Kia sorento IV HEV

forum użytkowników modelu Sorento
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: radzique »

Ja dzisiaj w końcu zrobiłem porządną służbową traskę Poznań - Sosnowiec - Poznań, więc ponad 7h i 800 km w dupie i w kręgosłupie w jeden dzień :)
Jakby kogoś interesowało spalanie czysto z S5 i A4 z tempomatem odpowiednio 135 i 145 km/h to poniżej screen.

Generalnie wrażenie po tak długiej jeździe całkiem spoko, twardość fotela dla mnie optymalna, pomaga regulacja na podudzia.
Trochę muszę się przyzwyczaić do asystenta HDA, czasami mam wrażenie za nerwowo się zachowuje :). Ale generalnie auto stabilne i pewne przy wyższych prędkościach nawet pomimo wiatru dzisiaj.
Co do hałasu, to szumi jak duży kwadratowy SUV, tego się nie da oszukać. Na plus, żadnych dodatkowych szumów od panoramy. Generalnie na szumy mam rozwiązanie w postaci słuchawek z ANC i podcastów, no rewelacyjne rozwiązanie na kilka godzin jazdy i wysiadam mniej zmęczony.
Mocy według mnie nie brakuje przy wskakiwaniu na lewy pas itp., większość trasy w SMART bo tempomat aktywny szybciej wraca do zadanej prędkości niż w ECO. Skrzynia mam wrażenie czasem niepotrzebnie redukuje, ale może przy tych 130 km/h już trochę brakuje powera.
Tak czy siak Sorka daje radę w trasie. Nie spieszyłem się dzisiaj więc zobaczymy jeszcze przy następnej okazji jak będzie przy 160 km/h na tempomacie.

Aha i jeszcze jedno, idealnie działa dongle do bezprzewodowego Apple Carplay, ani razu się nie rozłączył co zdarzało się dość często w 5008.
Załączniki
Przechwytywanie2.jpg
Przechwytywanie2.jpg (82.93 KiB) Przejrzano 287 razy
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Sidos »

radzique pisze: 19 sty 2022, 22:18 Ja dzisiaj w końcu zrobiłem porządną służbową traskę Poznań - Sosnowiec - Poznań, więc ponad 7h i 800 km w dupie i w kręgosłupie w jeden dzień :)
Jakby kogoś interesowało spalanie czysto z S5 i A4 z tempomatem odpowiednio 135 i 145 km/h to poniżej screen.

Generalnie wrażenie po tak długiej jeździe całkiem spoko, twardość fotela dla mnie optymalna, pomaga regulacja na podudzia.
Trochę muszę się przyzwyczaić do asystenta HDA, czasami mam wrażenie za nerwowo się zachowuje :). Ale generalnie auto stabilne i pewne przy wyższych prędkościach nawet pomimo wiatru dzisiaj.
Co do hałasu, to szumi jak duży kwadratowy SUV, tego się nie da oszukać. Na plus, żadnych dodatkowych szumów od panoramy. Generalnie na szumy mam rozwiązanie w postaci słuchawek z ANC i podcastów, no rewelacyjne rozwiązanie na kilka godzin jazdy i wysiadam mniej zmęczony.
Mocy według mnie nie brakuje przy wskakiwaniu na lewy pas itp., większość trasy w SMART bo tempomat aktywny szybciej wraca do zadanej prędkości niż w ECO. Skrzynia mam wrażenie czasem niepotrzebnie redukuje, ale może przy tych 130 km/h już trochę brakuje powera.
Tak czy siak Sorka daje radę w trasie. Nie spieszyłem się dzisiaj więc zobaczymy jeszcze przy następnej okazji jak będzie przy 160 km/h na tempomacie.

Aha i jeszcze jedno, idealnie działa dongle do bezprzewodowego Apple Carplay, ani razu się nie rozłączył co zdarzało się dość często w 5008.
super, podeślij jakieś info o dongle, tez to juz sobie zaplanuje..
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Bugaloo »

Carlinkit 3.0?
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: radzique »

Ja mam carlinkt 2.0.

Nie wiem czy ten 3.0 to nie ściema, żeby kosztował więcej. Z tego co widzę to wygląda identycznie, sam opis na urządzeniu jest też ten sam.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Soplus »

radzique pisze: 20 sty 2022, 12:38 Ja mam carlinkt 2.0.

Nie wiem czy ten 3.0 to nie ściema, żeby kosztował więcej. Z tego co widzę to wygląda identycznie, sam opis na urządzeniu jest też ten sam.
Praktycznie to samo, te same graty w środku. 3.0 ma nowszy soft i Wi-Fi5 866Mbit/s a2.0 wifi4 300 Mbit/s . 3.0 szybciej się bootuje.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2022, 12:52 przez Soplus, łącznie zmieniany 1 raz.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Bugaloo »

Dzięki. Ważne, że działa :)
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: PiterW »

A czy jest może odpowiednik tego urządzenia dla Android Auto?
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Soplus »

PiterW pisze: 20 sty 2022, 13:03 A czy jest może odpowiednik tego urządzenia dla Android Auto?
Jest :) Chociaż osobiście nie widzę sensu w tych urządzeniach. Robią to samo co kabel za 20 PLN.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Sidos »

ja dobrze rozumiem, że jeśli chcemy połączyć tel z androidem z sorką, to tylko kabel ?? iphone widze że łączy się bez przewodowo
jeśli ktoś ma działający bez zarzutu adapter dla androida to prośba o podanie sprzętu.

znalazłem coś takiego np:
https://pl.aliexpress.com/i/32829019768.html
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Morfeo »

To jest niestety ale nie do fabrycznych systemów. Do Sorento to raczej to https://carsifi.com/.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”