KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: lavazza »

inquis pisze: 05 paź 2021, 13:34
Bugaloo pisze: 05 paź 2021, 11:55 Kia musiałaby upaść na głowę wstrzymując zamówienia na 3 miesiące. Ludzie przecież i tak grzecznie czekają na odbiór auto po 10-12mcy...
Dzisiaj pisał do mnie jeden z dealerów czy dalej jestem zainteresowany złożeniem zamówienia.
Widziałem co prawda, dziwniejsze rzeczy w życiu, więc wszystko jest możliwe.
Obawiam się, że mam potwierdzenie z niezależnego źródła - "zamówienia na Sorento wstrzymane do końca roku".
Rzeczywiście nie można zamówić. Ogólnie KIA i Hyundai mają wstrzymane zamówienia. W Kii Sorento zablokowane (woj. Łódzkie), w Hyundai-u Tucson i Santa-fe jakaś masakra. W tym miesiącu przez to że wstrzymali KIA i Hyundai ... Mazdzie CX-5 z miesiąca do 4 skoczyła realizacja ... myślę że do końca roku będzie tylko gorzej.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

inquis pisze: 05 paź 2021, 17:08
Soplus pisze: 05 paź 2021, 17:00
inquis pisze: 05 paź 2021, 16:49

Adaptacyjnego zawieszenia DCC, wyciszenia, Cantona z subwooferem, doświetlania zakrętów i paru rzeczy też:)
Adaptacyjne zawieszenie bajer z którego rzadko korzystam, doświetlenie zakrętów - da radę bez. Wyciszenie (nawet przy szybach akustycznych) jest średnie, szczególnie beznadziejenie (wcale?) są wygłuszone nadkola z przodu. Co do Bose vs Canton się nie wypowiadam ,nie słyszałem Bose.
Według mnie Suberb, przynajmniej wersja LK jest o wiele lepiej wyciszona - wystarczy otworzyć drzwi - skoda jak w czołgu, a kia jak papier. Bose od czasu mazdy6 skompromitowało się i w Sorento tej kompromitacji mamy ciąg dalszy. Jeśli przyzwyczaiłeś się do Cantona, to współczuję. Jeśli przyzwyczaiłeś się do latania po trasie 160-180, to też współczuję, bo w Sorento prędkość max -sensowna to 140. Wyżej spalanie i dźwięki w kabinie są trudne do zaakceptowania. A już zamienić 5 do setki na 9 przy podobnym spalaniu w trasie to trzeba mieć cojones :lol: Ale dwa USB w skodzie to nic przy 8 w kii:)
No proszę... Superb, to zupełnie inna klasa niż Sorento. Nie chodzi o to, że wyższa, czy niższa, ale całkiem inna. USB nie ma nic do rzeczy, ale rozumiem, że to ironia.
W Sorento jedzie 7 osób, w Superbie 4.5, Sorento ma większy prześwit i lepiej poradzi sobie w "terenie". To SUV, a Superb, to auto klasy średniej, ale jednak osobówka. Siłą rzeczy musi mniej palić przy szybkiej jeździe i mniej hałasować jeśli jest o 20cm niższe i węższe, jeśli ma mniejsze lusterka itd. Czego oczekujesz? Z drugiej strony nie wierzę, że Superb 2.0 TSI 272KM w mieście spali tyle, co Sorento HEV/PHEV, nie ma cudów.
Co do Bose - pełna zgoda, jak na taką markę, to gra żałośnie. Dlatego ja u siebie wymieniałem audio, wygłuszałem i usztywniałem wszystkie drzwi i tapicerki. Poza tym, że teraz audio gra tak, jak należy, to też zmienił się dźwięk zamykanych drzwi - z pieprznięcia, na klapnięcie. Całościowo różnica jest gigantyczna!
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

marian pisze: 06 paź 2021, 09:56
inquis pisze: 05 paź 2021, 17:08
Soplus pisze: 05 paź 2021, 17:00
Adaptacyjne zawieszenie bajer z którego rzadko korzystam, doświetlenie zakrętów - da radę bez. Wyciszenie (nawet przy szybach akustycznych) jest średnie, szczególnie beznadziejenie (wcale?) są wygłuszone nadkola z przodu. Co do Bose vs Canton się nie wypowiadam ,nie słyszałem Bose.
Według mnie Suberb, przynajmniej wersja LK jest o wiele lepiej wyciszona - wystarczy otworzyć drzwi - skoda jak w czołgu, a kia jak papier. Bose od czasu mazdy6 skompromitowało się i w Sorento tej kompromitacji mamy ciąg dalszy. Jeśli przyzwyczaiłeś się do Cantona, to współczuję. Jeśli przyzwyczaiłeś się do latania po trasie 160-180, to też współczuję, bo w Sorento prędkość max -sensowna to 140. Wyżej spalanie i dźwięki w kabinie są trudne do zaakceptowania. A już zamienić 5 do setki na 9 przy podobnym spalaniu w trasie to trzeba mieć cojones :lol: Ale dwa USB w skodzie to nic przy 8 w kii:)
No proszę... Superb, to zupełnie inna klasa niż Sorento. Nie chodzi o to, że wyższa, czy niższa, ale całkiem inna. USB nie ma nic do rzeczy, ale rozumiem, że to ironia.
W Sorento jedzie 7 osób, w Superbie 4.5, Sorento ma większy prześwit i lepiej poradzi sobie w "terenie". To SUV, a Superb, to auto klasy średniej, ale jednak osobówka. Siłą rzeczy musi mniej palić przy szybkiej jeździe i mniej hałasować jeśli jest o 20cm niższe i węższe, jeśli ma mniejsze lusterka itd. Czego oczekujesz? Z drugiej strony nie wierzę, że Superb 2.0 TSI 272KM w mieście spali tyle, co Sorento HEV/PHEV, nie ma cudów.
Co do Bose - pełna zgoda, jak na taką markę, to gra żałośnie. Dlatego ja u siebie wymieniałem audio, wygłuszałem i usztywniałem wszystkie drzwi i tapicerki. Poza tym, że teraz audio gra tak, jak należy, to też zmienił się dźwięk zamykanych drzwi - z pieprznięcia, na klapnięcie. Całościowo różnica jest gigantyczna!
W zasadzie się zgadzam, ale zgódź się też, że wygłuszanie auta za ponad 200 tys. to już żenada. Porównywać trzeba Sorento do Superba 220 KM (nie 272-280), który w trasie przy 160km/h pali 8-8,5 - Sorento ze 13-14!!! W mieście Skoda pali 9-10, Kia 6-7, tylko kto kupuje wielkiego SUV-a do jazdy wokół komina:)
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

inquis pisze: 06 paź 2021, 10:38
marian pisze: 06 paź 2021, 09:56
inquis pisze: 05 paź 2021, 17:08

Według mnie Suberb, przynajmniej wersja LK jest o wiele lepiej wyciszona - wystarczy otworzyć drzwi - skoda jak w czołgu, a kia jak papier. Bose od czasu mazdy6 skompromitowało się i w Sorento tej kompromitacji mamy ciąg dalszy. Jeśli przyzwyczaiłeś się do Cantona, to współczuję. Jeśli przyzwyczaiłeś się do latania po trasie 160-180, to też współczuję, bo w Sorento prędkość max -sensowna to 140. Wyżej spalanie i dźwięki w kabinie są trudne do zaakceptowania. A już zamienić 5 do setki na 9 przy podobnym spalaniu w trasie to trzeba mieć cojones :lol: Ale dwa USB w skodzie to nic przy 8 w kii:)
No proszę... Superb, to zupełnie inna klasa niż Sorento. Nie chodzi o to, że wyższa, czy niższa, ale całkiem inna. USB nie ma nic do rzeczy, ale rozumiem, że to ironia.
W Sorento jedzie 7 osób, w Superbie 4.5, Sorento ma większy prześwit i lepiej poradzi sobie w "terenie". To SUV, a Superb, to auto klasy średniej, ale jednak osobówka. Siłą rzeczy musi mniej palić przy szybkiej jeździe i mniej hałasować jeśli jest o 20cm niższe i węższe, jeśli ma mniejsze lusterka itd. Czego oczekujesz? Z drugiej strony nie wierzę, że Superb 2.0 TSI 272KM w mieście spali tyle, co Sorento HEV/PHEV, nie ma cudów.
Co do Bose - pełna zgoda, jak na taką markę, to gra żałośnie. Dlatego ja u siebie wymieniałem audio, wygłuszałem i usztywniałem wszystkie drzwi i tapicerki. Poza tym, że teraz audio gra tak, jak należy, to też zmienił się dźwięk zamykanych drzwi - z pieprznięcia, na klapnięcie. Całościowo różnica jest gigantyczna!
W zasadzie się zgadzam, ale zgódź się też, że wygłuszanie auta za ponad 200 tys. to już żenada. Porównywać trzeba Sorento do Superba 220 KM (nie 272-280), który w trasie przy 160km/h pali 8-8,5 - Sorento ze 13-14!!! W mieście Skoda pali 9-10, Kia 6-7, tylko kto kupuje wielkiego SUV-a do jazdy wokół komina:)
To normalne, że większe silniki będą paliły mniej w trasie przy wyższych prędkościach, cudów nie ma. Im mniejszy silnik tym większe obroty i większe spalanie. Do tego dochodzi większa masa i opory powietrza.

P.S. W USA z silnikami 2,5 Turbo w Sorento nie mają takich problemów :)
Ostatnio zmieniony 06 paź 2021, 11:35 przez Soplus, łącznie zmieniany 1 raz.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

[/quote]
W zasadzie się zgadzam, ale zgódź się też, że wygłuszanie auta za ponad 200 tys. to już żenada. Porównywać trzeba Sorento do Superba 220 KM (nie 272-280), który w trasie przy 160km/h pali 8-8,5 - Sorento ze 13-14!!! W mieście Skoda pali 9-10, Kia 6-7, tylko kto kupuje wielkiego SUV-a do jazdy wokół komina:)
[/quote]

Ja, dla żony! :D :D Przebieg roczny z 10k km i 75-80% to miasto.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

galloper pisze: 06 paź 2021, 11:18
W zasadzie się zgadzam, ale zgódź się też, że wygłuszanie auta za ponad 200 tys. to już żenada. Porównywać trzeba Sorento do Superba 220 KM (nie 272-280), który w trasie przy 160km/h pali 8-8,5 - Sorento ze 13-14!!! W mieście Skoda pali 9-10, Kia 6-7, tylko kto kupuje wielkiego SUV-a do jazdy wokół komina:)
[/quote]

Ja, dla żony! :D :D Przebieg roczny z 10k km i 75-80% to miasto.
[/quote]

Szacun :lol: :D Jakie Szanowna Małżonka osiąga wyniki zużycia paliwa?:)
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: sfetrzak »

Trochę dziwne porównywać Superba do Sorento - nie ta waga, nie ten rozmiar.
Mogę porównać z Mercedesem CLS 55 AMG w którym mam 2.5 sekundy 80-120 i marudzić, że Kia się wlecze ale to chyba nie o to chodzi.
Mam też aktualnie Fronterę (3.2 V6 200KM), którą jeżdżę na wycieczki i będzie zamieniona na Sorento i nie mam problemów z wyprzedzaniem a ma 8-9s 80-120 a Sorento podobno 6s.
Zgadzam się, że Sorento powinno mieć silnik jak Highlander - 2.5 + elektryk ale jeździłem Kodiakiem na tej samej trasie co Sorento jak testowałem przed zakupem i to dopiero była masakra - przyśpieszenie gorsze niż Frontera. Wyciszenie też było trochę gorsze niż Sorento.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Sorento odbieram za kilka tygodni. Póki co osiąga wyniki kosmiczne Fordem SMax'em 1,5 benzyna - tak średnio z 13l//100km więc zatrważające, Sam osiągam z 1,5-2l niższe ale to i tak jakiś kosmos (w karcie katalogowej jest 8,5l na miasto, co jest wynikiem absolutnie niemożliwym do osiągnięcia). Marka sie przebrała - musi być hybryda :D
Sam jeżdzę Toyota Camry 2,5l hybryda i w mieście mam pomiędzy 5,2-5,5l.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Ja też głównie po mieście (Kraków) i od nowości mam średnie spalanie 6.1.
To nie jest tak, że auto jest do jazdy główne po mieście, więc nie kupuję SUVa. Nie kupię małego auta tylko dlatego, że 80% przebiegu mam w mieście, bo pozostałe 20% potrzebuję czegoś dużego. No to mam kupić 2 auta? Bez sensu, kupuję jeden, względnie uniwersalny, a taką właśnie uniwersalność daje HEV, który w mieście pali mniej niż spalinowy (paradoksalnie).
Poza tym, jak już pisałem, jadąc 160 po autostradzie Sorento pali więcej, bo jest dużo większe (chodzi o wysokość i szerokość), czyli ma znacznie większy opór powietrza. To są całkiem inne konstrukcje i dlatego nie można ich porównać do siebie. Poza tym - jeśli się nie mylę, to silnik elektryczny wyłącza się przy około 140km/h, co oznacza, że jedziesz tylko na spalinowym. Jeśli tak jest, to takie porównanie kompletnie traci sens, bo porównujesz Superba z 220KM i małym oporem powietrza do znacznie cięższego Sorento ze 180KM o oporze powietrza spadochronu.

Co do wygłuszania - zgadzam się w 100%, taka konieczność w aucie za taką kasę jest żenująca, ale... niestety tak jest. Pocieszeniem jest fakt, że chyba tylko to jest większą wpadką, bo całość jest bardzo udaną konstrukcją. Gdzieś te oszczędności musiały się pojawić, aby utrzymać jako taki poziom cenowy.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

marian pisze: 06 paź 2021, 11:47 Ja też głównie po mieście (Kraków) i od nowości mam średnie spalanie 6.1.
To nie jest tak, że auto jest do jazdy główne po mieście, więc nie kupuję SUVa. Nie kupię małego auta tylko dlatego, że 80% przebiegu mam w mieście, bo pozostałe 20% potrzebuję czegoś dużego. No to mam kupić 2 auta? Bez sensu, kupuję jeden, względnie uniwersalny, a taką właśnie uniwersalność daje HEV, który w mieście pali mniej niż spalinowy (paradoksalnie).
Poza tym, jak już pisałem, jadąc 160 po autostradzie Sorento pali więcej, bo jest dużo większe (chodzi o wysokość i szerokość), czyli ma znacznie większy opór powietrza. To są całkiem inne konstrukcje i dlatego nie można ich porównać do siebie. Poza tym - jeśli się nie mylę, to silnik elektryczny wyłącza się przy około 140km/h, co oznacza, że jedziesz tylko na spalinowym. Jeśli tak jest, to takie porównanie kompletnie traci sens, bo porównujesz Superba z 220KM i małym oporem powietrza do znacznie cięższego Sorento ze 180KM o oporze powietrza spadochronu.

Co do wygłuszania - zgadzam się w 100%, taka konieczność w aucie za taką kasę jest żenująca, ale... niestety tak jest. Pocieszeniem jest fakt, że chyba tylko to jest większą wpadką, bo całość jest bardzo udaną konstrukcją. Gdzieś te oszczędności musiały się pojawić, aby utrzymać jako taki poziom cenowy.
Jeśli we wrocławskich (coraz trudniejszych do zniesienia) korkach takim grzmotem jak Sorento osiągnę 6l/100, wybaczę jej wszystkie wpadki, których - tak jak mówisz - nie ma zbyt wiele:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”