KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Musiałbym zrobić zdjęcie, ale w moim Sorento, którego odbiór miałem na początku listopada 2021, zamontowałem ostatnio hak w ASO.
Montaż haka odbył się dosłownie kilka dni temu.

Hak jest wyjmowany ręcznie (bez sterowania elektrycznego) i faktycznie jest wkładany od dołu, pionowo do góry.
Ponadto, gniazdo jest elegancko schowane za zderzakiem i można je ręcznie wysunąć na dół, tak aby można było się podpiąć.

Tak więc, po montażu haka, gdy jeżdżę bez niego, to nie ma nawet śladu :)
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Musiałbym zrobić lepsze zdjęcia później.
Oba te zdjęcia są wykonane już po montażu haka w ASO.
Jak widzicie, pod zderzakiem nic nie widać, po wyjęciu haka.
IMG_20211126_173745.jpg
IMG_20211126_173817.jpg
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Ale to pewnie tłumaczy tylko to, że w ofercie KIA są obecnie 2 różne haki dostępne dla Sorento (a nawet chyba 3 bo słyszałem jeszcze o elektrycznie sterowanym).

Screen z konfiguratora KIA Sorento:
Capture.PNG
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: sfetrzak »

Elektryczny hak z jakiegoś powodu był tylko przy konfiguracji Diesla a teraz nie ma w ogóle.
Na niemieckiej stronie do każdej wersji można dobrać elektryczny.
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: lavazza »

Apropo haka, czy już w KIA ogarnęli oprogramowanie że jeśli podpinasz się pod wiązkę to wyłącza tylnie czujniki?
Pytam iż w Hyundai-u ponoć w Santa Fe już to "naprawili" bo do tej pory nie można było a w końcu to bliźniacze auta?
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Siema,

Dzisiaj miałem okazję pojeździć dwoma autkami.
Volvo V60 B3 Benzyna 163KM automat- nie wiem jaka wersja ale nic topowego, pewnie momentum pro + jakieś dodatki jak fotele skórzane.
- brak laminowanych szyb;
- podgrzewane fotele(elektryczne) i kierownica;
- zwykłe audio(o dziwo dawało radę;) );
- bez szklanego dachu;
I... trochę twarde zawieszenie ale mimo wszystko nie przeszkadzało mi to. Mały bagażnik niestety. Poza tym OK. Wersja CC powinna jeździć lepiej bo ma większy skok amorków więc powinno być wygodniej - tu były felgo 18" na zwykłym zawieszeniu. Wygodniejsze w trasie od SUVa - zrobiłem ok 40km i byłem zadowolony z tego jak się prowadzi - spalanie 7,3l/100km(droga 86 i 81 + jakieś wioski wokoło).

DS7 Crossback Performance Line + jakieś dodatki 1.6 PureTech 180KM FW Automat
Z dodatków to skórzane fotele(nie za wygodne bo twardawe) i... nie bardzo wiem co jeszcze.
Zwykłe zawieszenie bez kamery monitorującej drogę przed nami.
Audio zwykłe - grało ciut gorzej od standardu w Volvo, mniej więcej tak samo jak w Cytrynie - ale i tu i w DS niskie tony były mniej mięsiste, w V60 było czuć moc ;)
W DS7 poczułem największy zawód jeśli chodzi o bagażnik(oj mały) i zawieszenie - niby miało być lepiej niż w cytrynie a było albo tak samo albo przez twarde fotele ...gorzej. Komfort jazdy stawia DS7 zaraz za C5 Aircross - pewnie dlatego, że w cytrynie są miększe(wygodniejsze) fotele. Dodatkowo w środku było dość głośno od szyb - brak dźwiękochłonnych szyb, które moim zdaniem powinny być jak standard w tym aucie bo jest dość głośno. Wersja jaką wybrałem do wyceny to Performance Line + i w tej wersji z fotelami z ankantary auto prezentuje się fantastycznie - fotele dużo wygodniejsze od tych w aucie testowym(skórzane). Niestety przez bagażnik chyba auto odpadnie jak dla mnie, w bagażniku zamiast rolety jest półka, z którą ciężko cokolwiek zrobić jeśli chciałbym wykorzystać miejsce do dachu. Poza tym tylna klapa opada pod dość dużym kątem i przez to traci się trochę bagażnika. Spalanie jakie osiągnąłem po mieście i 86tce to 9,1l...

Chyba się przeproszę z Sorento i/lub SantaFe bo jednak wygodniej mi się wsiada do SUVa niż sedana czy kombi(- Superb zamówionego już mam wstępnie ale mocno się waham czy nie zmienić). Po weekendzie będę miał SantaFe na dzień lub dwa to może jednak mnie przekona do siebie:P
No i jeszcze chciałbym się karnąć V60CC ale nigdzie w okolicy nie ma takowego niestety.
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kejdzejejdzem »

Dziękujemy Wacku za kolejną wartościową opinię ale przenieślismy rozważania na temat aut innych niż sorento i porównań do innego wątku aby tu nie mieszać. Tu zostaje tylko Soretno :) i opinie posiadaczy :)
Jeszcze miesiąc i sam tutaj napiszę co z sensem :)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

BrzydkiWacek pisze: 26 lis 2021, 23:51
Chyba się przeproszę z Sorento i/lub SantaFe
He, he - et advenit canis ad vomitem suam jak mawiali Rzymianie :D
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

inquis pisze: 27 lis 2021, 08:35
BrzydkiWacek pisze: 26 lis 2021, 23:51
Chyba się przeproszę z Sorento i/lub SantaFe
He, he - et advenit canis ad vomitem suam jak mawiali Rzymianie :D
Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem ale czy to znaczy że "a pies przybywa rzygać"? Hmm to do mnie czy o mnie? :P

Sprzedali mi "moje" auto testowe - SantaFe i nie mam jak porównać z Sorento siedzeń chociażby. W poniedziałek podjadę raz jeszcze oblookać te fotele w Sorento i być może uda mi się gdzieś jeszcze dorwać SantaFe.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Błędne tłumaczenie, ale nic obraźliwego :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”