KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Dziś jadąc oddać auto jechałem wiele km na tempomacie ustawionym na 70km/h. Średnia wyszła mi 69dB i obawiam się, że bardziej obiektywnego pomiaru nie dam rady zrobić właśnie z uwagi na zmienność pogody (wiatr).
Wszystkie parametry, o których pisałem powyżej zachowane (jazda bez belek).

Po odebraniu bryki (czwartek) dam znać zarówno w aspekcie wyciszenia, jak i dźwięku z głośników.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Mała aktualizacja sytuacji - niestety pierwotny plan wziął w łeb, bo okazuje się, że sygnał na tylne głośniki jest (fabrycznie) okrojony z dołu i puszcza dopiero powyżej 160Hz. Czyli w tylnych drzwiach nie ma możliwości uzyskania jakiegokolwiek basu bez względu na klasę głośników!
Stąd zmiana planów i do tyłu idą nieco gorsze głośniki, a na przód lepsze (tutaj nie ma ograniczenia).

Ps. Ja to słyszałem, bo wystarczyło przesunąć dźwięk na tył i audio grało żałośnie, kompletny brak niskich tonów. Ale byłem przekonany, że to wynika z głośników w drzwiach, a nie z okrojenia dźwięku gdzie indziej (na wyjściu z radia?).
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

ciekawe czy w najwyższej wersji z Bose też tak jest ...
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Podejrzewam, że tak, bo w tej wersji od basów jest subwoofer w bagażniku, więc nie ma potrzeby puszczania basów na głośniki w drzwiach.
Ale jest to lekko mówiąc słaba zagrywka ze strony producenta, bo tym samym mocno utrudnia poprawienie audio, a nic na tym nie zyskuje.
kiauser
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:19
model samochodu: Hyundai Tucson MY 2022
Lokalizacja: Rzeszów

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kiauser »

marian pisze: 09 cze 2021, 12:34 Mała aktualizacja sytuacji - niestety pierwotny plan wziął w łeb, bo okazuje się, że sygnał na tylne głośniki jest (fabrycznie) okrojony z dołu i puszcza dopiero powyżej 160Hz. Czyli w tylnych drzwiach nie ma możliwości uzyskania jakiegokolwiek basu bez względu na klasę głośników!
Stąd zmiana planów i do tyłu idą nieco gorsze głośniki, a na przód lepsze (tutaj nie ma ograniczenia).

Ps. Ja to słyszałem, bo wystarczyło przesunąć dźwięk na tył i audio grało żałośnie, kompletny brak niskich tonów. Ale byłem przekonany, że to wynika z głośników w drzwiach, a nie z okrojenia dźwięku gdzie indziej (na wyjściu z radia?).
To auto rodzinne, może to specjalnie, żeby małym dzieciom nie buczało za bardzo z tyłu? ;)
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

A subwoofer w bagażniku?
kiauser
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:19
model samochodu: Hyundai Tucson MY 2022
Lokalizacja: Rzeszów

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kiauser »

marian pisze: 09 cze 2021, 16:34 A subwoofer w bagażniku?
A, no to dla tych niegrzecznych w trzecim rzędzie :mrgreen:
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

a mnie ciekawi czy razem z zestawem Bose drzwi dostają jakieś dodatkowe wygłuszenie czy tylko same głośniki są inne...
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

No i jestem już po odbiorze, muszę powiedzieć, że noooooooo :D Za chwilę idę posiedzieć do auta i posłuchać muzy, zdam relację na pewno, teraz muszę/chcę się pobawić zabawkami.

Ps. Wersja z Bose na 99% nie ma żadnego innego wygłuszenia drzwi niż inne wersje. To słychać nawet po dźwięku zamykanych drzwi. Po wygłuszeniu moje całkiem inny dźwięk wydają, teraz jest to takie głuche "klapnięcie", coś jakby w samochodzie luksusowym, a nie takie "brzdęknięcie", jak dotychczas.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

System audio Bose w Sorento i innych markach to nie tylko proste dodanie lepszych głośników. To dostosowanie parametrów dźwięku i jego przeprojektowanie oraz dostosowanie do danej bryły samochodu. Np. parametry equalizera są indywidualnie dostrojone do akustyki samochodu (Signal Processing). Robią to inżynierowie i akustycy Bose. Dodatkowo system audio Bose różni się kilkoma istotnymi systemami jak SoundStage (każde miejsce w samochodzie wyróżnia się tymi samymi przestrzennymi parametrami dźwięku) czy Center Point Surround Technology.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”