KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

No to irytujące, ciekawe czy da się to jakoś komputerowo ustawić na zawsze ON... tak czy siak lepiej niż w C5 tam tej funkcji nie ma w ogóle. Tak czy siak c5 Aircross przez to kompletnie dla mnie odpada nie po to chce automat żeby przy zatrzymaniu trzymać nogę na hamulcu ...

Tak czy siak dziś się chociaż przymierzyłem do Sorento mam 192cm rozwaliłem się z przodu tak jak mi było wygodnie, wsiadłem za siebie i miałem jeszcze dobre 5cm do fotela przy kolanach ... bardzo duży samochód w środku zresztą co widać ;) na razie się zakochałem w nim :D szkoda, że akurat buduje dom i pieniądze to taczkami się rozchodzą bo taki XL to jednak 200 koła :) a by się przydało na dom tyle :D spytałem ile jest rabatu za nowy to powiedział z dają 5% rabatu na wyprzedaży standardowo 9% + kolejne 5%. Mniej więcej.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Chyba pierwszy artykuł o Sorento PHEV:
https://kiawiarnia.pl/kia-sorento-phev- ... acic-test/

Nie jest tak jak pisał przedmówca, że można się grzac na silniku elektrycznym. PHEV nie posiada grzałk elektrycznej więc musi włączyć się silnik spalinowy aby podgrzać płyn chłodzący. Rozmawiałem na ten temat z użytkownikiem PHEV z Norwegii. Gość aby zaoszczędzić na paliwie nie włącza ogrzewania tylko grzeje fotel i kierownicę. To się nazywa nordycki ascetyzm 😂
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

galloper pisze: 30 kwie 2021, 19:37 Gość aby zaoszczędzić na paliwie nie włącza ogrzewania tylko grzeje fotel i kierownicę. To się nazywa nordycki ascetyzm 😂
Haha, dobre. Zawsze mógłby nawet i tego nie włączać, bo to też w końcu grzałki elektryczne.
A tak z innej beczki, to jak przy braku ogrzewania wnętrza jest z szybami? Tylną można elektrycznie, albo i nie, bo jest zbędna, ale np. przednią? Przecież zaraz na nią nachucha i zamarznie od środka.

Ps. Argument z recenzji, że warto dopłacić 27k do PHEV, bo ... "jest lepszy" jakoś do mnie nie trafia.
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

marian pisze: 30 kwie 2021, 20:35
galloper pisze: 30 kwie 2021, 19:37 Ps. Argument z recenzji, że warto dopłacić 27k do PHEV, bo ... "jest lepszy" jakoś do mnie nie trafia.
Bo ta strona jest tak obiektywna jak TVP. Nie warto nawet czytać.
jaro2801
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2021, 09:01
model samochodu: Kia Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: jaro2801 »

Witam, również jestem posiadaczem nowego Sorento i mam pytanie o dotarcie silnika. W salonie sprzedawca powiedział mi żeby delikatniej jeżdzić pierwszy 1-1,5tys km. W instrukcji obsługi natomiast jest napisane zeby przez pierwsze 6tys km stosowac srodki ostroznosci w celu zmniejszenia zyzucia paliwa. Wspominają tam miedzy innymi o obrotach pozniej 3000 tylko jak to sprawdzic jak nie ma obrotomierza? Drugie pytanie do was po jakim przebiegu zmieniacie pierwszy raz olej?
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

jaro2801 pisze: 02 maja 2021, 09:09 Wspominają tam miedzy innymi o obrotach pozniej 3000 tylko jak to sprawdzic jak nie ma obrotomierza? Drugie pytanie do was po jakim przebiegu zmieniacie pierwszy raz olej?
Też już o tym pisałem, a jest to o tyle ciekawe, że instrukcja jest właśnie pod wersję HEV, a ta nie ma obrotomierza. Wg mnie nie da się trzymać tych 3000, nie da się obrotów określić :(
Ja po prostu jeżdżę emerycko i z jednej strony mam bardzo satysfakcjonujące spalanie, z drugiej pełną przyjemność z jazdy, bo Sorento nie służy do palenia gumy na światłach, a właśnie najlepiej się czuje przy spokojnej, statecznej jeździe.
Co do pierwszej wymiany oleju, to pytałem w salonie, w którym go kupilem i później w innym salonie w Krakowie i odpowiedź była zbieżna - wymiana (nazwijmy to zerowa) nie jest obowiązkowa, aczkolwiek zalecana po ok. 3000-4000km (oczywiście razem z filtrem). Cena, to ok. 300zł.
KrisMag
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2018, 13:58

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: KrisMag »

Czy ktoś się orientuje czy płynie jakiś statek z Sorentami do Europy? Czekam na Sorento które miało być do końca maja a tu cisza?
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

KrisMag pisze: 13 maja 2021, 12:00 Czy ktoś się orientuje czy płynie jakiś statek z Sorentami do Europy? Czekam na Sorento które miało być do końca maja a tu cisza?
to pytanie raczej do salonu gdzie się zamawiało.
KrisMag
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2018, 13:58

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: KrisMag »

Ghotti pisze: 13 maja 2021, 12:45
KrisMag pisze: 13 maja 2021, 12:00 Czy ktoś się orientuje czy płynie jakiś statek z Sorentami do Europy? Czekam na Sorento które miało być do końca maja a tu cisza?
to pytanie raczej do salonu gdzie się zamawiało.
Salon nic nie mówi. W transporcie
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Nie chciałabym być złym prorokiem ale z tego co widzę i słyszę to z dostawami może być coraz gorzej czytaj dłużej. Pracuje w branży elektronicznej i brak chipów, półprzewodników jest katastrofalny i coraz gorszy. Branża motoryzacyjna też cierpi. Ford zamyka fabryki na kilka tygodni z braku części, bodajże VW produkuje ale wystawia niedokończone samochody na place. Masakra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”