KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
mnieteq
Posty: 48
Rejestracja: 19 maja 2021, 12:35
model samochodu: KIA Sorento PHEV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: mnieteq »

PiterW pisze: 13 lip 2021, 21:38
mnieteq pisze: 12 lip 2021, 19:32 ...
- brak samoczynnego zamykania się auta po oddaleniu z kluczykiem - tu tylko pomaga aplikacja UVO, ktra wysyła powiadomienie o niezamkniętych drzwiach.
...
Pytanko - co umie aplikacja UVO Connect dla Sorento PHEV?
Czy może umie zdalnie włączyć klimatyzację/ogrzewanie, które jeśli dobrze rozumiem działają w sposób niewymagający włączania silnika spalinowego? Pozdrawiam!
Niestety nie za wiele. Generalnie potrafi wyslac ostrzezenie. Pokazuje otwarte okna, drzwi etc.
Mozna zamknac i otworzyc auto. Mozna jeszcze komus udostepnic ale nie wiem jak to nie dziala, jeszcze nie probowalem.
Pokazuje stan naladowania baterii - ale tu mozna "zaplanowac" ladowanie.
Jesli chodzi o klimatyzacje i wlaczenie jej podczas ladowania - tu niestety nie dziala. Dostepne jest tylko w autach w pelni elektrycznych.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

Mi w poznaniu powiedziano ze jak się pojawia vin to miesiac jest w salonie, o co tu kaman z tymi autami ???
Mial się wyprodukować 7.07, jest przesunięcie na 15.07 teraz, aż się boję myśleć co będzie dalej jak ma się tak przesuwać.... podobno kia ma deadline na 30.09 tak mi powiedziano, stąd termin na zamowieniu
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

To Ci ciemnote wciskają. Statek płynie prawie miesiąc do Europy. A gdzie czas na dowód portu i załadunek, wyładunek, drogę z portu do Polski, odprawę celna itd. ?
Poprzednik mówił, że to dwa miesiace. To możliwe gdy VIN nadawany jest podczas produkcji. w Fordzie jest inaczej. VIN już jest znany jakiś czas przed fizyczna produkcja stąd szacowałem, że to.min 2,5 miesiąca. Miesiąc to absolutnie niemozliwe.
Poza tym co oznacza, że KIA ma jakiś deadline? Nie ma czegoś takiego. Jak nie dostaniesz samochodu w terminie określonym w umowie to najwyżej możesz od niej odstąpić. Zwrócą zaliczkę i to wszystko. To standardowy zapis w umowach zakupu samochodu.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Nie wiem, czy zauważyliście, ale od wczoraj jest nowa wersja UVO (poprzednia nie działa). Nie żeby to był jakiś przełom, ale... inaczej wygląda ;)
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Hej!

Dzieląc się informacją...

U mnie podobnie wygląda sytuacja. Zamówienie na początku lutego 2021. Data końcowa w zamówieniu 11 sierpnia 2021. Pojawiła się ostatnio nawet "data produkcji" na 7 lipca 2021 oraz info że będzie to już MY2022. Niestety do dnia dzisiejszego brak informacji o VIN.
Pozostaje czekać :(

Dodam, że zamówiłem wersję XL (bez Prestige Line) + dach. Testowym jeździłem Prestige Line.
Celowo ostatnio wybrałem się do sąsiedniego miasta, gdzie stała na placu wersja XL (bez Prestige Line), aby obejrzeć tańszą wersję skóry oraz przetestować tam zwykłe głośniki (nie Bose).

Z mojej strony powiem, że jeżeli wcześniej miałbym w samochodzie system audio typu premium to pewnie bym był zawiedziony jakością dźwięku. Natomiast, moim zdaniem, spokojnie da się z tych głośnikach słuchać muzyki. Owszem, nie jest to szerokie pasmo Hi-Fi, ale zdecydowanie jest to wystarczające dla większości kierowców. Po drobnej regulacji w ustawieniach tonów, nawet pojawił się przyjemny bass :) (radia nie testowałem, jedynie Youtube Music)

Standardowa skóra też wygląda na żywo przyjemnie. Mam nadzieję, że w utrzymaniu i trwałości materiału nie będzie odbiegać od Nappa.
Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Najgorętszy dla mnie (i pewnie też dla Was) temat to ... czy w MY2022 będzie bezprzewodowy AndroidAudo/CarPlay w wersji z nawigacją.
Miło, jakby się ktoś podzielił informacją, jak już otrzyma długo wyczekiwaną MY2022 :)

Dzięki.
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Właśnie czytam...
https://antyweb.pl/kia-ceed-i-proceed-po-liftingu-2022/

Nowe modele na 2022 mają oczywiście nowe logo, ale także bezprzewodowy AndoidAuto i CarPlay.

Jest zatem nadzieja, że wraz z Sorento MY2022 też to otrzymamy 😁
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

raku pisze: 16 lip 2021, 12:57 Standardowa skóra też wygląda na żywo przyjemnie. Mam nadzieję, że w utrzymaniu i trwałości materiału nie będzie odbiegać od Nappa.
Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Najgorętszy dla mnie (i pewnie też dla Was) temat to ... czy w MY2022 będzie bezprzewodowy AndroidAudo/CarPlay w wersji z nawigacją.
Miło, jakby się ktoś podzielił informacją, jak już otrzyma długo wyczekiwaną MY2022 :)

Dzięki.
Ja mam doświadczenie ze skórą Nappa i "zwykłą". Nappa miałem w Koleosie, teraz mam w Sorento "zwykłą". Jak o mnie chodzi, to różnica jest tylko jedna - Nappa jest trochę miększa, ta "zwykła" jest nieco sztywniejsza. I to tyle, skóra, to skóra i utrzymanie jej w czystości jest jednakowe, dbać też należy tak samo. O trwałości nie wypowiem się, bo za nowe to wszystko jeszcze.
Ale mimo wszystko ta w XL mi się bardziej podoba niż w PRE. Ta w PRE jest ciemna, w XL na życzenie może mieć ciemne boczki, a jasny środek (ja tak mam - opcja CP1). Dzięki temu wnętrze wygląda żywiej, jest jaśniejsze, dla mnie znacznie przyjemniejsze w odbiorze. W PRE nie tylko skóra jest ciemna, ale i plastiki (jak w każdym), ale też i podsufitka ze słupkami! Po prostu jest ciemnooo!
Nie wiem też na ile to ma znaczenie i na ile jest powtarzalne, ale w testach niektórzy narzekali na fotele z PRE, że im się ten pionowy pasek biegnący pośrodku pleców wbijał w kręgosłup. Mi się albo nie wbijał, albo za krótko jechałem wersją PRE.
Z kolei z bezprzewodowym AndroidAuto, to osobiście nie rozumiem tej ekscytacji. Przecież przy takim użyciu momentalnie akumulator w telefonie się rozładuje i będzie trzeba telefon podpiąć, żeby w ogóle działał, więc koniec końców na to samo wyjdzie - chyba, że ktos używa ładowarki indukcyjnej. Nawigacji z AA nie używam, bo jest upierdliwa w porównaniu do tej "fabrycznej" i nie widzę jej wyższości. Streaming muzyki z jakiegoś radia internetowego, to błyskawicznie będzie po telefonie. Osobiście nie mam problemu, żeby podpiąć kabelek do telefonu, to nie więcej niż 5 sekund. Ale może ja czegoś nie rozumiem ;)
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Dziękuję za informację odnośnie skóry. Gdzieś wyczytałem, że Nappa jest delikatniejsza i może być bardziej narażona na uszkodzenia/rysy. No nic, zobaczymy z czasem.

Co do wireless to w moim przypadku chodzi po prostu o wygodę, tj. brak konieczności wyciągania telefonu z kieszeni, saszetki, czy tam żony torebki 😁
Samo podłączenie kabelka to nie problem, ale upierdliwe jest to, że telefon trzeba jednak zawsze wyszukać/wyjąć po wejściu do auta.

Co do rozładowania to bardzo chyba zależy od telefonu.
Ja bez problemu jestem w stanie przejechać trase 5h bez ładowania i z włączonymi jednocześnie Google Maps, Yanosik i YouTube Music 😁
Zresztą gdy bateria słaba, pozostało by odłożyć telefon na półkę z ładowaniem indukcyjnym.

Stąd pozbycie się tego kabla USB odebrałbym osobiście jako dużą zaletę/wygodę.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

A czy bezprzewodowy AA sam się włącza/aktywuje po wykryciu odbiornika? Jeśli tak, to ok, ale ten przewodowy sam się nie włączy, trzeba mu pomóc z poziomu telefonu, więc i tak telefon musisz wyjąć.
Co do skóry Nappa, to zgadza się, w miejscach, gdzie fotel bywa często mocniej naciskany, np. zewnętrzny boczek siedzenia (przy wsiadaniu i wysiadaniu), albo z kolei wewnętrzny fragment boku oparcia (u mnie tak żona odwracała się do dziecka z tyłu), to powstają dość szybko pęknięcia i zmarszczki. W 2 letnim Koleosie z przebiegiem 20kkm były mocno widoczne (i to na czarnej skórze, na jasnej są widoczne jeszcze bardziej, bo w tych mini pęknięciach zbiera się brud, który dość ciężko jest doczyścić). To jest niewątpliwa wada skóry Nappa. Za to jest trochę milsza w dotyku przez to, że jest miękka. Ale zasadniczo wg mnie nie ma między nimi dużej różnicy.
KrisMag
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2018, 13:58

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: KrisMag »

Do wszystkich czekających na swoje SORENTO
Ja zamawiałem 2 stycznia 2021 i wczoraj otrzymałem informację że auto jest w Słowenii i czeka na transport do Polski. Potrwa to jeszcze jakieś 2 tygodnie.
Zgodnie z umową auto powinno być do odbioru do końca maja ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”