Kia sorento IV HEV

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: inquis »

Bugaloo pisze: 09 paź 2021, 12:20
inquis pisze: 08 paź 2021, 21:06
Bugaloo pisze: 08 paź 2021, 17:46 Albo podgrzewana przednia szyba albo HUD. Zawsze jest albo albo. Tutaj Kia wybrała za klienta.
A co ma jedno do drugiego???
Większość producentów (zwłaszcza tych porządniejszych) daje albo jedno albo drugie. Przy połączeniu grzania i HUD'a, ten drugi wygląda zazwyczaj jak kupa. A po wymianie szyby to już w ogóle dzieją się cuda wianki.
Sorento nie dla Ciebie, dołóż 150k i bierz xc90 albo Touarega.
Prywatnie polecam Velara z v6
Volvo odpada - nie jest warte swojej ceny. Ew. Highlander - 250 tys. full, z lepszym zestawem napędowym. Toyota nie cierpi na kryzys, podobno ma swoje fabryki półprzewodników i sprzedaż jej rośnie na łeb, na szyję. Za tydzień jazda próbna. Któryś z kolegów miał jakieś doświadczenia z Highlanderem? Według mnie niezbyt to ładne i śmierdzi w środku. Tu Sorento wygrywa:)
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Bugaloo »

Highlander odpadł przez wnętrze... i prowadzenie wydechu, same proporcje też lekko "dziwne". Będziesz w salonie, stań 3-4m za autem (lekko z boku) i zobacz co widzisz. No ale przynajmniej końcówki ukryte a nie rurki jak w Rav4... no i podświetlone guziki do sterowania szybami ;)
Co do Volvo, dla mnie klasa. Ale mam v90cc więc mogę być stronniczy :twisted:
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: inquis »

Bugaloo pisze: 09 paź 2021, 16:33 Highlander odpadł przez wnętrze... i prowadzenie wydechu, same proporcje też lekko "dziwne". Będziesz w salonie, stań 3-4m za autem (lekko z boku) i zobacz co widzisz. No ale przynajmniej końcówki ukryte a nie rurki jak w Rav4... no i podświetlone guziki do sterowania szybami ;)
Co do Volvo, dla mnie klasa. Ale mam v90cc więc mogę być stronniczy :twisted:
Dzięki za rady. V90CC to już grubo :shock: Przymierzałem się do V60CC, ale przegrał z Superbem ilością miejsca, spalaniem, v-maxem 180km/h i fatalnymi hamulcami:) Ciekawe jak hamuje V90tka?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Bugaloo »

Może coś w aucie którym jechałeś było skopane?
Testowałem masę Volvo, jeżdzę trzema i w każdym hamulce są ok. V90 kawał auta, 330 koni i działają bez zarzutu.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: inquis »

Bugaloo pisze: 09 paź 2021, 17:53 Może coś w aucie którym jechałeś było skopane?
Testowałem masę Volvo, jeżdzę trzema i w każdym hamulce są ok. V90 kawał auta, 330 koni i działają bez zarzutu.
To też Panu sprzedawcy zasugerowałem, że skopane. Przejechał się i stwierdził, że tak ma być. No OK:) Tak pożegnałem się z VV. Odnoszę wrażenie, że ostatnimi czasy coraz trudniej o dobre hamulce w aucie, a może wpływ na to mają moje doświadczenia ze sportowymi autami :D
kiauser
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:19
model samochodu: Hyundai Tucson MY 2022
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: kiauser »

Ja np. bardzo długo się zastanawiałem nad superbem w kombi. Dużo miejsca z tyłu dla rodziny, bagażnik ogromny.

Zdecydował fakt, że nawet w trasie rzadko jeżdzę więcej niż 140 (może dlatego, że zawsze miałem słabe benzynowe auta), dużo auta uzywam w mieście (70%, temu hybryda) i lubię wygodne siadanie na kanapie. Plus w superb jest mocno skoszona tylna klapa, nawet w kombi która wydaje mi się ogranicza przestrzeń bagażową w górę, co ma znaczenie przy wózkach dla dzieci. Ale kusiły mnie te wszystkie bajery wyposażenia i dumałem, czy jak będę miał takie auto to nagle zacznę jeździć po autostradach 160, bo efektywny diesel w takim aucie zachęca do tego... Ale żona nie lubi tak szybkiej i niebezpiecznej jazdy ;)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: inquis »

kiauser pisze: 11 paź 2021, 09:23 Ja np. bardzo długo się zastanawiałem nad superbem w kombi. Dużo miejsca z tyłu dla rodziny, bagażnik ogromny.

Zdecydował fakt, że nawet w trasie rzadko jeżdzę więcej niż 140 (może dlatego, że zawsze miałem słabe benzynowe auta), dużo auta uzywam w mieście (70%, temu hybryda) i lubię wygodne siadanie na kanapie. Plus w superb jest mocno skoszona tylna klapa, nawet w kombi która wydaje mi się ogranicza przestrzeń bagażową w górę, co ma znaczenie przy wózkach dla dzieci. Ale kusiły mnie te wszystkie bajery wyposażenia i dumałem, czy jak będę miał takie auto to nagle zacznę jeździć po autostradach 160, bo efektywny diesel w takim aucie zachęca do tego... Ale żona nie lubi tak szybkiej i niebezpiecznej jazdy ;)
160 to w Polsce prędkość "autostradowa" ;) Jeśli jeździłeś "słabymi benzynami" i nie przywykłeś do pewnych elementów wyposażenia, to Sorento będziesz zachwycony, bo to obiektywnie bardzo fajne i solidnie wyposażone auto. A i wózków więcej upchasz w SUVie:)
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: sfetrzak »

inquis pisze: 09 paź 2021, 15:38
Bugaloo pisze: 09 paź 2021, 12:20
inquis pisze: 08 paź 2021, 21:06

A co ma jedno do drugiego???
Większość producentów (zwłaszcza tych porządniejszych) daje albo jedno albo drugie. Przy połączeniu grzania i HUD'a, ten drugi wygląda zazwyczaj jak kupa. A po wymianie szyby to już w ogóle dzieją się cuda wianki.
Sorento nie dla Ciebie, dołóż 150k i bierz xc90 albo Touarega.
Prywatnie polecam Velara z v6
Volvo odpada - nie jest warte swojej ceny. Ew. Highlander - 250 tys. full, z lepszym zestawem napędowym. Toyota nie cierpi na kryzys, podobno ma swoje fabryki półprzewodników i sprzedaż jej rośnie na łeb, na szyję. Za tydzień jazda próbna. Któryś z kolegów miał jakieś doświadczenia z Highlanderem? Według mnie niezbyt to ładne i śmierdzi w środku. Tu Sorento wygrywa:)
Ja testowałem no i jest to straszna krowa ale w środku nie ma wcale dużo więcej miejsca.
Silnik oczywiście trochę ciekawszy 2.5 wolnossąca hybryda.
Poza tym jakoś wnętrze mniej premium niż w Sorento.
U mnie na końcu został Highlander i Sorento.
Highlander - chociaż dostępny od ręki w każdej wersji - to odpadł z powodu ceny ubezpieczania.
Ubezpieczenie pod leasing (OC/AC/NNW/GAP/Assitance):
- Sorento 4-5k
- Highlander 10-12k
- RAV 4 8-9k

Ubezpieczyciel mi powiedział, że to normalne u Toyoty bo kradną.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Soplus »

sfetrzak pisze: 11 paź 2021, 11:35
inquis pisze: 09 paź 2021, 15:38
Bugaloo pisze: 09 paź 2021, 12:20

Większość producentów (zwłaszcza tych porządniejszych) daje albo jedno albo drugie. Przy połączeniu grzania i HUD'a, ten drugi wygląda zazwyczaj jak kupa. A po wymianie szyby to już w ogóle dzieją się cuda wianki.
Sorento nie dla Ciebie, dołóż 150k i bierz xc90 albo Touarega.
Prywatnie polecam Velara z v6
Volvo odpada - nie jest warte swojej ceny. Ew. Highlander - 250 tys. full, z lepszym zestawem napędowym. Toyota nie cierpi na kryzys, podobno ma swoje fabryki półprzewodników i sprzedaż jej rośnie na łeb, na szyję. Za tydzień jazda próbna. Któryś z kolegów miał jakieś doświadczenia z Highlanderem? Według mnie niezbyt to ładne i śmierdzi w środku. Tu Sorento wygrywa:)
Ja testowałem no i jest to straszna krowa ale w środku nie ma wcale dużo więcej miejsca.
Silnik oczywiście trochę ciekawszy 2.5 wolnossąca hybryda.
Poza tym jakoś wnętrze mniej premium niż w Sorento.
U mnie na końcu został Highlander i Sorento.
Highlander - chociaż dostępny od ręki w każdej wersji - to odpadł z powodu ceny ubezpieczania.
Ubezpieczenie pod leasing (OC/AC/NNW/GAP/Assitance):
- Sorento 4-5k
- Highlander 10-12k
- RAV 4 8-9k

Ubezpieczyciel mi powiedział, że to normalne u Toyoty bo kradną.
No kradną kradną. U mnie w firmie w ciągu miesiąca 2 Corolle hybrydy poszły.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: radzique »

Dla chcących mieć Apple Carplay bezprzewodowy jest adapter, który się bardzo dobrze sprawdza.
Mam taki, używałem w 5008 i działał bez zarzutów. W KIA i Huyndai też ponoć działa elegancko.

Wrzucam, bo akurat jest bardzo dobra cena, może się komuś przyda:
https://www.pepper.pl/promocje/carlinki ... box-444950
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”