Kia sorento IV HEV

forum użytkowników modelu Sorento
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: radzique »

Tam nie ma listwy, cień tak pada tylko ;), ale listwa by się przydała

Z akcesoriów to bym się rozejrzał za czarną folią/nakładkami na lusterka i chciałbym znaczek KIA z przodu okleić na czarno. Ktoś ma jakieś doświadczenie/pomysł?
Niestety auto jest w najmie i oddam je za 3 lata więc szkoda mi kasy na porządne mody ;)

Biała perła super, tylko nie przy tej pogodzie, ale chyba i tak lepiej niż czarny :D
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: PiterW »

radzique pisze: 13 sty 2022, 12:59 Za dużo tych guzików do naciśnięcia po starcie jest ;).
- przełączenie sie w Smart, tez co im szkodzi, żeby auto odpalało się w trybie w którym było zgaszone
Bo by nie spełniał wtedy norm spalin i ilości spalanego paliwa nie spełniał...
Podziękujmy UE!
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
PiterW
Posty: 160
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: PiterW »

radzique pisze: 13 sty 2022, 13:49 Jedyne co mnie denerwuje to jak dealer zamontował hak, miało być ukryte a widać całe to ustrojstwo z daleka. Nie dopytałem o to zmieniając dealera, bo myślałem że wszyscy robią tak samo. Jak widać niekoniecznie.
A za jaki hak płaciłeś bo są dwa w cenniku akcesoriów? Tego "odłączanego pionowo" nie widać po wyjęciu tego drąga z kulką.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: raku »

radzique pisze: 13 sty 2022, 12:59
raku pisze: 13 sty 2022, 08:49 Zajrzałem do ustawień pojazdu wczoraj w tej sprawie.
Nie byłem w stanie znaleźć ustawienia dotyczącego czujników przednich. A jak pisałem, są u mnie domyślnie zawsze włączone. Mój to MY2022.

Może warto by rozważyć update lub podjechać do dealera, aby sami go zrobili?
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeList

Przyznam, że sam jeszcze nie robiłem update. Chwilowy brak USB o takiej pojemności :)
Mój też jest MY22 odbierany tydzień temu więc oprogramowanie jest aktualne.
Tak czy siak po prostu tego ustawienia nie ma w tym sofcie, a wygląda na to, że było wcześniej, no i w instrukcji też jest. Spróbuje zadzwionić do KIA

Za dużo tych guzików do naciśnięcia po starcie jest ;).
- przełączenie sie w Smart, tez co im szkodzi, żeby auto odpalało się w trybie w którym było zgaszone
- włączenie aut hold
- grzanie kiery
- grzanie foteli
- D

i jeszcze sie trzeba zapiąć pasami przed odpaleniem, żeby nie pikałoooo
No i mam "ciekawy" temat....
Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem i czy tylko ja tego doświadczam, ale pozycje w systemie potrafią znikać i pojawiać się ponownie.

Na dowód załączam 2 zdjęcia:
IMG_20220113_163227.jpg
IMG_20220113_161920.jpg
Miałem okazję widzieć różne wersje:
- tylko "Tylno-boczny układ bezp."
- tylko "Auto PDW"
- obie pozycje na raz

Znikanie i pojawianie się różnych pozycji jestem w stanie zaobserwować po wyłączeniu/włączeniu pojazdu tak, że następuję restart systemu wraz z melodią uruchamiania systemu.
Czasami znika możliwość ustawienia "inteligentnej klapy", czasami "oświetlenie led wnętrza" a innym razem ustawienia "układu bezp. przy parkowaniu", itp.

Oznacza to pewnie nie mniej i nie więcej jak zachęta do zrobienia update systemu :) licząc, że tego typu problemy znikną.
Natomiast może to też wyjaśniać, czemu nie możemy doszukać się czasami pewnych ustawień jak wspomniane przednie czujniki parkowania.

Proszę zaobserwujcie temat u siebie i dajcie znać.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: radzique »

Haha,

Kurde nie chcialem pisac wczesniej ze mi sie wydawalo ze widziałem to w menu wczesniej a teraz nie ma (PDW) bo pomyślicie ze nienormalny :D a teraz mamy dowód ze tak moze byc. Sprawdze później bo chyba nie mam najnowszego softu bo w mapie nie mogę wybrac koloru czarnego co dodali w tym z listopada co wklejałeś link.

Rozmawialem z serwisem dzisiaj i potwierdzil ze to jest standard w Sorento i trzeba czujniki wlaczac z guzika, pomimo ze w instrukcji jest inaczej.
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: raku »

No to masz teraz dowód na zdjęciach, że nie trzeba czujników włączać za każdym razem, gdyż ustawia się to w systemie, o ile pozycja PDW akurat się wyświetla :)
Zresztą, jak wspominałem wcześniej, u siebie nie muszę dotykać guzika, ani zmieniać z R -> D, aby czujniki przednie były włączone.
krzysztof.szwed
Posty: 67
Rejestracja: 12 paź 2021, 23:47
model samochodu: Kia Sorento

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: krzysztof.szwed »

Powiedzcie mi proszę na jakim "ustawieniu" pozostawiacie swój samochod w automacie. Sprzedawca w wypożyczalni mówił mi że najkorzystniej jest zostawiać na neutral. A Wy co sądzicie?
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: raku »

Osobiście, gdy nie parkuję na wzniesieniu, to klikam EngineStop (czyli włącza się tryb "P") i wysiadam.
W przeciwnym wypadku dodatkowo załączam hamulec postojowy.
(hamulec postojowy potrafi się także sam włączyć, gdy wykryje spore wzniesienie na postoju)

Nie sądziłem, że parkowanie na "N" może być w jakimś sensie lepsze dla automatów.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: radzique »

Zawsze P
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: galloper »

Co to za pomysł z tym N??? Pierwsze słyszę. W żadnej instrukcji nie.ma takiego zalecenia bank! N to tylko do holowania w sytuacjach awaryjnych.
Z innych spraw ostatnio poruszanych.
Czujniki dzialaja na D podjeżdżając pod ścianę.
Przy dywanikach gumowych innych brak. Wykładzina porównując z Smax jest tandetna i cienka.
Podgrzewanie foteli rzeczywiście wolne. W SMax też przy skórze z 2x szybciej choć też wolno. W Camry przy materiale z 3x szybciej.
Nie rozzgryzlem automatycznego otwierania bagaznika. Działa chyba tylko przy zamkniętym samochodzie. Jak jest otwarty a podchodzę do zamkniętego bagażnika nie otwiera się automatycznie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”