KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

dziękuję za odpowiedź. a mógłbyś powiedziec wiecej o tym start stop w dieslu ? moje ostatnie auto to kia sportage i audi a6 combi. ale rodzina sie powiększa znow i combi znowu się robi za małe. o Sportage nie wspominając :D
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

Start stop wylancza silnik po zatrzymaniu samochodu i wlancza po wciśnięciu gazu
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

Sorento jest pojemne szkoda tylko że w drugim sędzię nie ma oddzielnych foteli
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

musze spytać czy w dieslu tez jest start stop. i czy można go dezaktywować na stałe. przycisk raczej jest. ale pewnie trzeba go każdorazowo aktywować po uruchomieniu silnika tak jak autohold . co jest małym mankamentem. powinna być opcja ustawienia ja stałe. pewnie kwestia softu. może w koncu na to wpadną
. plusem w sorento jest ze są isofixy natylnych siedzeniach. ale minusem tez jest ze brak go z przodu
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

Dokładnie tak jak piszesz. A spytam dlaczego diesel?
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

robie dluzsze trasy. nie mieszkam w dużym mieście wiec rzadko jeżdżę po większych aglomeracjach . a drugim powodem jest to ze po prostu diesla kupuje taniej. mam zwrot VAT oraz akcyzy. a jak zamawiam( jestem rolnikiem) rocznie ok 20 -25 tys litrow on to przy zamawianej ilości place mniej niż jest na stacjach . z reguly paliwo jedzir prosto z rafinerii . wiec obliczyłem sobie ze po 100 tys km zwroci mi sie to co zapłacę za akcyzę na samochod . poza tym jestem przekonany ze diesel jednak sobie lepiej poradzi z ewentualna przyczepka bądź jak zapakuje się z całą rodziną do samochodu . takie moje odczucie . może się mylę. dlatego chciałbym aby ktoś kto posiada juz sorento IV gen slw dieslu sie wypowiedział:) edit. a kolejny taki powód ze głównie sanochod będzie używany w sezonie wiosennym jesiennym i zimowym. letni odpada . jedynie żona bedzie jeździć po okolicy. bo ja z uwagi na swoją pracę nie mam wakacji tylko od rana do nocy jestem w polu ^ . wiec hybryda tak czy siak bd uzywac ciagle tego benzybiaka zeby dogrzewac wnętrze przy niższych temperaturach . a w trasę no nie za bardzo mi odpowiada bo na pewno spali wiecej niż diesel
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

Z tego co piszesz to rzeczywiście tylko diesel. Bo w miejscu tylko Hev . Pozdro i duzooooo cierpliwość na czekanie
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: gisio »

Kamilpdk : Ładny kawał ziemi, zakładam że ponad 200 hektarów? -> jest co robić i szacun, że masz jeszcze czas na pisanie postów na forach. Zamawiaj i się nie zastanawiaj, znajomy kupił diesla i w rok zrobił 60 tysi z górnym bananem na twarzy.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

dzięki panowie. trwa zima prace warsztatowe wiec wiekszy luz. marzec u mnie się zaczyna na powaznie .to niech znajomy sie troche wypowie na temat ^ . zastanawiam się kiedy warto zamówić. bo nie mam złudzeń ze to termin dostawy moze byc styczeń 23. tylko wtedy fajnie byłoby sie załapać na rok modelowy 23 auta .
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

W tym temacie to ciężko skalkulować jakiś termin. Na forach jest też wątek dostaw. Jeden facet zamówił że 3 tyg. wcześniej niż ja, w styczniu 2021 i jeszcze niema , a ja już mam od sierpnia więc czym wcześniej to teoretycznie :) lepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”