie porobiłem żadnych zdjęć niestety wiec tylko orientacyjnie powiem. robilem sobie trasy ok 30-40km to po mieście. to po krajówce od "wioski do wioski " i też po s3 prawie 50km z prędkościami of 120 do 140 . wiec w skrócie w mieście mi wyszło 8.5 l spalanie ale tak przy normalnej jeździe. żadnego dziadowanie ale też żadnego wyrywania na światłach itp . na krajówkach dieselek zszedł już do 7-7.5l . a taka prędkość na drodze szybkiego ruchu to w 2 próbach bo dojazd i później powrót ta sama trasa . to już zobaczyłem ponad 9l . ale mówię żadnego dziadowanie. normalna jazda. hevem również miałem przyjemność jezdzic to spalanie to było w mieście nizsze niż w dieslu ok 6 -6.5l . na krajówkach zobaczyłem 7-8l . no ale na s3 już 10l było . a a diesel był awd wersja XL beż dachu . a hev 2wd XL i również bez dachu . I tak do 120 jest naprawdę cicho. już powyżej tych 130 140 słychać świst wiatru. chociaż też był dosyć wietrzny dzień. ale nie ma się co dziwić auto wazy te 1.8t . jest wysokie. areodynamiki brak. edit: ale naprawdę jak się wsiądzie do tego auta nieważne czy diesel czy hev . to nawet po prostu samemu się chce pojeździć spokojnie. wyluzować się . wiec bym podsumował że to taki duży krążownik żeby wsiąść przewieźć 4 litery w te i we wte i wrocic wyluzowany do domu :D a raz jak jechałem tylko hev właśnie . bez żadnego radia na rondzie była kompletna cisza a tu nagle jakieś wv polo bez tłumika albo z dziurawyn jak przygazowal to myślałem że pampersa od córki będę potrzebował :D
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: kamilpdk »

a i bardzo mnie boli ten plastik na środkowym tunelu gdzie opiera się nogę. bynajmniej ja mam to zboczenie że nogą od razu tam leci. jeśli ktoś by mógł powiedzieć czy warto sobie dokupić no ten pakiet serwisowy. bądź ile kosztuje później serwis mały i duży.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”