Kia Sorento 2021 - 3 rząd i kurtyny

forum użytkowników modelu Sorento
darkow
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2021, 11:20
model samochodu: Kia Ceed

Kia Sorento 2021 - 3 rząd i kurtyny

Post autor: darkow »

Witam,
jestem na kupnie samochodu Kia Sorento 2021 PHEV . Jednak czytając specyfikację i zagraniczne serwisy znalazłem pewną nieścisłość w opisie dotyczącym bezpieczeństwa, a mianowicie ochrony 3 rzędu przez kurtyny ( mam czwórkę dzieciaków więc ktoś będzie musiał siedzieć w tym zaszczytnym miejscu ). Chodzi mi o opis:
* Poduszki powietrzne boczne oraz pełnowymiarowe kurtyny powietrzne dla 3-go rzędu siedzeń
Patrząc na specyfikację dostępną w UK, DE i US nie ma takiego opisu ( w US jest opis, że kurtyny chronią tylko 2 rząd ).
A jak zobaczyłem ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=gDSYp3sojcw&t=1635s ( w skrócie gość pytał czy będą kurtyny dla 3 rzędu - kia powidziała, że nie ) To wyszło, że trochę słabo to wygląda i zacząłem się zastanawiać czy mojego zamówienia nie cofnąć w związku z błędem w specyfikacji.

Trochę mi słabo to wygląda, że tylko polskie Sorento dostają kurtyny w 3 rzędzie. Ktoś coś może wie na ten temat? Mógłby potwierdzić/zaprzeczyć czy moje dzieciaki będą mieć "jakąś" ochronę w trzecim rzędzie ?

Pozdrawiam
mnieteq
Posty: 48
Rejestracja: 19 maja 2021, 12:35
model samochodu: KIA Sorento PHEV

Re: Kia Sorento 2021 - 3 rząd i kurtyny

Post autor: mnieteq »

Na youtubie sa filmy z crash testu Sorento i tam widac jak odpalaja sie kurtyny w 3 rzedzie
darkow
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2021, 11:20
model samochodu: Kia Ceed

Re: Kia Sorento 2021 - 3 rząd i kurtyny

Post autor: darkow »

Tak ... coś tam się odpala ... ale tutaj znalazłem coś takiego: http://www.ksmanual.com/air_bag-27.html - do pełnego pokrycia trochę brakuje

Niestety nikt nie testuje bezpieczeństwa w 3 rzędzie siedzeń :(

tutaj tych kurtyn nie widać dla trzeciego rzędu https://www.youtube.com/watch?v=0JQwtnUr2zU
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Kia Sorento 2021 - 3 rząd i kurtyny

Post autor: galloper »

Czyli wygląda na to mamy następny duży minus Sorento znacznie większy niż brak wytłumienia drzwi czy kiepskie głośniki w standardzie. Rzeczywiście wydaje się, że "pełnowymiarowe kurtyny dla trzeciego rzędu siedzeń" kończą się zaraz za drugim rzędem. Widać to wyraźnie na filmie z testów.
Jak będę miał kontakt z dealerem spytam się o to. Na razie niedawno pytałem się czy już otrzymali PHEV demo ale nic z tego tylko informacja, że obecnie Sorento w jakiejkolwiek opcji to towar na wagę złota.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Kia Sorento 2021 - 3 rząd i kurtyny

Post autor: marian »

Wydaje mi się, że na niektórych rynkach występuje Sorento w wersji 5-cio miejscowej. Może na tych filmach taka jest pokazywana? Wtedy na pewno nie ma kurtyn dla trzeciego rzędu, bo go nie ma.
Może z tego wynika ta nieścisłość w opisach, bo u nas jest wyłącznie w wersji 7-mio osobowej? Nie upieram się, tylko podrzucam taką myśl. Wcześniej miałem Peugeota 5008 i on w standardzie był 5-cio osobowy i kurtyny miał na 2 rzędy. W ramach dopłaty do wersji 7-mio osobowej miał zwiększoną ładowność, 2 chowane w podłodze bagażnika fotele i przedłużone na 3-ci rząd kurtyny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”