KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

Chciałbym, żeby ktoś mnie kochał tak jak Ty swojego Superba... :D :lol:

Ja namiętnie szukam dostępnej alternatywy dla Sorneto i jest bardzo ciężko ;)
Gdyby zrezygnować z 7 miejsc zostając przy SUV'ach to zostają: Alfa Romeo Stelvio, DS7 Crossback czy uwaga Lexux RX300, którego można dostać za 230 kpln oczywiście idąć na kompromis w kwestii wyposażenia w stosunku do Sorento Prestige Line. Czekam na wycenę najmu i będziemy myśleć.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Wszystkie swoje samochody darzyłem i darzę podobnym "afektem":), co nie zmienia obiektywizmu podejścia. Superb to auto kompletne, powtarzałem to od zawsze, choć nie idealne, natomiast "flagowy" SUV Skody, czyli Kodiaq przy Sorento prezentuje się niemal jak "wiejski głupek" :D
Modele, które wymieniłeś, są dosyć małe i dosyć drogie - także bez porównania do Sorkii.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

radzique pisze: 24 lis 2021, 14:57 Chciałbym, żeby ktoś mnie kochał tak jak Ty swojego Superba... :D :lol:

Ja namiętnie szukam dostępnej alternatywy dla Sorneto i jest bardzo ciężko ;)
Gdyby zrezygnować z 7 miejsc zostając przy SUV'ach to zostają: Alfa Romeo Stelvio, DS7 Crossback czy uwaga Lexux RX300, którego można dostać za 230 kpln oczywiście idąć na kompromis w kwestii wyposażenia w stosunku do Sorento Prestige Line. Czekam na wycenę najmu i będziemy myśleć.
Też jestem ciekawy wyceny najmu - podziel się z nami lub tylko na priv bo również szukam alternatywy ale do C5Aircross(i wstępnie zamówionego Superb) - chyba się przeproszę z muiltiplowanym przodem SantaFe na weekend... Podobno wersja Executive(środkowa) wyposażenia przyjeżdża na 17" kołach - balony muszą być konkretne więc i komfort w stosunku do 19" powinien być lepszy - choć kosztem myszkowania po drodze ;)
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Dodam jeszcze, moim zdaniem dość ważną, informację od KIA i Hyundaia:
Sorento i SantaFe mają szybę akustyczną tylko jedną i jest nią szyba czołowa!

Sorento ma laminowane szyby przednie boczne, a SantaFe boczne przednie i tylne(od wersji Executive) ale to nie jest folia akustyczna, a folia, której zadaniem jest utrzymaniem szyby w "całości" po jej zbiciu. Normalnie szyby boczne rozpadają się na miliony kawałków, a laminowane nie.

Mimo wszystko miałem wrażenie, że ciszej było w SantaFe ale może to subiektywne i mylne odczucie bo w Sorento hałasował szklany dach. I pewnie dlatego moja cytryna była cichsza przy prędkościach autostradowych pomimo diesla pod maską...
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Hmm.
Sprawdzałem teraz dokładnie oznaczenia wszystkich 3 szyb (przednia i boczne przednie) i wszystkie mają oznaczenia:
- akustyczne
- odbijające promienie słoneczne 'Solar'
- na temat utrzymania szyby w "całości" po jej zbiciu

Przynajmniej tak mam w Sorento w wersji XL.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kejdzejejdzem »

Myślę że w specyfiakcji jest błąd po prostu, zresztą w jednym z miliona filmików na YT które ogłądałem, zdaje mi się wspominali że nie tylko przednia jest akustyczna
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

Wierzę temu co pisze właściciel, niż temu co jest w broszurce ;) Ja również jestem przekonany, że akustyczne są 3 szyby.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Jutro sprawdzę co i jak bo biorę SantaFe na trochę;) Albo jest tak, ze w salonie nie wiedza nic poza tym co w folderze a w nim może byc faktycznie błąd. Tyle tylko, ze pamietam ze szyba w Sorento(klejona boczna) była trochę cieńsza niż ta która mam w cytrynie - na oko o może 2-3mm ale pewności nie mam.

Na anglosaskich forach dotyczących SantaFe ludzie piszą ze niektórzy maja akustyczne i laminowane szyby a inni ze nie. Pomimo tego ze wersje wyposażenia maja te same. Chodzi onto, ze niektórzy maja na szybie symbol głośnika a inni nie. Tu jest jeden z tematów na ten temat - podana tez jest strona gdzie jest napisane ze w standardzie od pewnej wersji są również boczne szyby akustyczne: https://www.hyundai-forums.com/threads/ ... im.681159/
mnieteq
Posty: 48
Rejestracja: 19 maja 2021, 12:35
model samochodu: KIA Sorento PHEV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: mnieteq »

Moja szyba przednia i boczne przednie sá akustyczne (wersja K4 na rynek irlandzki)
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: PiterW »

Byłem dziś w salonie Kia na przeglądzie ze swoją Optimą, stała do wydania Sorento HEV AWD PL (zamówiona w marcu), przednią i przednie boczne szyby miała akustyczne:
sorento_przednia.JPG
sorento_boczna.JPG
Sorento to też miało zamontowany hak holowniczy, wypinany, niestety wyglądający całkiem inaczej niż ten co mam w Optimie gdzie po wyjęciu tej wypinanej części i wsunięciu pod zderzak złącza elektrycznego nic a nic nie widać. Tu wyglądało to tak, że wypinana część wysuwa się do tyłu a nie w dół w efekcie czego nawet po wyjęciu jej zostaje pod zderzakiem niezbyt urodziwe, widoczne gniazdo:
sorento_hak1.JPG
sorento_hak2.JPG
sorento_hak3.JPG
Czy ktoś z Was ma może zamontowany wypinany hak holowniczy i mógłby pokazać jak to wygląda? Dzięki!

PS. Diagram montażu oryginalnego haka od Optimy pokazuje to rozwiązanie z pionowym wpinaniem haka tak że gniazdo jest całkowicie schowane za zderzakiem i niewidoczne, notabene to rozwiązanie firmy Westfalia tylko brandowane jako Kia:
kia_optima_hak.JPG
kia_optima_hak.JPG (28.95 KiB) Przejrzano 314 razy
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”