KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Właśnie ze względu na zapisy tego punktu nie zgodziłem się na podpisanie tego załącznika. Podpisałem inny - warunki własne dealera.
Ten, o którym wspomniałeś jest mega niekorzystny dla kupującego - według mnie dealer będzie podciągał opóźnienie pod siły wyższe niezawinione przez producenta i wtedy może przeciągać termin w nieskończoność (vide 5.5) A nawet jeśli nie, to według 5.2 możesz grzecznie wyznaczyć następny termin nie krótszy niż 2 miesiące i cierpliwie dalej czekać...
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Jeśli auto kupujesz jako osoba prywatna, a nie firma, to chronią Cię jeszcze zapisy kodeksu cywilnego, a konkretnie prawo konsumenckie, gdzie takie ograniczanie własnej odpowiedzialności jest klauzulą abuzywną, czyli traktowaną jako nieistniejąca i nieobowiązująca nawet jeśli ją podpisałeś.
Ale niestety warunek, to zakup prywatny, gdyż wtedy w umowie występujesz jako konsument w rozumieniu KC.
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: lavazza »

Cześć,
nie wiem jak u Was ale mi w Salonie powiedzieli że za każdy miesiąc opóźnienia (przekroczony termin z umowy) będzie "rabat" 1 000 zł ...
Bez komentarza to zostawię przy kwotach rzędu 200 tys. ...
piotrch
Posty: 35
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:42

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: piotrch »

lavazza pisze: 18 sie 2021, 22:48 Cześć,
nie wiem jak u Was ale mi w Salonie powiedzieli że za każdy miesiąc opóźnienia (przekroczony termin z umowy) będzie "rabat" 1 000 zł ...
Bez komentarza to zostawię przy kwotach rzędu 200 tys. ...
W którym to salonie?
kiauser
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:19
model samochodu: Hyundai Tucson MY 2022
Lokalizacja: Rzeszów

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kiauser »

He, ja mam miesiąc opóźnienia i mnie olał handlarz jak się prosiłem o gratis dywanik do bagażnika ;)
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: lavazza »

piotrch pisze: 19 sie 2021, 01:27
lavazza pisze: 18 sie 2021, 22:48 Cześć,
nie wiem jak u Was ale mi w Salonie powiedzieli że za każdy miesiąc opóźnienia (przekroczony termin z umowy) będzie "rabat" 1 000 zł ...
Bez komentarza to zostawię przy kwotach rzędu 200 tys. ...
W którym to salonie?
W dwóch (ja mam zamówione i znajomy) -> Starowa góra/Łódź i Wrzosowiak to samo info
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Z tego co się dowiedziałem, to taka informacja przyszła z centrali KIA, więc niezależnie od lokalizacji salonu, taki upust powinniśmy otrzymać wszyscy.
Słabe pocieszenie, ale zawsze jakiś miły gest z stronę klientów.
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

raku pisze: 19 sie 2021, 11:43 Z tego co się dowiedziałem, to taka informacja przyszła z centrali KIA, więc niezależnie od lokalizacji salonu, taki upust powinniśmy otrzymać wszyscy.
Słabe pocieszenie, ale zawsze jakiś miły gest z stronę klientów.
Pytanie które automatycznie mi się nasuwa : czy w takim razie opóźnienia nie będą dłuższe, niż oficjalnie podają.
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Tym bardziej, że gdzieś ostatnio w necie wyczytałem, że obecnie nie można składać nowych zamówień na KIA Sorento (i chyba też na Santa Fe, o ile dobrze pamiętam). Nie wiem na ile w tym prawdy, ale nie wygląda to optymistycznie.
Soplus
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

Audi od jakiegoś czasu nie przyjmuje zamówień na A8.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”