KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Byłbym mocno zdziwiony, żeby nie powiedzieć zszokowany, jakby rzeczywiście taki bonus się pojawił tym bardziej, że jak ktoś zrezygnuje to samochód sprzedadzą od ręki. Szczególnie w takim ciężkim czasie dla producentów. Choc z drugiej strony upadające Deawoo wymieniło kilka tysięcy Lanosow w Polsce jak był jakiś problem z lakierem. Więc wszystko możliwe.
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: PiterW »

Myślę że Kia od iluś lat mocno walczy o poprawę wizerunku, startując z niskiego pułapu, a obecnie coraz mocniej pukając do segmentu tzw. premium (modele Stinger, Sorento, EV6). I jest w stanie ileś kosztów ponieść, które mogłyby się wydawać niepotrzebne bądź nieuzasadnione, ale nieponiesienie ich by mocno rzutowało na obrazie firmy.
Przypuszczam że w ciągu najbliższych lat firma Kia wraz z nowymi modelami będzie celowała coraz bardziej nie tylko jakością ale i rosnącą ceną (zwłaszcza tych największych, najszybszych, naj... modeli) tak aby podbierać klientów wiernych obecnie niemieckiej trójcy bądź np. Volvo. I aby to się mogło udać, to teraz mocno muszą zaufanie budować.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: lavazza »

Zmawiać jak najbardziej można... niestety na wszystkie modele Sorento min 6-8 miesięcy oczekiwania.
Z tego co mówili w salonie, to na Sportage (tego nowego co wyjdzie cennik i warianty we wrześniu) ma się czekać 4-5 miesięcy (modele benzynowe), hybrydy styczeń, luty przyszły rok mają się pokazać + okres oczekiwania 3-5 miesięcy.

PS
Z mojej perspektywy, ja mogę czekać, nie śpieszy się tym bardziej że będzie to pewnie rocznik 22
KrissKross
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2021, 10:56

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: KrissKross »

Witam wszystkich :)

Mi się udało kupić z placu kilka dni temu :)

Już byłem zrezygnowany, bo obdzwoniłem chyba z połowę salonów w Polsce i oczywiście nic do odbioru od ręki (a taki potrzebowałem po zrobieniu cesji mojego aktualnego).
Miało być 2 letnie Q7 z przebiegiem 80 tys (oczywiście drożej), ale w przypływie desperacji jak wracałem już do domu, na czerwonych światłach sprawdziłem otomoto i wstawione nowe ogłoszenia i udało się :)
Dwa się pojawiły:

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-soren ... ce15d12266
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-soren ... ce15d12266

Od razu telefon i pierwsze (brązowe) zeszło w ciągu godziny od wstawienia ogłoszenia !! Ja mniej więcej po 2 godzinach od wstawienia ogłoszenia zadzwoniłem.
Udało mi się załapać na czarne. HEV, 2WD, XL + Prestige Line. Jedynie szkoda że bez panoramy, ale co zrobić :) Reszta idealnie odpowiada moim potrzebom.

Szybka akcja z zadatkiem i w ciągu tygodnia - dwóch odbieram (sezon urlopowy mają w salonie), a zresztą chwilę czekania mnie nie zbawi :)

Pozdrawiam
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

KrissKross pisze: 20 sie 2021, 11:04 Witam wszystkich :)

Mi się udało kupić z placu kilka dni temu :)

Już byłem zrezygnowany, bo obdzwoniłem chyba z połowę salonów w Polsce i oczywiście nic do odbioru od ręki (a taki potrzebowałem po zrobieniu cesji mojego aktualnego).
Miało być 2 letnie Q7 z przebiegiem 80 tys (oczywiście drożej), ale w przypływie desperacji jak wracałem już do domu, na czerwonych światłach sprawdziłem otomoto i wstawione nowe ogłoszenia i udało się :)
Dwa się pojawiły:

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-soren ... ce15d12266
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-soren ... ce15d12266

Od razu telefon i pierwsze (brązowe) zeszło w ciągu godziny od wstawienia ogłoszenia !! Ja mniej więcej po 2 godzinach od wstawienia ogłoszenia zadzwoniłem.
Udało mi się załapać na czarne. HEV, 2WD, XL + Prestige Line. Jedynie szkoda że bez panoramy, ale co zrobić :) Reszta idealnie odpowiada moim potrzebom.

Szybka akcja z zadatkiem i w ciągu tygodnia - dwóch odbieram (sezon urlopowy mają w salonie), a zresztą chwilę czekania mnie nie zbawi :)

Pozdrawiam
dobry wybór ! czekam na pierwsze wrażenia, napisz koniecznie ! pozdrawiam
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: sfetrzak »

Jak się komuś śpieszy to chyba jest wolna w Łowiczu - XL + PL AWD HEV bez szklanego dachu.
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-soren ... E0Xr7.html
KrissKross
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2021, 10:56

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: KrissKross »

sfetrzak pisze: 23 sie 2021, 16:40 Jak się komuś śpieszy to chyba jest wolna w Łowiczu - XL + PL AWD HEV bez szklanego dachu.
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-soren ... E0Xr7.html
Oczywiście że to już dawno nieaktualne :) Pisałem do nich jak szukałem swojej.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Obecnie dealerzy mówią o 9 miesiącach w przypadku nowych zamówień. Na poprawę w 2022 nie ma co liczyc.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

No niestety szału nie ma. Mój (HEV, XL+PL+Dach) ma się wyprodukować w połowie września więc realnie do odbioru przełom październik/listopad.

Zamawiany był chyba w maju. Dealer potwierdził, że na sto procent będzie rok modelowy 2022 i będzie miał parkowanie z pilota.
Jakbym wziął Santa Fe to już bym jeździł :D
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: sfetrzak »

Heh no nie wiem czy masz szansę bo nawet moja ze stycznia (HEV AWD PL + dach) jeszcze się nie produkuje :D chyba że 2WD to jest szansa bo styczniowe 2WD już płyną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”