Sorento HEV - spalanie

forum użytkowników modelu Sorento
kiauser
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:19
model samochodu: Hyundai Tucson MY 2022
Lokalizacja: Rzeszów

Sorento HEV - spalanie

Post autor: kiauser »

Witam,

chciałbym rozpocząć temat spalania hybrydy. :)

Po pierwsze, prośba o podzielenie się waszym spalaniem z informacją w jakich warunkach zostało ono osiągnięte.

Po drugie, mile widzialne wszelkie porady związane z maksymalnym wykorzystaniem korzyści hybrydy, skutkujących niskim spalaniem.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Sorento HEV - spalanie

Post autor: marian »

Hej, w sąsiednim wątku dużo o tym pisałem, chociaż 300 postów trzeba obejrzeć ;)
kiauser
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:19
model samochodu: Hyundai Tucson MY 2022
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sorento HEV - spalanie

Post autor: kiauser »

marian pisze: 21 lip 2021, 21:16 Hej, w sąsiednim wątku dużo o tym pisałem, chociaż 300 postów trzeba obejrzeć ;)
Wiem, czytałem. Liczyłem, że jeszcze raz się podzielisz w podsumowaniu + podzielisz się jak jeździć "hybrydowo" bo parę razy napisałeś, że trzeba wyczuć jak to się jeździ ekonomicznie.
mnieteq
Posty: 48
Rejestracja: 19 maja 2021, 12:35
model samochodu: KIA Sorento PHEV

Re: Sorento HEV - spalanie

Post autor: mnieteq »

kiauser pisze: 21 lip 2021, 13:48 Witam,

chciałbym rozpocząć temat spalania hybrydy. :)

Po pierwsze, prośba o podzielenie się waszym spalaniem z informacją w jakich warunkach zostało ono osiągnięte.

Po drugie, mile widzialne wszelkie porady związane z maksymalnym wykorzystaniem korzyści hybrydy, skutkujących niskim spalaniem.
https://www.youtube.com/watch?v=yMY5qInxbvA
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Sorento HEV - spalanie

Post autor: Sidos »

sory, po co podajecie linki na youtube, gdzie dane są różne, skoro jest proste pytanie i prośba do użytkowników, aby wyrazili niezależne opinie..
no chyba że jest w tym jakiś interes...
to jak, dowiemy się z obiektywnych źródeł ???
marcin
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Sorento HEV - spalanie

Post autor: marian »

Sidos pisze: 22 lip 2021, 13:40 sory, po co podajecie linki na youtube, gdzie dane są różne, skoro jest proste pytanie i prośba do użytkowników, aby wyrazili niezależne opinie..
no chyba że jest w tym jakiś interes...
to jak, dowiemy się z obiektywnych źródeł ???
marcin
A czy film na YT nie jest obiektywnym/niezależnym źródłem? Ja co prawda nie zgadzam się z tym gościem w kwestii spalania, bo mi pali mniej, ale najwyraźniej ten gość tak jeździ, że jemu tyle pali i to jest obiektywne, pokazał to na filmie, gdzie widać czarno na białym. Jak ktoś będzie zapieprzał, to mu spali 12l albo i więcej i to też będzie obiektywne (w takich konkretnie warunkach).
Czego konkretnie oczekujesz? Czy uważasz, że jak ja (lub ktokolwiek inny) napisze, że jemu pali np 4, to to będzie niezależne i obiektywne źródło?

Czy takie coś jest lepsze? Ułatwiając nieco rozszyfrowanie poniższego, widać tutaj, że na odcinku 20,3km (pokonanym w 25 minut) mam średnie spalanie 1,4l/100km:
Obrazek
kiauser
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:19
model samochodu: Hyundai Tucson MY 2022
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sorento HEV - spalanie

Post autor: kiauser »

Na 5 postów w tym wątku, trzykrotnie zostało wyjaśnione o co chodzi.

Niestety fakt, że udajesz, że nie wiesz o co chodzi w pytaniu, a wstawiasz jakiś głupawy przykład + w połączeniu z bardzo dużą aktywnością na forum faktycznie budzi podejrzenia, że uprawiasz tu marketing szeptany i Twoje nawet 300 postów niestety bardzo traci na wiarygodności.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Sorento HEV - spalanie

Post autor: marian »

kiauser pisze: 22 lip 2021, 15:57 Na 5 postów w tym wątku, trzykrotnie zostało wyjaśnione o co chodzi.

Niestety fakt, że udajesz, że nie wiesz o co chodzi w pytaniu, a wstawiasz jakiś głupawy przykład + w połączeniu z bardzo dużą aktywnością na forum faktycznie budzi podejrzenia, że uprawiasz tu marketing szeptany i Twoje nawet 300 postów niestety bardzo traci na wiarygodności.
A do kogo to?
mnieteq
Posty: 48
Rejestracja: 19 maja 2021, 12:35
model samochodu: KIA Sorento PHEV

Re: Sorento HEV - spalanie

Post autor: mnieteq »

kiauser pisze: 22 lip 2021, 15:57 Na 5 postów w tym wątku, trzykrotnie zostało wyjaśnione o co chodzi.

Niestety fakt, że udajesz, że nie wiesz o co chodzi w pytaniu, a wstawiasz jakiś głupawy przykład + w połączeniu z bardzo dużą aktywnością na forum faktycznie budzi podejrzenia, że uprawiasz tu marketing szeptany i Twoje nawet 300 postów niestety bardzo traci na wiarygodności.
No więc ja odpowiem Ci na pytanie odnośnie spalania u mnie.
Kiedy baterie się wyczerpią i jade spokojnie trasę w trybie hybrydowym ok 90-100km/h to spalanie wychodzi mniej więcej ok 6,5l/100km.
Trasa szybsza z prędkościami ok 120km/h - spalanie ok 8l.
W mieście Ci nie podam bo jeżdżę ponad 90% na prądzie.

Mam nadzięję, że pomogłem.
Milamber
Posty: 146
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Sorento HEV - spalanie

Post autor: Milamber »

Czyli Sorento hybryda pali tyle co mi Optima 1.6tgdi kombi bez hybrydy...
Jeszcze rok leasingu i kupuję Sorento Diesla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”