Kia Sorento (Hev) problem z zamknięciem dachu panoramicznego

forum użytkowników modelu Sorento
Krystolch
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2020, 12:31
model samochodu: KIA SORENTO IN SPE

Kia Sorento (Hev) problem z zamknięciem dachu panoramicznego

Post autor: Krystolch »

Cześć wszyscy,

Od pół roku jeżdżę Kia Sorento (Hev). Wczoraj po raz kolejny (powiedzmy, że sytuacja powtarza się raz na dwa, trzy tygodnie) mam problem z zamknięciem dachu panoramicznego. Nie pozwala mi tutaj zamieścić filmu więc opiszę. Sytuacja wygląda tak, że domyka się prawie do końca(ponad 10cm do zamknięcia) i otwiera się z powrotem. Naprawia się po wyłączeniu samochodu i włączeniu ponownie. Mieliście coś takiego? Rozmawialiście z Kią o tym? Co oni na to? (na oko mam jeszcze 2 miesiące do pierwszego serwisu.)
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Dach panoramiczny

Post autor: Sidos »

o kurczaki, czekam na moją właśnie z tym dachem... :shock:
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Dach panoramiczny

Post autor: marian »

No to ciekawe, może czujnik przyrzaśnięcia czegoś wariuje i mu się wydaje, że coś blokuje dach? Z opisu by pasowało (nawiasem mówiąc - otwiera się całkiem, czy tylko trochę?).
U mnie nigdy nic takiego się nie stało, działa bardzo dobrze. Powiem więcej, jestem zaskoczony, bo podczas szybkiej jazdy czy otwarta, czy zamknięta roleta, to w poziomie szumu powietrza nie ma różnicy. Tak samo nic nie trzeszczy, a przykładowo w X-Trailu, którym jeździłem jak był uchylony, to na dziurach bardzo trzeszczał.

Ps. Mówisz o zamykaniu szyby, czy rolety (tak dla pewności)? Sprawdzałeś, czy na prowadnicach nie masz jakiegoś śmiecia?
piotrch
Posty: 35
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:42

Re: Dach panoramiczny

Post autor: piotrch »

Czekam z zainteresowaniem na dalsze informacje. Moja już płynie.
kabug
Posty: 17
Rejestracja: 01 sie 2021, 01:12

Re: Dach panoramiczny

Post autor: kabug »

piotrch pisze: 12 sie 2021, 21:49 Czekam z zainteresowaniem na dalsze informacje. Moja już płynie.
Piotrch na kiedy miałeś planowy odbiór?
piotrch
Posty: 35
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:42

Re: Dach panoramiczny

Post autor: piotrch »

kabug pisze: 13 sie 2021, 19:33
piotrch pisze: 12 sie 2021, 21:49 Czekam z zainteresowaniem na dalsze informacje. Moja już płynie.
Piotrch na kiedy miałeś planowy odbiór?
Zamówienie 29.01.2021 planowany 29.07.2021 podobno płynie, aktualna realna data 15.09.2021.
piotrch
Posty: 35
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:42

Re: Dach panoramiczny

Post autor: piotrch »

Krystolch pisze: 25 lip 2021, 06:34 Cześć wszyscy,

Od pół roku jeżdżę Kią Sorento (Hev). Wczoraj po raz kolejny (powiedzmy, że sytuacja powtarza się raz na dwa, trzy tygodnie) mam problem z zamknięciem dachu panoramicznego. Nie pozwala mi tutaj zamieścić filmu więc opiszę. Sytuacja wygląda tak, że domyka się prawie do konca(ponad 10cm do zamknięcia) i otwiera się spowrotem. Naprawia się po wyłączeniu samochodu i włączeniu ponownie. Mieliście coś takiego? Rozmawialiście z Kią o tym? Co oni na to? (na oko mam jeszcze 2 miesiace do pierwszego serwisu.)
Czy opisywany problem jeszcze występuje? Byłeś może zapytać w serwisie?
KrisMag
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2018, 13:58

Re: Kia Sorento (Hev) problem z zamknięciem dachu panoramicznego

Post autor: KrisMag »

I to jest powód dlaczego mam wersję bez szyberdachu.
To zamykanie to podczas jazdy testowej mi się zablokowało i już wtedy wiedziałem aby sobie odpuścić ten "bajer"
BMC
Posty: 41
Rejestracja: 16 sty 2022, 18:33
model samochodu: SORENTO HEV AWD XL CP1 SRF

Re: Kia Sorento (Hev) problem z zamknięciem dachu panoramicznego

Post autor: BMC »

W poprzedniej wersji też się tak zdarzało.
pomagało czyszczenie i smarowanie prowadnic od okna dachowego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”