KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Powodzenia 🤣
IMG_20211118_233408.jpg
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

O Panie. Przyjdzie uczyć się i szukać na bieżąco :lol: :roll:
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: sfetrzak »

krzysztof.szwed pisze: 18 lis 2021, 22:07 Irytuje mnie trochę przełączanie się między mediami na pulpicie (GoogleMaps via Spotify via np połączenia telefoniczne) no i jeszcze nie czytałem instrukcji obsługi więc połowy funkcjonalności pewnie nie znam.
A działa Ci splitscreen - 2 aplikacje na raz na ekranie podzielonym 70/30?
mnieteq
Posty: 48
Rejestracja: 19 maja 2021, 12:35
model samochodu: KIA Sorento PHEV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: mnieteq »

Bugaloo pisze: 18 lis 2021, 22:32
krzysztof.szwed pisze: 18 lis 2021, 22:07 No właśnie tego nie rozumiem watek jest o 1 opiniach nt Kia Sorento a ludzie piszą tu o Volvo Skodzie czy innym Hultaju. Ja narazie jeszcze tysiaka nie przejechałem swoją Kijanka ale mogę wypowiedzieć jedno moje spostrzeżenie ze słychać dosyć mocno świst samochodów na ekspresówce. Powoli uczę sie jeździć w miare ekonomicznie tym autem ale wynik 7.5L bez korków większych tempomat i dzisiejsza trasa 100 km wokół komina.
Irytuje mnie trochę przełączanie się między mediami na pulpicie (GoogleMaps via Spotify via np połączenia telefoniczne) no i jeszcze nie czytałem instrukcji obsługi więc połowy funkcjonalności pewnie nie znam.
Ale cały czas uważam ze komfort jazdy plus ergonomia siedzenia kierowcy plus żwawe przyspieszanie to w tym aucie złoto.
Niewielu tu narazie właścicieli (więcej testujących i porównujących) ;)
Co od instrukcji, to jest papierowa czy cyfrowa (w systemie infotainment pojazdu)?
Jest tez cyfrowa w infotaiment.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

Dzięki, fajnie że można znaleźć coś "z partyzanta" będąc w samochodzie.
Jeszcze pytanie do użytkowników Superba. Przymierzał się ktoś może Arteona kombi?
Sam nie miałen okazji ale np. Touareg super, wybrałbym zamiast xc90.
inquis
Posty: 1252
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Bugaloo pisze: 19 lis 2021, 15:23 Dzięki, fajnie że można znaleźć coś "z partyzanta" będąc w samochodzie.
Jeszcze pytanie do użytkowników Superba. Przymierzał się ktoś może Arteona kombi?
Sam nie miałen okazji ale np. Touareg super, wybrałbym zamiast xc90.
Epicko wygląda ten shooting brake, ale bagaznik mały i nieustawny, siedzisz nisko, cena kosmiczna. Auto oprócz wygladu niczym nie porywa, ot taki Passat czyli gorszy Superb :D
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Bugaloo pisze: 19 lis 2021, 15:23 Dzięki, fajnie że można znaleźć coś "z partyzanta" będąc w samochodzie.
Jeszcze pytanie do użytkowników Superba. Przymierzał się ktoś może Arteona kombi?
Sam nie miałen okazji ale np. Touareg super, wybrałbym zamiast xc90.
Ja wyceniałem Arteona dwa lata temu i musiałem zrezygnować ponieważ to samo wyposażenie co w Superb równało się ponad 40k plnów więcej. Poza tym miał problem z szumami od lusterek - było coś na forum na ten temat. Ja jeździłem może ze 20 minut i stwierdziłem, że siedzi się jak w pasku, a poprzez bezramkowe szyby jest ciut głośniej niż w pasku i porównywalnie z superbem - wtedy tylko brałem diesle pod uwagę bo na nic innego nie miałem zgody "góry".
Pamiętam jeszcze, że nie ważne do jakiego VW bym wtedy nie wsiadł to deska i siedzenia były praktycznie identyczne :P
Obecnie aby mieć to samo w pasku co w superbie to trzeba wydać ze 40-50k więcej... co dopiero w arteonie...
Touareg fajny jest ale to wciąż vieśwagen moim zdaniem - ;)
Na poważnie to Touareg wygrywa tylko dwoma rzeczami z Sorento: gamą silników oraz DCC bo Sorento moim zdaniem jest zbyt sprężyste dla mojego obolałego i wytłuczonego kręgosłupa. Poza tym przecież toto kosztuje >313k plnów w podstawie podstaw- rozbój! A do tego to jeszcze sporo można dołożyć bo w standardzie nie ma matrixów + ~11k pln, szyb dźwiękoszczelnych + 6k pln, podgrzewane siedzenia +2k pln, lepsze audio Dynaudio + 9k pln no i najważniejszy dodatek DCC +11k pln -> łącznie minium za auto nieco ponad 351k plnów !!!! Tu macie kod konfiga do wklepania w konfigurator VW: VM6LRP5A
Za taką kasę to naprawdę można mieć elegancki wózek. Ja wolałbym V90CC albo XC60 tańsze o prawie 100kpln ale to jakoś wygląda w środku i na zewnątrz :P Albo Sorento PL bo skonfigurowany podobnie Touareg pewnie przekroczy z palcem w rzyci 400kpln...
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

Porządnie wyposażone XC90 to też spokojnie 400k... ale tych aut nikt nie kupuje za cenę z katalogu ;)
Touareg z wyglądu (bryła) podoba mi się bardziej niż XC90. Ale od Volvo ładniej wygląda także Sorento :)
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: BrzydkiWacek »

Bugaloo pisze: 19 lis 2021, 16:00 Porządnie wyposażone XC90 to też spokojnie 400k... ale tych aut nikt nie kupuje za cenę z katalogu ;)
Touareg z wyglądu (bryła) podoba mi się bardziej niż XC90. Ale od Volvo ładniej wygląda także Sorento :)
Przy wynajmie długoterminowym rabaty są dla wynajmującego a nie dla najemcy :P Więc pod najem startuje się z katalogu i na tej podstawie masz wyliczoną kwotę czynszu miesięcznego, to oraz wartość rezydualna po okresie najmu. Prywatnie w życiu nie dałbym takiej kasy za auto - wolałbym kupić sobie jacht na przykład :) Albo domek w ...tajdze :) Wygląd rzecz gustu, są i tacy co im się multipla podobała albo avantime ;)
Wyposaż oba auta podobnie - laminowane szyby, pneumatyczne zawieszenie, lepsze audio(ale nie bowers bo to przesada już:P ) takie same siedzenia itp. i teraz porównaj co wyjdzie... Bo mi wciąż wychodzi V90CC dużo taniej(wiem to nie suv), baa nawet XC90 Inscription tańsze jest, nie mówiąc już o Sorento :P
Ale co kto woli ;) Jak już wspomniałem mi potrzeba tylko trzech rzeczy: ciszy, komfortu i audio a w jakim to będzie opakowaniu to już inna sprawa byleby rodzinę na wakacje spakować łatwo i przyjemnie :P
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

Przy najmie czy leasingu to inna rozmowa. Ja mówię z perspektywy ciułającego Janusza, wyznającego zasadę, co swoje to swoje ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”