KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

hmm moze zalezy wersja . PL + panorama ? w salonie sie upierają 10 miesięcy ale na umowie piszą 11 :D i jak pierwsze wrażenia kolego po paru miesiącach uzytkowania
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

Pisałem parę postów wcześniej co fajnego a co nie..
Ogólnie fajne i nowożytne :D czekałem szczerze na tą premierę i byłem ciekawy czy się ucieszę czy rozczaruje. No okazało się że to drugie :) Wcześniej się przymierzałem do poprzedniego ale tam było zawieszenie strasznie rozbijałem. Kupiłem demo BMW X3 to znowu straszny drewniak jak na rodzinne i bardzo ciasny. Tego Sorento zbudowali na szczęście od podstaw i im to super wyszło. Super że hybryda i super że zwykły automat nie ten wyjus co w Toyotach. Przestrzeń naprawdę mega, noi trzeci rząd siedzeń który w niczym nie przeszkadza a często się przydaje. Szkoda jedynie że ta hybryda nie pracuje na 2.0 ale niema się co czepiać bo jeździ naprawdę przyzwoicie. Zresztą pożyjemy, zobaczymy.
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

w salonie wszystko wygląda super . I podczas krótkiej jazdy ^ a później wychodzi podczas normalnej eksploatacji . no cóż . trzeba się mocno zastanowić. ale peugeota 5008 i skodę kodiaq właśnie odrzuciłem na rzecz sorento . z tych wszystkich sorento najbardziej przypadło mi do gustu
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

5008 bardzo mi się podoba nie wglebialem się w resztę, jest nowe i mniejsze od Kia skode też rozważalem ale w 2016 jak wchodziła. Nauczyłem się że nie powinno się kupować modeli nie najmłodszych. Sorento jak kupisz w 2021 to w 2027 będziesz miał nadal nowy model :D :D
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

Ja jeżdziłem Sorento 2.2 Crdi na jezdzie testowej mając wtedy 5008 2.0 HDI. A teraz mam Sotento HEV ;)

Miałem tego diesla na 2h chyba wtedy. Diesel był wtedy pierwszym wyborem dla mnie bo robię po 40-50 kkm rocznie i zawsze wcześniej był diesel.
Wrażenie całkiem ok, ale jednak ten klekot jest i nie daje o sobie zapomnieć. Wiadomo że najbardziej przeszkadza w mieście a najmniej w trasie, szczególnie na autostradzie. Skrzynia w dieslu jest 8 biegowa dwusprzęgłowa i fajnie chodziła, w HEVie jednak ten automat zamula trochę.

Na Twoje wymagania i jeśli finansowo Ci się spina to może ten diesel będzie faktycznie lepszy. Ja jeżdżę teraz więcej wokół komina i w mieście niż w trasy więc hybryda daje dużo większy komfort akustyczny. No i podstawowa sprawa, nie interesuje mnie spalania i koszt paliwa bo płaci firma, a przez niższą cenę zakupu wziąłem auto na 3 lata, a diesla bym miał na 4.
Co mi się nie podobało to znacznie mniejszy komfort na felgach 20", zdecydowanie polecam nie brać i zostać na 19".
Jeśli chodzi o dynamike, to było tutaj porównanie wrzucane ze Słowacji gdzie równolegle mieli diesla, HEV i PHEV i zawsze minimalnie wygrywał HEV.

Co do 5008, to jednak mniejsze auto, mniej miejsca nad głową ale 3 oddzielne fotele w drugim rzędzie robią robotę przy dzieciakach i fotelikach.
2.0 Hdi świetnie się spisuje z tym autem, skrzynia chodzi świetnie (8 biegowy automat). Z pośród SUVow chyba najlepsze auto na trasę (nie licząć premium typu GLC itp.). Robiliśmy Chorwacje z trójką dzieci bez trumny na dachu bardzo wygodnie. Zawieszenie mogłoby być bardziej komfortowe, jest dość twardo.
Sorento na pewno jest lepsze pod kątem systemu obsługi i generalnie technologii. To zwyczajnie dużo nowocześniejsze auto. W 5008 HDI jest dramatyczny start/stop, który można wyłączyć tylko przez menu i ekran dotykowy - koszmar Jeśli różnica w cenie nie jest duża to zdecydowanie brałbym Sorento, jest co najmniej pół klasy wyżej według mnie.
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

dzięki radzique za wyczerpującą wypowiedź . ale chyba ten klekot diesla nie jest aż tak mocno irytujący jak w starszych jednostkach . sorento chyba jest dobrse wyciszone. i tak z reguły radio po cichu sobie gra wiec mysle ze nie bedzie zle. obdzwoniłem z 10 salonów z okolicy. no i nigdzie nie ma diesla zeby się przejechać. z reguly im większa felga i szersza opona to tym mniejszy komfort
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

Nie no jasne, że nie jest to Passat 1.9 Tdi :)
Wszystko zależy jaki masz punkt odniesienia i z czego się przesiadasz. Ja po prostu czuje dużą ulgę odpalając na prądzie/benzynie zamiast klekotu ;)
Wyciszenie w Sorento jest na bardzo dobrym poziomie. Diesel najbardziej się męczy w miejskich korkach. Z tego co pisałeś gdzie będziesz używał auta to nie powinno Ci przeszkadzać praktycznie wcale.
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

przesiadam się z kia sportage 2014r 2.0 tdi i audi a6 2.7 quattro. w tych samochodach juz nie bylo źle . bynajmniej dla mnie. a może po prostu nie mam dużych wymagań. jadąc hev faktycznie bylo bardzo cicho . a diesel jak to diesel cos musi byc slychac
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Phev. Wyjazd na naładowanej baterii. Trasa 300km. 2/3 S-ka 128 km/h tempomat reszta krajowka. Duży boks na dachu. Spalanie 7.3l. 5 osób na pokładzie i bagaże.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

galloper pisze: 17 sty 2022, 12:57 Phev. Wyjazd na naładowanej baterii. Trasa 300km. 2/3 S-ka 128 km/h tempomat reszta krajowka. Duży boks na dachu. Spalanie 7.3l. 5 osób na pokładzie i bagaże.
wynik mega ! (z ciekawości, przy większej prędkości jak pokazywał, powiedzmy 135/140 ?)
ciekawe co hev na to ? ile by wyszło
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”