KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

sfetrzak pisze: 19 lis 2021, 11:38
krzysztof.szwed pisze: 18 lis 2021, 22:07 Irytuje mnie trochę przełączanie się między mediami na pulpicie (GoogleMaps via Spotify via np połączenia telefoniczne) no i jeszcze nie czytałem instrukcji obsługi więc połowy funkcjonalności pewnie nie znam.
A działa Ci splitscreen - 2 aplikacje na raz na ekranie podzielonym 70/30?
Być może to zależy od telefonu, ale mi Android Auto działa tylko na 70% ekranu.
Pozostałe 30% to logotyp. Na szczęście w ustawieniach pojazdu można aktywować SplitScreen dla AndroidAuto i wtedy można, zamiast logo, prezentować tam coś innego, np. radio, pogodę, kalendarz, itp.
Jednak nie da się mieć 100%. Tj. Nie można wyświetlić np. 70% GoogleMaps i 30% YouTube Music.

Przynajmniej u mnie tak to wygląda 🙂

Ps. Co do słuchania radio w trakcie używania AndroidAuto to jedynie udało mi się to uzyskać za pomocą konfiguracji przycisku Mode na kierownicy.

.
piterpl
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2021, 11:47
model samochodu: Może będzie Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: piterpl »

To dziwne, bo ja w innej marce mam mapę na 70% i na 30 np. spotify. W momencie kiedy chcę widzieć pełną mapę ale używać spotify do czegoś więcej niż zmiana utworu to klikam na to 30% i to co było na 70 przechodzi na 30. Fajnie to działa. Wydaje mi się, że to kwestia softu producenta auta. Wskazówki z GM wyświetlają się na głównym ekranie? Przyciski w kierownicy działają do zmiany utworów spotify?
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

O ile mówisz o Mapie wbudowanej, a nie Google Maps, to faktycznie tak się da, jak piszesz.
Czyli 70% mapa wbudowana i 30% Spotify / YouTubeMusic.

To jest opcja kiedy AndroidAuto jest wtedy w tej prawej części 30%. I tak jak piszesz można zamieniać miejscami.

Mi chodzi o to, że póki co, nie udało mi się uzyskać dwóch aplikacji z AndoidAuto jednocześnie po lewej i po prawej stronie ekranu, czyli np. GoogleMaps po lewej, a Spotify po prawej (lub odwrotnie)
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Wskazówki z GoogleMaps nie wyświetlają się na centralnym ekranie. Ale wyświetlają się za to tytuły utworów z YouTube music 😁

Tak, przyciski z kierownicy działają jak należy, tj. można zmieniać utwory.

Aha, no i ja pisze o tym większym i szerokim ekranie z nawigacją w Sorento.

Tutaj jest pokazane, jak wykorzystać te 30% po prawej stronie, bo domyślnie tylko logo Android Auto się wyświetla...
https://www.reddit.com/r/AndroidAuto/co ... it_screen/
piterpl
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2021, 11:47
model samochodu: Może będzie Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: piterpl »

Rozumiem, ja mialem na myśli że mam podłączone AA i z tego systemu mam i mapę i spotify/tune itd. Fajnie, że da się używać i wyświetlać i system i AA na raz.
Kolejne pytanie - czy w systemie jest jakaś aplikacja do radia internetowego?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

Gdzieś chyba wyczytałem albo zobaczyłem, ze ACP da się ustawić na cały ekran a AA, tylko na te 70%. Chyba, że coś mi się pomieszało...
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Wszystko na to wskazuje.
Zostaje nam kibicować programistom z Kia i czekać na update 🙂
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Wczoraj jeździłem Mazdą CX5 2.5l 197KM FWD AT - 54km przejechałem.
Zalety:
- dynamika OK aż do 150-160km wystarczająca;
- przyjemność prowadzenia również OK;
- cisza aż do 140km;
- BOSE - to jest to:)

A teraz wady:
- krótkie siedziska(mniej więcej 3/4 podparcia ud, może mniej);
- poduszka lędźwiowa - jakby jej nie było;
- bagażnik - jak na tak duże auto - skandalicznie mały, jak dla mnie nie do zaakceptowania;
- komfort resorowania - hmm miałem wrażenie że podskakuje na każdej dziurze - koła 19 to przesada(w małżonowej CX3 zmieniliśmy z fabrycznych 17" na (też fabryczne)16" bo komfort jazdy ważniejszy niż "lans" i teraz wygodniejsza jest niż testowana CX5...);
- spalanie ehem na przekór marketingowcom Mazdy - mnie wyszło średnie z autostrady i lokalnych dróg 9,4l/100km - za chiny ludowe nie chciało zejść niżej... XC60 250KM spalało podobnie a nie miało E-LOOP i deaktywowanych cylindrów...

Reszty nie chciało mi się już sprawdzać - ogólnie jestem zawiedziony tym autem, myślałem że będzie lepiej.


A dzisiaj miałem na godzinkę Kodiaq 2.0 TSI 190KM 4x4 DSG Sportline MY2022 - jakieś 90km przejechałem:
Zalety:
- duży jest:P (mnogo miejsca z tyłu i bagażnik ogromny ale mam wrażenie, że Superb ma większy);
- wygodne siedzenia, lepsze niż w CX5... ale gorsze niż w C5Aircross, nieźle grzeją;)
- dynamika auta super;
- DCC jest lepiej niż w Sorento ale dwa oczka mniej niż w C5 Aircross(tu chociaż nie buja jak na statku);
- przyjemność z jazdy OK;
- standardowe audio(nie Canton) daje radę(tu jestem zdziwiony bo chyba Cantona nie musiałbym mieć w Kodiaqu);

Wady:
- 2.0 tsi hałasuje albo wyciszenie komory silnika jest beeeznadziejne bo mi ten dźwięk przeszkadzał(głównie na niskich obrotach) - ciekawe czy w Superbie też tak go słychać? Już mi bardziej pasował dźwięk 2.0 TDI którym jeździłem jakiś czas temu(ale nie pamiętałem wrażeń z jazdy niestety)
- głośno przy prędkościach autostradowych - gorzej niż w Sorento i Maździe;
- jakość wykonania znacznie gorsza niż w Sorento i Maździe, może L&K się obroni ale Sportline jest taki se w porównaniu do Sorento PL;
- DCC hałasuje jakbym wiadro złomu do haka przyczepił(przesadzam trochę) - czy to normalne? W superb też tak jest? Jak usztywnie(tryb sport) to jest cicho ale jakbym taczką jeździł...
- spalanie... 10,1l/100km z przebiegu ok 90km(ze start stop włączonym, tryb comfort cały czas z testem kilku km innych trybów jazdy - poza eco bo nie znoszę...) - głównie A4, 86, 94 i okolice (Katowice, Zabrze, Sosnowiec, Będzin i Dąbrowa Górnicza);

Ot takie moje subiektywne wrażenia z jazdy - może się przyda komuś:)
Podsumowując gdyby nie koniec najmu C5 Aircross to jak dotąd żaden z testowanych suvuw(XC60, Sorento, SantaFe, Kodiaq, Mazda CX5) w ostatnim czasie nie był na tyle komfortowy abym go chciał jako następcy cytryny. Niestety nowe wersje C5 Aircross mają słabe silniki i muszę wybrać coś innego równie kanapowego jak obecna cytryna i jako jedyną alternatywę widzę albo w Superbie(tak wiem nie SUV) albo w C5X(jeśli w końcu się pojawi) alternatywnie może DS7 o którym mi dzisiaj kolega z forum przypomniał? Jeździł ktoś DS7? Jakieś wrażenia?
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

@up

Co do wyciszenia w Skodzie (mam Superba z DCC) to faktycznie zawieszenie hałasuje i słychać zgrzyt hamulców itp. Z tego co wiem, nadkola w Skodach nie mają żadnego wyciszenia. Co do jakości materiałów Sportline vs L&K nie spodziewaj się cudów, poza innymi fotelami (skóra + eco) różnicy praktycznie nie ma.

Co do głośności na autostradach - mam laminowane szyby boczne i jest ok natomiast przy większych prędkościach i bocznym wietrze świszczą uszczelki drzwi przy centralnym słupku.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Kodiaq to podniesiona Octavia, więc nie do końca ma porównanie z Superbem. Po jeździe próbnej Kodim bylem mocno zawiedziony i stwierdzam, ze to inna liga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”