KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Wychodzę z założenia, że jak jest zapis niedozwolony to go nie podpisuję. I tyle.
Załącznik podpisałem inny, w którym jest zapis standardowy (też bez szału), że jak termin jest niedotrzymany to odstępuję od umowy i w ciągu 7 dni zwracają zaliczkę. Kupując poprzedni samochód termin dostawy był przekroczony o ponad 100% ale zatrzymali mnie dodatkową gwarancja i darmowymi serwisami choć byłem już blisko powiedzenia "bye, bye". Tak więc jestem szczególnie czuły na ta kwestię.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Ghotti pisze: 23 mar 2021, 08:43 Z ciekawości :D ktoś może pytał o dołożenie samego BOSE do XL/L ? Jest to jedyna opcja, która kusi z Prestige ;) podobno fajnie działa w Sorento.
Jak pisałem w salonie nie oferują czegoś takiego, odesłali mnie to firmy specjalizującej się w car audio. Dziś byłem w takiej, która współpracuje z jednym z krakowskich dilerów Kia i mam wycenę:
1. montaż przednich głośników (4 szt w sumie) - 270zł,
2. dystanse - 30zł,
3. wygłuszenie drzwi (1 para) - 750zł,
4. głośniki (zestaw 4 szt) - 450zł,
5. montaż tylnych głośników dwudrożnych - 220zł,
6. wygłuszenie drzwi (1 para) - 750zł,
7. głośniki dwudrożne - 300zł,
8. dystanse - 30zł.

Oznacza to, że całość na przód, to kwota 1500zł, a przod razem z tyłem, to 2800zł (z czego ponad połowa, to wygłuszenie i zatkanie otworów technologicznych).
O subwooferze niestety nie rozmawiałem, bo nie było osoby, która by się mogła wypowiedzieć. Nie chcę kloca do bagażnika, a inne to już indywidualnie.
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

Takie wygłuszenie drzwi samemu to jest pół popołudnia :) i fakt słono sobie za to liczą w takich warsztatach
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Ghotti pisze: 11 kwie 2021, 11:13 Takie wygłuszenie drzwi samemu to jest pół popołudnia :) i fakt słono sobie za to liczą w takich warsztatach
To jest kilka godzin faktycznie, ale materiał tutaj swoje kosztuje, kiedyś patrzyłem na to. Nie wiem czym to dokładnie wygłuszają, a rozpiętość cenowa jest ogromna. Poza tym trzeba całe drzwi wybebeszyć, a później dobrze złożyć do kupy, a finalnie wziąć za to odpowiedzialność. Jasne, że przy okazji chcą i muszą na tym zarobić.
Matekczm11
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:59
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Matekczm11 »

Cześć
Kto z was czeka na sorento ? :D 8-) , może ma ktoś info czy jakieś sorento płyną do Polski ?
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Zamawiałem PHEV niedawno. W maju ma wejść spora partia w 4 czy 5 kolorach i wersjach wyposażenia. Kolory mogę podać jutro. Inne wersje HEV czy diesel to nie wiem.
Matekczm11
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:59
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Matekczm11 »

Dzięki za odpowiedź. No bo moja planowana dostawa 17 maja steel grey
Podaj jutro kolory :D
Kiedy masz planowną dostawę , brałeś to co bylo zlecone do produkcji ? :)
Może nasze przyjdą tym samym stakiem ;)
Wg.ciebie jak mój sorento wyprodukował się pod koniec marca dokładnie to 29.03.2021r.
To przypłynie w maju , może w kwietniu ?
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: nagdob »

Nie wiem jak Sorento, ale w zeszłym roku kupowałem Niro (też kolor stell grey), które wyprodukowane było w marcu. Zarejestrowałem w maju, więc powinno ci dojść do maja. Kanał Sueski już odblokowany na szczęście. :-) A jaką wersję Plug-Ina zamówiłeś?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
galloper
Posty: 401
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Ja zamówiłem wersję "full wypas".
Kolory, które zostały zamówione na stock to:
- AURORA BLACK PEARL(ABP)
- PLATINUM GRAPHITE(ABT)
- STEEL GREY(KLG)
- MINERAL BLUE(M4B)
- SNOW WHITE PEARL(SWP)
Czyli z nich będzie można wybierać za ok. miesiąc. Mój samochód jest na zamówienie i dostawa w X/XI.
Ważna informacja: KMP składa zamówienie tylko raz w miesiącu - na koniec. Tak więc jak zamawiasz (jak ja) na początku masz dodatkowy miesiąc oczekiwania.
Matekczm11
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:59
model samochodu: Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Matekczm11 »

galloper i nagdob
Galloper - Czyli za niecały miesiąc to gdzieś na koniec kwietnia początek maja ? , a później do Polski pewnie :D
Nagdob - Zamówiłem diesla full opcja , mam nadzieje że w maju też zarejestruje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”