wideo: Nowa Kia Sorento 2015

forum użytkowników modelu Sorento
kaacka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:51

Re: wideo: Nowa Kia Sorento 2015

Post autor: kaacka »

żale o szyberdachu..... tak to właśnie wygląda..... można się pożalić, wypłakać i zmienić auto na inne :lol:

zobacz sobie tu: https://www.youtube.com/watch?v=Aq3326I ... 6cUMV4LGxS od drugiej minuty, odpowiedzi ASO i KMP
i zobacz sobie tu: https://www.youtube.com/watch?v=19ep29s ... xS&index=3 w wolnym tłumaczeniu - jezdzi pan za szybko i dlatego dach podskakuje

Kia Motors Polska wie o problemie od 7. marca 2020. ode mnie parokrotnie, od rzeczoznawcy samochodowego i sądowego, od adwokata.... no kto ma im jeszcze powiedzieć ?? :lol:

tak więc "żalę się gdzie popadnie" po to żeby kolejny frajer taki jak ja zastanowił się czy napewno ma ochotę iść tą drogą.... :mrgreen: spokojnego dnia
Napoli
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2020, 22:24
model samochodu: Kia

Re: wideo: Nowa Kia Sorento 2015

Post autor: Napoli »

kaacka pisze: 04 wrz 2020, 20:09 kolego Calee. rozmawiałem z inżynierami sachs'a. skwitowano to stwierdzeniem że "albo jest usterka - więc niechże to wymienią na sprawne, albo ktoś tu coś spartolił, może konstrukcyjnie, może wykonawczo". tak czy siak, ten konkretny problem to nie jest prawidłowe zachowanie nivomatu.
masz rację - to jest stare rozwiązanie - ale na tyle skuteczne że w którychś modelach volvo zrezygnowało z układu poziomowania reflektorów :idea: i nie - nie ma opadać na postoju, może jakieś tam pojedyncze milimetry typu "po nocy" - ale jeśli w tym konkretnym przypadku mówimy o 20, 30, 40 czy 55 (!!) milimetrowym opadaniu :lol: to gdzieś tam jest poważna usterka..... skoro usterka - to od czego jest gwarancja ?? czemu kia broni się jak może przed wymianą amortyzatorów na sprawne ??

masz u siebie sorento z nivomatem ?? sprawdź czy działa, daj znać, jestem chętny. po tym jakie to bajki mi opowiadają od pół roku zaczynam myśleć że mają to skopane na etapie konstrukcyjnym, może montażowym.... ALE jeśli tak - to będzie więcej sorento z niedziałającym samopoziomowaniem tylnego zawieszenia....
więc jeśli masz sorento w którym nivomat działa tak jak powinien - bardzo chętnie podjadę, o ile się zgodzisz. chętnie zrobię porównanie i pokażemy w ASO że "do jasnej cholery proszę zrobić tak żeby mój samochód miał sprawny nivomat". naprawdę chcę :)
to jest całkiem fajne auto ale nie mogę do roboty jeździć czymś co wygląda na do bólu przeładowane.... co mam sobie sam teraz przerobić zawieszenie w fabrycznie nowym samochodzie ? :lol:
Mam na pusto jest różnica ok.5mm. A co do szyber dachu to to jechałem ponad 160 i było ok.
kaacka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:51

Re: wideo: Nowa Kia Sorento 2015

Post autor: kaacka »

na pusto 5mm nizej.... a co bedzie jak wsadzisz cokolwiek do bagaznika ? na poczatku siadzie bo musi. ale jak przejedziesz pare / pareset metrow nivomat ma podniesc tyl do poziomu. mozna mierzyc od ziemii, mozna od osi kola, obojetnie byle powtarzalnie. wg homologacji na tylną oś możesz wsadzić ponad 500 kg..... i jak ?
Załączniki
IMG_1058.JPG
IMG_1057.JPG
IMG_1057.JPG (99.69 KiB) Przejrzano 2992 razy
tyl 30 mm nizej niz przod
tyl 30 mm nizej niz przod
IMG_0942 reg.JPG (91.27 KiB) Przejrzano 2992 razy
Napoli
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2020, 22:24
model samochodu: Kia

Re: wideo: Nowa Kia Sorento 2015

Post autor: Napoli »

Tylko nie wiem czy to ważne ale od soboty rano samochód jest nieużywany. Jutro postaram się sprawdzić jak to wygląda jak zawiozę dzieci.
Ale nawet jak jeździłem w 6 osób/5 i cały bagażnik załadowany nie zauważyłem jakieś dużej różnicy pomiędzy osiami. U Ciebie na zdjęciu widać to bardzo.


Edit

A więc tak. Zmierzyłem dokładniej od podłogi do nadkola.
Przód 788 mm, tył 786mm. Paliwa w baku 1/3.
Ewentualnie można załadować z 400kg jechać na stację diagnostyczną i niech sprawdzą światła czy nie świecą za wysoko. Jak świeca za wysoko to przesłać im papier z stacji.
kaacka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:51

Re: wideo: Nowa Kia Sorento 2015

Post autor: kaacka »

światła mają samopoziomowanie które w tym przypadku działa :lol: gdyby moje auto miało wysokości tyłu jak Twoje - prawdopodobnie nie mam więcej problemów. a tak - kia konsekwentnie odmawia wykonania naprawy. więc na co jest gwarancja ? i to 7 lat :lol:
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: wideo: Nowa Kia Sorento 2015

Post autor: zetek »

Widzę, że kolega naprawia w firmie Wrobud. To powodzenia. Ja tam dałem 2 razy samochód. I powiem tak szkoda czasu, słuchania kłamstw, że auto robią tylko wtedy kiedy przyjechałem ( odczyt w GPS-u). Proponuję zmienić ASO bo tam to nic nie będzie.
kaacka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:51

Re: wideo: Nowa Kia Sorento 2015

Post autor: kaacka »

zetek - przecież gogle pisze że wrobud to taaaka dobra firma. i super-sprzedawcy, i ta jakość i legendarna gwarancja..... :roll:

DWIE WADY FABRYCZNE w nowym sorento. szef serwisu rozkłada ręce mówiąc że widzi ale nic z tym nie zrobi. jakaś agnieszka - podobno szefowa firmy ?? - pisze oficjalne pismo w odpowiedzi na reklamację że zarzucanych wad nie stwierdzono i wszystko jest super.
auto ma 4 koła i jedzie. tak wystarczy.

żeby nie było - wrobud zaproponował rozwiązanie problemu: jeśli tylko dopłacę 30 000 pln (z lekkim hakiem) to wymienią mi moje nowe sorento ze świszczącym dachem na taką wersję bez dachu panorama. i świszczeć nie będzie :) nie skorzystałem niestety....
na problem z niedziałającym nivomatem rozwiązania nie mają bo on poprostu nie działa.

tak więc klientom wrobudu życzę udanych zakupów :mrgreen:

czy nie ma innych aso ? - są, wszystkie widzą problem, żadne nie potrafi z tego wybrnąć, to już podobno kia polska im zabrania.
na kopię reklamacji wysłaną do Kia Motors Polska przychodzi odpowiedź iż "oni nie są adresatem wymienianych problemów".....
adwokat kia polska pisze - proszę czytać ze zrozumieniem :lol: - że samopoziomujące zawieszenie nie ma na celu utrzymania samochodu w poziomie.
na wszelkie pytania dotyczące realizacji gwarancji, działania i funkcjonalności samochodu, etc zadanych na facebooku kia - jest szybciutka reakcja - usuwają posty !! :lol: gwarancja że hoho. obsługa jeszcze lepsza :roll:
MichalH
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2021, 10:50
model samochodu: Sorento

Re: wideo: Nowa Kia Sorento 2015

Post autor: MichalH »

Mam ten sam problem, rocznik 2019, użytkowany od nowości od maja 2020.

Zwróciłem uwagę na to jak na wakacje z rowerami na haku się udałem - tył siadł mocno... wszystko jednak w ramach dopuszczalnych obciążeń - Serwis zamontował hak na 100kg. teraz nawet bez obciążenia jest różnica kilku centymetrów.

Byłem wczoraj w stacji kontroli pojazdów- test amorów wyszedł ok, natomiast diagnosta sugerował że może sprężyny są za słabe. Zobaczymy co serwis zdiagnozuje - Kia Marvel w Poznaniu - przez telefon twierdzili, że nie znają problemu...

Auto jest służbowe i finansowane przez Arvala, więc ostatecznie liczę, że będą mieli jakąś moc sprawczą w kontakcie z Kia Motors...
MichalH
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2021, 10:50
model samochodu: Sorento

Re: wideo: Nowa Kia Sorento 2015

Post autor: MichalH »

Na moje auto z obniżonym tylem nie ma opisanego w danych technicznych zwisu nadwozia, zatem jest niezgodne z umową.

Różnica u mnie to 50 mm przy pustym aucie.
MichalH
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2021, 10:50
model samochodu: Sorento

Re: wideo: Nowa Kia Sorento 2015

Post autor: MichalH »

Nie mam Nivomatu w mojej wersji. Serwis zdecydowal ze wymieni sprezyny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”