KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
pawelck
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2021, 12:24

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: pawelck »

nagdob pisze: 16 kwie 2021, 09:59 Oj, to pojechali po bandzie. A już miałem zamawiać wersję PHEV. Porażka z tą gwarancją na baterie. Możesz wrzucić fotkę tego zdania z książki serwisowej?
No właśnie to jest to zdanie :) „Gwarancja nie obejmuje zmniejszenia pojemności baterii w modelach HEV, PHEV i MHEV"
Tak jak pisałem ja zamówiłem HEV i tam bateria jest symboliczna i mniej istotna niż właśnie w PHEV gdzie też cena za to jest odpowiednio wyższa... a tu nie ma gwarancji na te baterie. Myślę, że gdybym zamówił PHEV to miałbym jeszcze większe wątpliwości co do zakupu :?
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

No to chyba pomyślę, o Toyocie Highlander. Wiem, że to hev, ale mają niezłą promocję.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: gisio »

pawelck pisze: 16 kwie 2021, 10:16 ... a tu nie ma gwarancji na te baterie.
Nie opowiadaj bzdur! Gwarancja podstawowa na baterie zarówno w wersji EV,HEV i PHEV jest taka sama jak na całe auto czyli 7 lat lub 150 tys km, różnica jest tylko w gwarancji pojemności a to zupełnie co innego (tzw. SOH - State of Health).

Nie znam producenta aut, który udziela „gwarancji pojemności” na baterie w autach typu HEV.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
pawelck
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2021, 12:24

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: pawelck »

gisio pisze: 16 kwie 2021, 17:50
pawelck pisze: 16 kwie 2021, 10:16 ... a tu nie ma gwarancji na te baterie.
Nie opowiadaj bzdur! Gwarancja podstawowa na baterie zarówno w wersji EV,HEV i PHEV jest taka sama jak na całe auto czyli 7 lat lub 150 tys km, różnica jest tylko w gwarancji pojemności a to zupełnie co innego (tzw. SOH - State of Health).

Nie znam producenta aut, który udziela „gwarancji pojemności” na baterie w autach typu HEV.
Te wykrzykniki to zostaw dla siebie.

Moje pytanie do centrali KIA wysłane na adres : service@kia.com.pl
Dzień dobry, jestem na etapie zamawiania nowego Sorento w wersji HEV - salon Kielce. Analizując warunki gwarancji w zakresie baterii w punkcie 4.2 w ostatnim zdaniu wskazane jest iż: ,,, Gwarancja nie obejmuje zmniejszenia pojemności baterii w modelach HEV, PHEV i MHEV ". Nie wiem czy dobrze intepretuję ten zapis, ponieważ traktując go literalnie wychodzi na to że zarówno wersja HEV jak i PHEV nie posiadają w ogóle gwarancji w przypadku spadku wydajności baterii np. do 60%? Czy tak należy to rozumieć ? Tylko wersja full elektryczna będzie posiadać taką gwarancję

Pełna odpowiedz:
Szanowny Panie,
Chcemy na wstępie podziękować za zainteresowanie marką KIA.
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zapisami Książki Gwarancyjnej – „Gwarancja nie obejmuje zmniejszenia pojemności baterii w modelach HEV, PHEV i MHEV"
Z wyrazami szacunku,

Także jakby ktoś kiedyś reklamował baterie w Sorento i serwis powołałby się na zapisy książki gwarancyjnej to śmiało możecie powiedzieć, że gisio na forum mówił coś innego i wtedy to już muszą uznać roszczenie. :lol:
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

pawelck pisze: 16 kwie 2021, 18:29 Pełna odpowiedz:
Szanowny Panie,
Chcemy na wstępie podziękować za zainteresowanie marką KIA.
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zapisami Książki Gwarancyjnej – „Gwarancja nie obejmuje zmniejszenia pojemności baterii w modelach HEV, PHEV i MHEV"
Z wyrazami szacunku,
Tylko ta odpowiedź jest niejednoznaczna. Czy chodzi o brak gwarancji na zmniejszenie pojemności w ogóle (czyli np. do 95%)? Czy do 60%? Czy do 0%? Bo to są całkiem różne tematy wg mnie, a nie zostało to sprecyzowane. Całkiem nie mogą umyć od tego rąk, chociażby z uwagi na rękojmię.
pawelck
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2021, 12:24

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: pawelck »

marian pisze: 16 kwie 2021, 18:38
pawelck pisze: 16 kwie 2021, 18:29 Pełna odpowiedz:
Szanowny Panie,
Chcemy na wstępie podziękować za zainteresowanie marką KIA.
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zapisami Książki Gwarancyjnej – „Gwarancja nie obejmuje zmniejszenia pojemności baterii w modelach HEV, PHEV i MHEV"
Z wyrazami szacunku,
Tylko ta odpowiedź jest niejednoznaczna. Czy chodzi o brak gwarancji na zmniejszenie pojemności w ogóle (czyli np. do 95%)? Czy do 60%? Czy do 0%? Bo to są całkiem różne tematy wg mnie, a nie zostało to sprecyzowane. Całkiem nie mogą umyć od tego rąk, chociażby z uwagi na rękojmię.
Nie jest moim celem robienie jakiegoś czarnego pijaru marce i sam próbuje ustalić jak faktycznie jest z tą gwarancją. Natomiast ustalenie tego jest niespodziewanie skomplikowane. Kia idzie mocno w auta elektryczne i wydaje mi się, że powinno to być transparentne. Tak jak już pisałem punkt 4.2 z książki serwisowej budzi moje wątpliwości które dodatkowo zostały spotęgowane oficjalną odpowiedzią którą otrzymałem z centrali KIA.
pawelck
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2021, 12:24

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: pawelck »

pawelck pisze: 16 kwie 2021, 18:50
marian pisze: 16 kwie 2021, 18:38
pawelck pisze: 16 kwie 2021, 18:29 Pełna odpowiedz:
Szanowny Panie,
Chcemy na wstępie podziękować za zainteresowanie marką KIA.
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zapisami Książki Gwarancyjnej – „Gwarancja nie obejmuje zmniejszenia pojemności baterii w modelach HEV, PHEV i MHEV"
Z wyrazami szacunku,
Tylko ta odpowiedź jest niejednoznaczna. Czy chodzi o brak gwarancji na zmniejszenie pojemności w ogóle (czyli np. do 95%)? Czy do 60%? Czy do 0%? Bo to są całkiem różne tematy wg mnie, a nie zostało to sprecyzowane. Całkiem nie mogą umyć od tego rąk, chociażby z uwagi na rękojmię.
Nie jest moim celem robienie jakiegoś czarnego pijaru marce i sam próbuje ustalić jak faktycznie jest z tą gwarancją. Natomiast ustalenie tego jest nadspodziewanie skomplikowane. Kia idzie mocno w auta elektryczne i wydaje mi się, że powinno to być transparentne. Tak jak już pisałem punkt 4.2 z książki serwisowej budzi moje wątpliwości które dodatkowo zostały spotęgowane oficjalną odpowiedzią którą otrzymałem z centrali KIA.
Darek K.
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2021, 13:09
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Darek K. »

Witam zamówiłem Sorento Hev , czy jest szansa aby odebrać samochód trochę szybciej niż 7 miesięcy?
kiauser
Posty: 15
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:19
model samochodu: Hyundai Tucson MY 2022
Lokalizacja: Rzeszów

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kiauser »

Darek K. pisze: 19 kwie 2021, 13:15 Witam zamówiłem Sorento Hev , czy jest szansa aby odebrać samochód trochę szybciej niż 7 miesięcy?
Kiedy zamawiałeś? Ja słyszałem o 6 miesiącach i też mnie to ciekawi.
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

Witam.
Czas oczekiwania wg.mnie to teraz wg mnie z 10 mc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”