KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Autentycznie Was podziwiam panowie za to ile czasu przeznaczacie na te wszystkie testy, wizyty u delarow, przymiarki itd. Kurcze jak to jest możliwe ,że można mieć tyle czasu wolnego?? Kupując poprzedni samochód odbyłem jazdę próbną ale już po zamówieniu. Obecnie nawet tego nie było. Ba, pierwszy raz zobaczyłem pana sprzedawcę 3 dni temu jak mu tablice przywiozłem. Drugi i ostatni za chwilę przy odbiorze. Bazuje na testach internetowych i opiniach użytkowników. Jak dotychczas się nie zawiodłem.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

To tak jak ja. Poprzednie auto (superb) obejrzałem, skonfigurowałem i zamówiłem bez jazdy. Z Sorento dokładnie tak samo ;)
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

galloper pisze: 27 lis 2021, 17:17 Autentycznie Was podziwiam panowie za to ile czasu przeznaczacie na te wszystkie testy, wizyty u delarow, przymiarki itd. Kurcze jak to jest możliwe ,że można mieć tyle czasu wolnego?? Kupując poprzedni samochód odbyłem jazdę próbną ale już po zamówieniu. Obecnie nawet tego nie było. Ba, pierwszy raz zobaczyłem pana sprzedawcę 3 dni temu jak mu tablice przywiozłem. Drugi i ostatni za chwilę przy odbiorze. Bazuje na testach internetowych i opiniach użytkowników. Jak dotychczas się nie zawiodłem.
Ubrania czy butów też nie przymierzasz przed zakupem? :P Albo czy też żony nie przetestowałeś przed ślubem? :P ;)
(tak wiem poniżej pasa to było :P - sory)
A na poważnie, to wszystko zależy od tego do czego Ci auto jest potrzebne - jeśli masz zdrowe plecy(i nie jeździsz dużo) to możesz nawet i taczką jeździć i co najwyżej poduchę pod rzyć podłożyć dla większej wygody ;) Wtedy wygląd i wyposażenie, no może jeszcze cena będzie dla Ciebie istotna... Ja mam więcej czasu ponieważ mam nienormowany czas pracy - mam zadanie do wykonania a kiedy je wykonam to moja sprawa więc i więcej czasu w ciągu dnia mam. Za to w nocy więcej siedzę nad robotą kiedy trole zasną:P
Kiedyś też dostawałem auta bez jazdy próbnej i bez mojego świadomego wyboru - Kia Soul(wtedy nowość) - po dwóch dniach narzekania dostałem Ceeda - o niebo lepszy w trasy. Drugim błędem była zmiana pracy i nie dopytanie jakie auto dostanę(mój błąd) i dostałem Octavię 1.6 TDI 110KM - te 110KM to też się przekładało na max prędkość przy jakiej można było rozmawiać z kimś przez zestaw głośnomówiący - powyżej 110km/h nic nie słyszał mój rozmówca a ja się drzeć musiałem do telefonu - masakra - jedyną zaletą było spalanie bez względu jakbym tym nie jeździł(zawsze gaz do dechy bo młody byłem i głupi ;) )to średnie spalanie coś koło 5,6l/100km. Od tego czasu wolę pojeździć autami różnymi dłużej niż brać coś w ciemno - zbyt duże ryzyko dla mojego zdrowia i nerwów. Moja małżona też chciała auto w ciemno wybrać - po moich namowach na jazdę testową zmieniła całkowicie zdanie o samochodzie który sobie upatrzyła(Juke Tekna po FL) i wzięła Mazdę po 30 minutach jazdy - powiedziała, że przyjemność prowadzenia jest nieporównywalna do innych którymi jeździła(Juke, ASX, Fabia, Ceed, Stonic, Focus(albo Puma) i chyba Kona były jeżdżone) - efekt? Mam święty spokój i brak narzekania:)
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

W MY22 PL jest opcja zdalnego odpalenia. Trzeba z odległości maks. 10m (może zasięg pilota?) otworzyć i zamknąć drzwi po czym w ciągu 4 sek. nacisnąć na dedykowany przycisk na kluczyku. Silnik odpala na 10 minut.
Samochód wczoraj odebrany. Przejechałem raptem kilkanaście km (samochód żony). Fotele przednie twarde ale nie powiedziałbym że przez to niewygodne. Tylne siedzisko środkowe to dla kogoś za kare. Trzy odrębne fotele jakie miałem w SMax biją Kia na głowę. Bagażnik ciut mniejszy przynajmniej wizualnie w stosunku do forda. Na pewno traci tym, że nie jest prostokątny ( plastiki nadkoli).
Instrukcja objętością nie odbiega zanadto Panu Tadeuszowi....
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

:( No, w końcu ktoś ze świeżym info. Zdalny start super :)
Szkoda tylko, że taki mały zasięg. Ale można zrozumieć bo to nie o nagrzanie czy zchłodzenie wnętrza im chodziło, a o zdalne parkowanie. Trochę szkoda bo będą sytuacje, że przez okno nie odpalę i będę musiał skrobać...
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

galloper pisze: 01 gru 2021, 21:29 W MY22 PL jest opcja zdalnego odpalenia. Trzeba z odległości maks. 10m (może zasięg pilota?) otworzyć i zamknąć drzwi po czym w ciągu 4 sek. nacisnąć na dedykowany przycisk na kluczyku. Silnik odpala na 10 minut.
Samochód wczoraj odebrany. Przejechałem raptem kilkanaście km (samochód żony). Fotele przednie twarde ale nie powiedziałbym że przez to niewygodne. Tylne siedzisko środkowe to dla kogoś za kare. Trzy odrębne fotele jakie miałem w SMax biją Kia na głowę. Bagażnik ciut mniejszy przynajmniej wizualnie w stosunku do forda. Na pewno traci tym, że nie jest prostokątny ( plastiki nadkoli).
Instrukcja objętością nie odbiega zanadto Panu Tadeuszowi....
No i super info z tym odpalaniem :D Tak myślałem, że się powinno dać.
Możesz sprawdzić czy tak jak PHEV da się zmienić prawy zegar na obrotomierz zamiast wskaźnika ECO ?
Oceń proszę jak wypada wyciszenie w stosunku do S-max (masz w nim aktywną redukcje hałasu? (Vignale)) szczególnie przy wyższych prędkościach.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Już o tym było pisane - ktoś nawet myślał o zmianie żarówki. Do moich obowiązków, oprócz zakupu samochodu (na szczęście żona nie każe się wozić do 10 dealerów na testy :-D i jest wdzięczna za to co jej podstawią pod dom), tankowania, serwisu itd jest także wjazd tyłem do garażu. Wczoraj padało, szyby brudne, kamery zasyfione - powiem szczerze, że miałem małą wątpliwość czy światło cofania w ogóle działa. Coś tam widać ale porównując z innymi samochodami działa to bardzo kiepsko.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

We wtorek widziałem nowe cenniki dla SantaFe na rok 2022 - ceny niewiele się zmieniły ale co najbardziej istotne to zauważyłem wersję tzw. kapitańską coś takiego: https://www.group1hyundai.co.za/blog/wp ... -seats.jpg
Dopłata do niej to, o ile pamiętam, ok. 7-8k plnów do max wersji wyposażenia - robi się wtedy 6 osobowe auto. Z tego co wiem to Sorento na niektórych rynkach europejskich też jest dostępne w wersji 6 osobowej - może i u nas taką wersję wprowadzą?
Pytał ktoś o to? o takie coś byłoby fajne: https://www.tomkadleckia.com/static/dea ... k-seat.png
piterpl
Posty: 16
Rejestracja: 15 lis 2021, 11:47
model samochodu: Może będzie Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: piterpl »

A widzialeś rabaty? Bo podobno cenniki są ale nic nie wiedzą o poziomach rabatowania...
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Progi.
Załączniki
20211204_191929.jpg
20211204_191929.jpg (35.69 KiB) Przejrzano 332 razy
20211204_191918.jpg
20211204_191918.jpg (58.1 KiB) Przejrzano 332 razy
20211204_191903.jpg
20211204_191903.jpg (48.83 KiB) Przejrzano 332 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”