KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Morfeo »

Pewnie pik pik o pasach :)

W sumie resztę odczuć mam podobnych a zrobiłem dopiero 900km. Co do Carplay - to jeszcze w smaxie miałem dongla do wireless carplaya i po przełożeniu śmiga idealnie. Zrobiłem również update navi.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

No te wszystkie dzwonki/alarmy/piknięcia też mnie doprowadzały do szału na jeździe testowej. Ale chłopaki tu pisali, że większość idzie wyłączyć. No i zapinać pas przed odpaleniem. Te 6 pisków na "dzień dobry" to zdecydowana przesada.
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

Hej. Panoramy nie brałem i to chyba też dobrze lub nie, w sumie to nie wiem. Są plusy i minusy. Efekt panoramy jest super lecz dokładanie kolejnych kg do tego silnika to tak średnio. No i pisali o szumach a mnie to wkurza więc nie mam i fajni się jeździ.
A wkurzają mnie te pikojebniecia przy uruchamianiu bez pasów. Ale wiedziałam przed zakupem że tak jest😉

PS współczuję oczekiwania, ja czekałem 6mc i mało jaja nie znioslem. Jak odebrałem to następnego dnia trasa nas może 650km ,😁😁😁
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

Mk11 pisze: 06 sty 2022, 20:34 Hej. Trochę już pojeździłem Hev (6000) to wam powiem krótko:
- spalanie realne mieszane 8,3 dla mnie ok ja na gabaryty i benzynę,
- komfort jazdy super (wcześniej BMW X3)
- wersja PL warto dopłacić
- mega wkurzające dźwięki
- AWD naprawdę super, właśnie wróciłem z nart (opony Goodyear są mega)
- Bose średnio
- przyspieszenie jest ok do normalnej jazdy z tirami tak średnio
- posiadam panele fotowoltaiczne i rozkminialem PHEVA i chyba dobrze że nie wziąłem, mianowicie dlaczego:
/ Samochód cięższy chyba że 150 kg i długie dystanse oraz w zimie krótkie dystanse pali więcej niż Hev bo jeździ i tak na benzynie i jest cięższy
/Droższe chyba z 18k
/I 20 litrów mniejszy zbiornik

Pozdro
dzieki za info ! 8.3 to myślę zajefajny wynik jak na ten gabaryt, dopytam tylko o te dźwięki, jakie dokładnie ? i o opony, bo tez planuję kupić z odbiorem w lutym mam nadzieję (może jakiś link do tych opon)
pozdro
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Morfeo »

Jak nie zapniesz pasów przed odpaleniem auta to masz 6 piknięć na dzień dobry :)
Ja kupiłem Goodyear UltraGrip Performance+ SUV 235/55R19 105 V. W ogóle jak kupowałem opony ( początek grudnia) to zauważyłem że są braki opon w tym rozmiarze (albo czas oczekiwania 2-3 tygodnie). W ASO też mi potwierdzili że rynek opon ma problemy jak wszyscy.
Panoramę miałem z defaulta (takie zamówienie dealera) i powiem że nie żałuję. Wnętrze jest mega ciemne ( PL - wszystko w czerni ) a dzięki panoramie jest jaśniej. U mnie nic nie skrzypi i żadnych szumów nie słyszę.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

Morfeo pisze: 07 sty 2022, 10:03 Jak nie zapniesz pasów przed odpaleniem auta to masz 6 piknięć na dzień dobry :)
Ja kupiłem Goodyear UltraGrip Performance+ SUV 235/55R19 105 V. W ogóle jak kupowałem opony ( początek grudnia) to zauważyłem że są braki opon w tym rozmiarze (albo czas oczekiwania 2-3 tygodnie). W ASO też mi potwierdzili że rynek opon ma problemy jak wszyscy.
Panoramę miałem z defaulta (takie zamówienie dealera) i powiem że nie żałuję. Wnętrze jest mega ciemne ( PL - wszystko w czerni ) a dzięki panoramie jest jaśniej. U mnie nic nie skrzypi i żadnych szumów nie słyszę.
dobrze słyszeć, bo też odbieram panoramę..
(miałem to już w Q5), doświetlenie dzięki temu bezcenne często, a widoki czasami ehh
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Uprzejmie melduję, że również i u mnie panorama nie skrzypi. W ogóle nic nie skrzypi :-)
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

Te oponki to takie same ja u kolegi :Goodyear UltraGrip Performance+ SUV 235/55R19, ale z tego co widziałem są teraz nie dostępne. Naprawdę to fajnie jeździ razem z
AWD. Wiem co piszę bo wcześniej jeździłem BMW X3z x-driver też na oponach premium i nie trzymał się jak Korea
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

Witam . mocno zastanawiam się nad złożeniem zamowienia na sorento. tak wiem teraz okres oczekiwania 11 msc. odbyłem jazdę próbną ( nawet kilka razy) niestety w wersji hev . a po podliczeniu sobie wszystkiego dla mnie lepsza byłaby wersja z dieslem . nawet przeboleje ta wysoka akcyzę. zastanawiam się nad sorento w wersji PL do tego oczywiście felga 20 . ale wciąż nie mogę się zdecydować co do panoramy. jak czytałem po forum zdania są różne. niektórzy piszą że jedt cicho inni ze cos trzeszczy . szumy wiatru. jak to jest przy prędkościach ok 100km oraz autostradowych 140. niestety w mojej okolicy nie ma egzemplarza testowego z panorama wiec nie moge się przekonać na własnej skórze. i jeszcze pytanie odnośnie tego diesla. czy ktoś z was forumowiczów posiada sorento z silnikiem diesla ?( bądź odbył jazdę probną )chodzi mi głównie o głośność pracy samego silnika . na postoju podczas jazdy . oczywiście diesel klekocze to nie hybryda. ale jak wspomniałem hybryde odrzuciłem bo moich wyliczeniach . a może warto poczekać na my23 ? chociaz jest szansa przy tym czasie oczekiwania ze zamówienie ze stycznia tego roku bedzie w 23 :D jeśli by się mogl ktos wypowiedzieć byłbym wdzięczny. pozdrawiam
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

Sam byłem ciekawy diesla jak jezdzi ale od samego początku byłem na Hev najarany bo głównie na miejsce się kręcimy i tych parę nie wyprzedzonych tirów to sobie daruję 😉 a po BMW i innych dieslach (a było i sporo choć jeszcze mam trzy ale dostawcze) to już mam dość klekotu a szczególnie Start-stop to masakra w dieslu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”