KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: PiterW »

mnieteq pisze: 12 lip 2021, 19:32 ...
- brak samoczynnego zamykania się auta po oddaleniu z kluczykiem - tu tylko pomaga aplikacja UVO, ktra wysyła powiadomienie o niezamkniętych drzwiach.
...
Pytanko - co umie aplikacja UVO Connect dla Sorento PHEV?
Czy może umie zdalnie włączyć klimatyzację/ogrzewanie, które jeśli dobrze rozumiem działają w sposób niewymagający włączania silnika spalinowego? Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 13 lip 2021, 21:45 przez PiterW, łącznie zmieniany 1 raz.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: PiterW »

Morfeo pisze: 13 lip 2021, 11:04 Witam, na przełomie sierpień/wrzesień mam do odbioru Sorento HEV. Będzie to już MY22. Czy wiecie może jakie zmiany zachodzą w nowym roku modelowym? Z tego co mi przekazał dealer będzie nowe logo i UVO. Więcej nie wie co. Gdzieś wyczytałem że może być CarPlay bezprzewodowy.
Na stronie jest już nowy cennik dla roku modelowego MY22.
Dostrzeżone zmiany:
- wszystkie wersje podrożały o 2kPLN, Prestige Line o 3kPLN
- do wszystkich wersji w standardzie weszło oświetlenie wewnętrzne LED
- do wersji Prestige Line wszedł "Remote Smart Parking Assist" (niezależnie od wersji silnikowej)

Na zdjęciach cały czas niezmienione logo :o
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Logo nowe ma wejść w Q1'22.
Mój zamówiony w kwietniu też jeszcze nie ma VIN więc jest szansa na model 22. Asystent parkowania dla mojej żony byłby nieoceniony 😉
lugas
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2021, 19:24

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: lugas »

Po porównaniu z Highlanderem okazało się, że dla mnie Toyota jednak lepsza. I krótszy czas oczekiwania (3 msc)
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

zamówiłem właśnie SRN MY22, 1.6T-GDI 6AT AWD HEV , odbiór do 30.09
mam pytanie do Was, jakiego spalania można spodziewać się w mieście, jeżdżąc na eco powiedzmy w stylu "średnio" biorąc pod uwagę że to AWD ?
czy macie już jakieś doświadczenia jak też jeździć żeby paliło najmniej ?
czytałem o nowościach w MY22, piszą również o oświetleniu led we wnętrzu pojazdu i o nowym logo na aucie, czy coś wiecie więcej ?

pzdr m
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Sidos pisze: 14 lip 2021, 09:14 zamówiłem właśnie SRN MY22, 1.6T-GDI 6AT AWD HEV , odbiór do 30.09
mam pytanie do Was, jakiego spalania można spodziewać się w mieście, jeżdżąc na eco powiedzmy w stylu "średnio" biorąc pod uwagę że to AWD ?
czy macie już jakieś doświadczenia jak też jeździć żeby paliło najmniej ?
czytałem o nowościach w MY22, piszą również o oświetleniu led we wnętrzu pojazdu i o nowym logo na aucie, czy coś wiecie więcej ?

pzdr m
Ja o spalaniu pisałem dużo. Jak się nauczysz jeździć hybrydą, to przy delikatnej jeździe po mieście będzie Ci palił 5-6 (bardzo dużo zależy od temperatury, w zimie silnik spalinowy grzeje się bardzo długo, co jest logiczne skoro się co chwilę wyłącza i wychładza wtedy). Moj tak pali w Krakowie, ale podkreślam, że dopiero jak się nauczysz jeździć hybrydą i jak będziesz korzystał z zalet hybrydy. Bo to nie jest tak, że but w podłogę i niech się dzieje, co chce. Przy hybrydzie trzeba całkiem zmienić nawyki, jeździć ultra płynnie, przewidywać sytuację i od razu reagować. Do tego trzeba nauczyć się wywoływania jazdy w trybie elektrycznym i korzystać z tego ile się da. Efekty przyjdą dopiero z czasem, mi to zajęło ok. 2 miesięcy, ale nikt mi o tym nie powiedział. Dlatego ja o tym mówię wyraźnie, żeby wszyscy kolejni mieli uproszczone zadanie. Jak się do tego stosujesz, to ja na baku po mieście i pod miastem robię 1200km i bynajmniej nie wlewam 66.5l ;)
Takie warunki jazdy są idealne dla hybrydy, dlatego w takich zysk względem diesla jest największy.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

chwała Ci za te słowa, i za chęć podpowiedzi nowicjuszom hybrydowym..
dobrego dnia !
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

Sidos pisze: 14 lip 2021, 09:14 zamówiłem właśnie SRN MY22, 1.6T-GDI 6AT AWD HEV , odbiór do 30.09
mam pytanie do Was, jakiego spalania można spodziewać się w mieście, jeżdżąc na eco powiedzmy w stylu "średnio" biorąc pod uwagę że to AWD ?
czy macie już jakieś doświadczenia jak też jeździć żeby paliło najmniej ?
czytałem o nowościach w MY22, piszą również o oświetleniu led we wnętrzu pojazdu i o nowym logo na aucie, czy coś wiecie więcej ?

pzdr m
ten 30.09 to którego roku ? :D
Bo przy nowym zamówieniu to chyba dealera poniosło.

Ja się załapałem niby na auto, które już było zaplanowane do produkcji. Początkowo miało być na sierpień, ale do umowy z Arvalem dealer wpisał pażdziernik... Póki co VINu nie ma więc auta jeszcze się nie wyprodukowało, a gdzie tu reszta... ;)
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Wie ktoś ile czasu średnio jest pomiędzy nadaniem VIN a odbiorem samochodu? Na moje oko to z 2.5 miesiąca min.
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Morfeo »

Dealer twierdzi że ok. 2 miesiące.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”