KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

piotrch pisze: 04 paź 2021, 20:43 Odebrałem MY22 2WD niestety Android tylko po kablu USB.
galloper pisze: 30 wrz 2021, 17:26 Korespondowalem z panem z KIA Canada, który twierdzi, że bezprzewodowy car play w MY22 jest tylko w wersjach z 8" wyświetlaczem. Nic na razie nie wiadomo by miał być jakiś updated dla wersji 10".
W jakiej wersji wyposażenia?
piotrch
Posty: 35
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:42

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: piotrch »

Soplus pisze: 04 paź 2021, 22:30
piotrch pisze: 04 paź 2021, 20:43 Odebrałem MY22 2WD niestety Android tylko po kablu USB.
galloper pisze: 30 wrz 2021, 17:26 Korespondowalem z panem z KIA Canada, który twierdzi, że bezprzewodowy car play w MY22 jest tylko w wersjach z 8" wyświetlaczem. Nic na razie nie wiadomo by miał być jakiś updated dla wersji 10".
W jakiej wersji wyposażenia?
XL+PRE
Mam też problem z nawigacją i mapą 3D viewtopic.php?f=23&t=6756

Podobnie z USB. Mam wykonawców w rożnych folderach. Z kierownicy da się tylko przełączać pomiędzy utworami w danym folderze. Nie ma opcji zmiany folderów, trzeba z ekranu.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

W czasach Google maps fabryczna navi jak dla mnie jest bezwartościowa, nie pamiętam, kiedy i czy z fabrycznej korzystałem w obecnym aucie (Superb Sportline) . Co do przełączania pomiedzy folderami, w żadnym z samochodów tego nie miałem z kierownicy (znak czasów bo większość na spotify/tidal działa).

Czyli w 10'' AA nadal po kablu w MY22, ciekawe tylko, czemu uboższa wersja ma "lepiej" . Moja AWD XL+Pre zamówiona we wrześniu z teoretycznym odbiorem na kwiecień. Ciekawe, czy w związku z sytuacją nie załapię sie na MY23 :).
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Witam serdecznie jako debiutant na tym forum, a zarazem "szczęściarz" ;), któremu udało się zamówić OSTATNIE dostępne Sorento w tym roku. Co będzie dalej nikt nie wie - zamówienia wstrzymane. Ciekawe czasy.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

inquis pisze: 05 paź 2021, 09:18 Witam serdecznie jako debiutant na tym forum, a zarazem "szczęściarz" ;), któremu udało się zamówić OSTATNIE dostępne Sorento w tym roku. Co będzie dalej nikt nie wie - zamówienia wstrzymane. Ciekawe czasy.
Skąd info,że wstrzymane zamówienia?
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Soplus pisze: 05 paź 2021, 09:28
inquis pisze: 05 paź 2021, 09:18 Witam serdecznie jako debiutant na tym forum, a zarazem "szczęściarz" ;), któremu udało się zamówić OSTATNIE dostępne Sorento w tym roku. Co będzie dalej nikt nie wie - zamówienia wstrzymane. Ciekawe czasy.
Skąd info,że wstrzymane zamówienia?
Sprzedawca cytował mi biuletyn z 30 września bodajże, że "zamówienia wstrzymane do końca roku. realizują już złożone zamówienia". Nie sądzę, żeby ściemniał, by mnie namówić na jeden z egzemplarzy zamówionych przez Centralę, bo z dziesięciu dostępnych w piątek, w poniedziałek nie było już żadnego - ja "zaklepałem" ostatni.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

Kia musiałaby upaść na głowę wstrzymując zamówienia na 3 miesiące. Ludzie przecież i tak grzecznie czekają na odbiór auto po 10-12mcy...
Dzisiaj pisał do mnie jeden z dealerów czy dalej jestem zainteresowany złożeniem zamówienia.
Widziałem co prawda, dziwniejsze rzeczy w życiu, więc wszystko jest możliwe.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Bugaloo pisze: 05 paź 2021, 11:55 Kia musiałaby upaść na głowę wstrzymując zamówienia na 3 miesiące. Ludzie przecież i tak grzecznie czekają na odbiór auto po 10-12mcy...
Dzisiaj pisał do mnie jeden z dealerów czy dalej jestem zainteresowany złożeniem zamówienia.
Widziałem co prawda, dziwniejsze rzeczy w życiu, więc wszystko jest możliwe.
Audi A8 od dłuższego czasu nie można zamówić.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

Nie ta skala porównania. Cenowo, ilościowo, jakościowo to się nie zepnie.
Kia sprzedaje wiecej Sorento w 1 dzień, niż Audi s8 w miesiąc pewnie.
Toyota też nie przyjmuje zamówień na jakieś 2 modele (nie pamiętam na którym rynku i jakie) ale ona również może sobie na to pozwolić.

Może być tak, że faktycznie nie mają czego "wkładać" do aut i zrealizują tylko to, to co zostało zamówione do tej pory. Nie mniej, zdziwiłbym się. Z placów znika wszystko, każda "nadwyżka produkcyjna" znalazłaby kupca w moment.
No ale możemy tylko spekulować...
Ostatnio zmieniony 05 paź 2021, 13:34 przez Bugaloo, łącznie zmieniany 1 raz.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Bugaloo pisze: 05 paź 2021, 11:55 Kia musiałaby upaść na głowę wstrzymując zamówienia na 3 miesiące. Ludzie przecież i tak grzecznie czekają na odbiór auto po 10-12mcy...
Dzisiaj pisał do mnie jeden z dealerów czy dalej jestem zainteresowany złożeniem zamówienia.
Widziałem co prawda, dziwniejsze rzeczy w życiu, więc wszystko jest możliwe.
Obawiam się, że mam potwierdzenie z niezależnego źródła - "zamówienia na Sorento wstrzymane do końca roku".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”