KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

Dają trochę wyższy rabat, ale i tak faktycznie wypada drożej, bo dopłacasz za 3 rząd siedzeń np.
Dodatkowo skóra nappa jest z pakietem Luxury, a to następnie 12 kpln.

No ale podstawowa różnica jest taka, że idzie je kupić z dostawką już na lipiec/sierpień. Sorento już tylko te 210 dni trzeba liczyć.
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

nagdob pisze: 21 maja 2021, 14:00 Może i Santa Fe wygląda bardziej luksusowo, ale po pierwsze ma gorsze materiały, przynajmniej w dotyku, a po drugie jego cena w full wyposażeniu jest dużo dużo większa od Sorento.
tylko w santa fe patrzac na rabaty to mozna dostac 30-40 tysi, a nie 5% jak w KIA czyli 10k max ~~ . Też to należy brać pod uwagę.
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

radzique pisze: 21 maja 2021, 14:16 Dają trochę wyższy rabat, ale i tak faktycznie wypada drożej, bo dopłacasz za 3 rząd siedzeń np.
Dodatkowo skóra nappa jest z pakietem Luxury, a to następnie 12 kpln.

No ale podstawowa różnica jest taka, że idzie je kupić z dostawką już na lipiec/sierpień. Sorento już tylko te 210 dni trzeba liczyć.
no własnie wczoraj czytałem że największy problem jest dostać KIA Sorento przez dużą ilość zamówień oraz ogólnie FORDa bo mają największe problemy z komponentami ;)
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

To dziwne, bo Hyundai i KIA to ten sam koncern. Czyli Hyundai ma części a Kia nie? A może Hyundai jest jednak nieco gorszy?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

raczej mniej się zamawia po prostu Santa Fe, a jest duży popyt na Sorento. Tak teraz bardziej zwracam uwagę na Sorento i Santa Fe na ulicach to tak jak Soreento widzę często poprzedni gen tak Santa Fe praktycznie w ogóle.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Zgadzam się z przedmówcą - felgi 19" w Sorento są po prostu mało atrakcyjne. I dlaczego nie ma wyboru? Marzą się czarne jakie mają w Sorento USA. Coraz bliżej jestem decyzji, aby je zamienić na inne.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Ghotti pisze: 21 maja 2021, 14:48 raczej mniej się zamawia po prostu Santa Fe, a jest duży popyt na Sorento. Tak teraz bardziej zwracam uwagę na Sorento i Santa Fe na ulicach to tak jak Soreento widzę często poprzedni gen tak Santa Fe praktycznie w ogóle.
To też po części wynika z polityki koncernu. Obecnie Sorento jest mocno promowane a w Hyundai Tucson. Niedługo ma to się zmienić na rzecz pary Sportage - SantaFe.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

galloper pisze: 21 maja 2021, 14:48 Zgadzam się z przedmówcą - felgi 19" w Sorento są po prostu mało atrakcyjne. I dlaczego nie ma wyboru? Marzą się czarne jakie mają w Sorento USA. Coraz bliżej jestem decyzji, aby je zamienić na inne.
Kwestia gustu, ale przecież felgi najłatwiej jest zmienić. Ja do opon zimowych zawsze kupowałem grafitowe felgi, bo w zimie mniej widać brud/błoto pośniegowe.
Ghotti pisze: 21 maja 2021, 11:42
radzique pisze: 21 maja 2021, 10:48 No ja jezdziłem, co Cię intersuje ? ;)
czemu sorento poza dłuższa gwarancja? :)
Z tą dłuższą gwarancją, to bym uważał, bo to zależy na co. Kia faktycznie ma 7 lat, ale tylko na układ napędowy, na resztę ma 2 lata. Hyundai ma 5, ale za to na wszystko.
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

Dobrze wiedzieć czyli elektroniki gwarancja nie obejmuje czyli de facto sam silnik ?
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Wejdź na stronę KIA i tam masz wszystko napisane co obejmuje i jak długo. Do pobranian tez karta gwarancyjna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”