KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Czyli 7 miesięcy. Tyle mam wpisane w umowie.
Próbowałeś od dealera coś wyciągnąć za 2 miesięczne opóźnienie?
KrisMag
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2018, 13:58

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: KrisMag »

Jeszcze z nim nie rozmawiałem na ten temat. Jak zostanę poinformowany że auto jest u niego wtedy się wybiorę do salonu i poruszę tą kwestię.
Ale przy zamawianiu informowałem o kilku dodatkach jakie mnie interesują (podświetlenie na nogi, drzwi i bagażnika) i będę walczył aby montaż był za darmo.
Bo dodatki dodatkami ale za montaż liczą sobie praktycznie drugie tyle co za te elementy.
mnieteq
Posty: 48
Rejestracja: 19 maja 2021, 12:35
model samochodu: KIA Sorento PHEV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: mnieteq »

marian pisze: 16 lip 2021, 22:24
raku pisze: 16 lip 2021, 12:57 Standardowa skóra też wygląda na żywo przyjemnie. Mam nadzieję, że w utrzymaniu i trwałości materiału nie będzie odbiegać od Nappa.
Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Najgorętszy dla mnie (i pewnie też dla Was) temat to ... czy w MY2022 będzie bezprzewodowy AndroidAudo/CarPlay w wersji z nawigacją.
Miło, jakby się ktoś podzielił informacją, jak już otrzyma długo wyczekiwaną MY2022 :)

Dzięki.
Ja mam doświadczenie ze skórą Nappa i "zwykłą". Nappa miałem w Koleosie, teraz mam w Sorento "zwykłą". Jak o mnie chodzi, to różnica jest tylko jedna - Nappa jest trochę miększa, ta "zwykła" jest nieco sztywniejsza. I to tyle, skóra, to skóra i utrzymanie jej w czystości jest jednakowe, dbać też należy tak samo. O trwałości nie wypowiem się, bo za nowe to wszystko jeszcze.
Ale mimo wszystko ta w XL mi się bardziej podoba niż w PRE. Ta w PRE jest ciemna, w XL na życzenie może mieć ciemne boczki, a jasny środek (ja tak mam - opcja CP1). Dzięki temu wnętrze wygląda żywiej, jest jaśniejsze, dla mnie znacznie przyjemniejsze w odbiorze. W PRE nie tylko skóra jest ciemna, ale i plastiki (jak w każdym), ale też i podsufitka ze słupkami! Po prostu jest ciemnooo!
Nie wiem też na ile to ma znaczenie i na ile jest powtarzalne, ale w testach niektórzy narzekali na fotele z PRE, że im się ten pionowy pasek biegnący pośrodku pleców wbijał w kręgosłup. Mi się albo nie wbijał, albo za krótko jechałem wersją PRE.
Z kolei z bezprzewodowym AndroidAuto, to osobiście nie rozumiem tej ekscytacji. Przecież przy takim użyciu momentalnie akumulator w telefonie się rozładuje i będzie trzeba telefon podpiąć, żeby w ogóle działał, więc koniec końców na to samo wyjdzie - chyba, że ktos używa ładowarki indukcyjnej. Nawigacji z AA nie używam, bo jest upierdliwa w porównaniu do tej "fabrycznej" i nie widzę jej wyższości. Streaming muzyki z jakiegoś radia internetowego, to błyskawicznie będzie po telefonie. Osobiście nie mam problemu, żeby podpiąć kabelek do telefonu, to nie więcej niż 5 sekund. Ale może ja czegoś nie rozumiem ;)
Ja osobiście korzystam często z CarPlay ale większość to pies pogrzebany dla mnie. Nie używam serwisów streamingowych do muzyki tylko swojej biblioteki na USB. No i właśnie kiedy podięty jest telefon - dupa zbita nie da się słuchać bo jest tylko jedno gniazdo USB. Sprawę rozwiązuje bezprzewodowy Apple CarPlay bądź dodatkowe gniazdo multimedialne USB.

Co do skóry Nappa i najwyższej wersji wyposażenia - mam dokładnie tak samo. Też nie podoba mi się ta ciemna konfiguracja.
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Morfeo »

Ja również korzystam głównie z CarPlaya. Google Maps i Apple Music robi robotę, zwłaszcza odkąd Apple dodało bezstratną jakość muzyki. Aktualnie mam w SMAXie dongla do bezprzewodowego łączenia i po mieście nie wyobrażam sobie innego rozwiązania. Mam nadzieje że w Sorento już będzie wireless CarPlay :)

Co do czarnego wnętrza to nie miałem wyboru musiałem wziąć PRE z panoramą, aczkolwiek wolałbym jasne wnętrze.

Mój się podobno w piątek wyprodukował :D
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

Macie racje odnośnie wnętrza. To był jeden z głównych plusów Santa Fe, gdzie można w najwyższej wersji mieć skórę albo beżową, brązową albo camel...
W Sorento na innych rynkach też jest wybór i jest camel dostępna

Obrazek
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Ghotti »

w tej wersji od razu ładniejsze to wnętrze ;)
mankiet
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2019, 14:51
model samochodu: Sportage,Stinger,Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: mankiet »

Hej.
Wczoraj odebrałem z salonu.
Jest to maksymalna wersja z hybrydą.
Załączniki
IMG_7030.jpg
IMG_7029.jpg
IMG_7028.jpg
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Gratulacje!
@Marian w ostatniej recenzji Sorento Phev by CaroSeria jest pokazane, że można ustawić klasyczny wyświetlacz obrotomierza. Wspominałes, że nie ma takiej możliwości. Ale moze to jest możliwe tylko w Phev.
Android Auto bezprzewodowy ma też tą przewagę, że w Sorento jest tylko jedno (niestety i to jest minus) gniazdo multimedialne i majac podłączony telefon można też mieć podpięty dysk zewnętrzny.
zaraz
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2021, 13:03
model samochodu: KIA OPTIMA

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: zaraz »

Gratulacje!
Długo czekałeś od momentu zamówienia?
mankiet pisze: 20 lip 2021, 15:43 Hej.
Wczoraj odebrałem z salonu.
Jest to maksymalna wersja z hybrydą.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

galloper pisze: 20 lip 2021, 17:26 Gratulacje!
@Marian w ostatniej recenzji Sorento Phev by CaroSeria jest pokazane, że można ustawić klasyczny wyświetlacz obrotomierza. Wspominałes, że nie ma takiej możliwości. Ale moze to jest możliwe tylko w Phev.
Android Auto bezprzewodowy ma też tą przewagę, że w Sorento jest tylko jedno (niestety i to jest minus) gniazdo multimedialne i majac podłączony telefon można też mieć podpięty dysk zewnętrzny.
Nie widziałem tej recenzji, ale jak zapodasz linka, to chętnie obejrzę. Obrotomierza w HEV nie ma na 100%. Jest za to w dieslu, bo widziałem. Jeśli też jest w PHEV, to jest to bardzo dziwna sprawa, bo w sumie konstrukcyjnie i technologicznie HEV i PHEV, to jest to samo. A może się pojawił wraz z nowszym softem? Ja byłem umówiony na wymianę oleju po 3-4kkm, ale nie dojechałem jeszcze, miałem wtedy mieć wgrywany nowy soft.
Co do tego argumentu z AA, to akurat pełna zgoda, jedno multimedialne USB, to kpina. Pozostałe do mnie nie trafiają po prostu. A zwłaszcza używanie nawigacji przez AA, jak ta fabryczna naprawdę dobrze działa. Nawiasem mówiąc nawet nie wiem jak w nawigacji z AA ściszyć głos ;) A gada wyraźnie za głośno. Ja używam wyłącznie tej wbudowanej. Nawigacji z AA używałem w Picanto żony jak kartę pamięci zostawiłem w serwisie w celu wygrania nowych map oraz z służbowej Corolli, która nie ma nawigacji fabrycznej. Ani w poprzednim Koleosie, ani teraz w Sorento jej nie używam (poza testami oczywiście), bo wypada blado w porównaniu do wbudowanej (a wbudowana dodatkowo ma możliwość dzielenia ekranu).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”