Kia sorento IV HEV

forum użytkowników modelu Sorento
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: galloper »

Jak dojedziesz do 0 zasięgu to wchodzi jeszcze 4-5 litrów. Od dobrych kilku lat producent musi tak ustawić komputer, że jeśli na wyświetlaczu pokazuje 0 to tak jak kiedyś dopiero rezerwa by się zapalala.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: radzique »

No tak, zawsze jakis bufor był ale ze az tyle to nke wiedzialem.
Teraz wyjadę do 0 i zobaczę ile wejdzie ;)
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Sidos »

ciekawe ile od zera jeszcze pojedzie...
Q5 zrobiłem 35 km jak zaświeciło się 0
krzysztof.szwed
Posty: 67
Rejestracja: 12 paź 2021, 23:47
model samochodu: Kia Sorento

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: krzysztof.szwed »

Widzę że lubicie ryzyko. Ja bym się nigdy nie zdecydował na jeżdżenie na oparach tuż to niezdrowe do silnika :D
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: kamilpdk »

dokładnie. I ciągnie syf że zbiornika. jak malo paliwa wszystko chlapie. jak rezerwa się zapali to naprawdę jest ostatni dzwonek żeby tankować. ja z reguly 1/4 baku i na cpn
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: kejdzejejdzem »

kamilpdk pisze: 23 sty 2022, 15:12 dokładnie. I ciągnie syf że zbiornika. jak malo paliwa wszystko chlapie. jak rezerwa się zapali to naprawdę jest ostatni dzwonek żeby tankować. ja z reguly 1/4 baku i na cpn
A to nie jest jakiś stary przesąd?
Poprawcie mnie jak coś nie tak napiszę
Przecież pompka paliwa jest chyba w najniższym punkcie baku ? a to jest miejsce gdzie ten syf się i tak zbiera ? zresztą jak jedziemy - wszystko chlupie i miesza się więc nawet pływająca pompka zaciąga mieszankę
Z tego co ja pamiętam, jak miałem gaz w Mondeo to gazownik mówił aby utrzymywać min 1/4 baku benzyny nawet jeśli jeździ się na samym gazie - po to aby pompka paliwa dobrze się chłodziła. (Na gazie ta pompka ze zbiornika benzyny też pracowała i tłoczyła płynny gaz). Jeżdżenie a małą ilością paliwa grozi przegrzaniem pompki
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: Sidos »

kejdzejejdzem pisze: 24 sty 2022, 01:51
kamilpdk pisze: 23 sty 2022, 15:12 dokładnie. I ciągnie syf że zbiornika. jak malo paliwa wszystko chlapie. jak rezerwa się zapali to naprawdę jest ostatni dzwonek żeby tankować. ja z reguly 1/4 baku i na cpn
A to nie jest jakiś stary przesąd?
Poprawcie mnie jak coś nie tak napiszę
Przecież pompka paliwa jest chyba w najniższym punkcie baku ? a to jest miejsce gdzie ten syf się i tak zbiera ? zresztą jak jedziemy - wszystko chlupie i miesza się więc nawet pływająca pompka zaciąga mieszankę
Z tego co ja pamiętam, jak miałem gaz w Mondeo to gazownik mówił aby utrzymywać min 1/4 baku benzyny nawet jeśli jeździ się na samym gazie - po to aby pompka paliwa dobrze się chłodziła. (Na gazie ta pompka ze zbiornika benzyny też pracowała i tłoczyła płynny gaz). Jeżdżenie a małą ilością paliwa grozi przegrzaniem pompki
oczywiście że stary przesąd, tak stary jak nazwa CPN
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: nagdob »

Nawet nie wszyscy już pamiętają co oznacza skrót CPN, chociaż często go używają :D
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: kamilpdk »

centrala produktów naftowych. ważne że ludzie wiedzą o co chodzi i wystarczy :D . tak samo jak nie powinno się tankować pojazdów pod korek. dolewać ile wlezie. musi być powietrze w zbiorniku i koniec. albo mala ilość litrow . jak już się leje to trzeba zawsze do pełna ale nie pod korek ile wlezie.nowy zbiornik czy stary nie zawsze wiesz czy są jakieś brudy. starsze zbiorniki już mogą korodować w srodku. I przy małej ilości paliwa wszystko pływa i "wymywa" brudy ze ścianek i wszystko idzie w silnik. jasne nie da się trgo uniknąć. ale można chociaż trochę się zabezpieczyć. no cóż co osoba to inna teoria. tak samo z paliwem 95 i 98. niby nowe silniki wszystkie są już przygotowane nawet pod etylinę 91 . ale przecież nikt tego nie leje do baku. tak samo jak mowia ze 98 poprawia osiągi i obniżą spalanie. nie w każdym silniku. 98 jest suchsze niż 95 . także i tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi które można paliwo wybrać. nie zawsze lanie 98 jest lepszym rozwiązaniem niż 95
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia sorento IV HEV

Post autor: nagdob »

A od czego i po co jest filtr paliwa?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”