KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Sidos pisze: 20 paź 2021, 09:36 i tu skończył się temat superb, bo coraz mniej chce mi się tu zaglądać...
pozdrawiam, spokojnego dzionka !
He, He... Smuci mnie ta hermeneutyczna awersja Kolegów do wszelkiej komparatystyki motoryzacyjnej. Normalnie grono wzajemnej adoracji utwierdzające się w przekonaniu, że Sorento jest naj, naj, naj. A nie jest... ;) Sam bardzo chętnie posłucham i przeczytam każdą refleksję odnośnie do porównania aut - nawet różnych rodzajów. Ale jestem tu chyba jedyny :D
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

inquis pisze: 20 paź 2021, 11:21
Sidos pisze: 20 paź 2021, 09:36 i tu skończył się temat superb, bo coraz mniej chce mi się tu zaglądać...
pozdrawiam, spokojnego dzionka !
He, He... Smuci mnie ta hermeneutyczna awersja Kolegów do wszelkiej komparatystyki motoryzacyjnej. Normalnie grono wzajemnej adoracji utwierdzające się w przekonaniu, że Sorento jest naj, naj, naj. A nie jest... ;) Sam bardzo chętnie posłucham i przeczytam każdą refleksję odnośnie do porównania aut - nawet różnych rodzajów. Ale jestem tu chyba jedyny :D
Nie jesteś jedyny, a Sorento nie jest naj..., o czym również sam pisałem. Nie ma auta idealnego, który by miał same zalety. Nawet jakby taki się znalazł, to pewnie w nieco innym przedziale finansowym.
Gdzieś wcześniej zamieściłem listę wad (wg mojej subiektywnej opinii) Sorento. Z tym, że jeśli ktoś szuka SUVa (nieważne dlaczego), to znajdując jakąś wadę, nie zacznie szukać auta osobowego, tylko innego SUVa. Stąd też sporo głosów, że porównywanie Sorento do Suberba, jest kompletnie z czapy, z czym się zgadzam. Jeden ma inne zalety, drugi ma inne. Zalety jednego są wadami drugiego. Każdy ocenia sam, co jest dla niego ważniejsze i podejmuje takie, czy inne decyzje (ot choćby przykładowo jeśli ktoś potrzebuje 6 - 7 miejsc, to przecież nie kupi 2 Superbów, bo to absurdalne).
Skoro to jest forum Sorento, to są tu osoby które subiektywnie wybrały nie tylko SUVa, ale właśnie Sorento. To oznacza, że w gąszczu innych opcji uznali wyższość SUVa nad osobówką, a Sorento za optymalny wybór wśród SUVów. Wobec tego nie dziwi fakt, że nadal uważają Sorento za dobre auto mimo pewnych wad. Nie dziwi też fakt, że nie są zainteresowani wychwalaniem Superba, bo to całkiem inny segment, który podczas wyboru auta odrzucili. Powody pewnie każdy ma swoje, ale skoro odrzucił, to nie zamierza wymieniać Sorento na Superba. W tym kontekście to ciągłe wskazywanie, że Superb to, Superb tamto, jest zwyczajnie denerwujące.
Analogicznie możemy zacząć debatę dlaczego ktoś kupił czarny metalik, skoro biała perła jest fajniejsza... Kto zacznie?
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

^ tylko srebrny/szary...
;)
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: sfetrzak »

biała perła fajniejsza? Damn... mogłem brać od ręki bo stała w salonie a tak czekam na czarny.... :/
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Soplus »

No co WY, tylko brąz metalik.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

marian pisze: 20 paź 2021, 12:13
inquis pisze: 20 paź 2021, 11:21
Sidos pisze: 20 paź 2021, 09:36 i tu skończył się temat superb, bo coraz mniej chce mi się tu zaglądać...
pozdrawiam, spokojnego dzionka !
He, He... Smuci mnie ta hermeneutyczna awersja Kolegów do wszelkiej komparatystyki motoryzacyjnej. Normalnie grono wzajemnej adoracji utwierdzające się w przekonaniu, że Sorento jest naj, naj, naj. A nie jest... ;) Sam bardzo chętnie posłucham i przeczytam każdą refleksję odnośnie do porównania aut - nawet różnych rodzajów. Ale jestem tu chyba jedyny :D
Nie jesteś jedyny, a Sorento nie jest naj..., o czym również sam pisałem. Nie ma auta idealnego, który by miał same zalety. Nawet jakby taki się znalazł, to pewnie w nieco innym przedziale finansowym.
Gdzieś wcześniej zamieściłem listę wad (wg mojej subiektywnej opinii) Sorento. Z tym, że jeśli ktoś szuka SUVa (nieważne dlaczego), to znajdując jakąś wadę, nie zacznie szukać auta osobowego, tylko innego SUVa. Stąd też sporo głosów, że porównywanie Sorento do Suberba, jest kompletnie z czapy, z czym się zgadzam. Jeden ma inne zalety, drugi ma inne. Zalety jednego są wadami drugiego. Każdy ocenia sam, co jest dla niego ważniejsze i podejmuje takie, czy inne decyzje (ot choćby przykładowo jeśli ktoś potrzebuje 6 - 7 miejsc, to przecież nie kupi 2 Superbów, bo to absurdalne).
Skoro to jest forum Sorento, to są tu osoby które subiektywnie wybrały nie tylko SUVa, ale właśnie Sorento. To oznacza, że w gąszczu innych opcji uznali wyższość SUVa nad osobówką, a Sorento za optymalny wybór wśród SUVów. Wobec tego nie dziwi fakt, że nadal uważają Sorento za dobre auto mimo pewnych wad. Nie dziwi też fakt, że nie są zainteresowani wychwalaniem Superba, bo to całkiem inny segment, który podczas wyboru auta odrzucili. Powody pewnie każdy ma swoje, ale skoro odrzucił, to nie zamierza wymieniać Sorento na Superba. W tym kontekście to ciągłe wskazywanie, że Superb to, Superb tamto, jest zwyczajnie denerwujące.
Analogicznie możemy zacząć debatę dlaczego ktoś kupił czarny metalik, skoro biała perła jest fajniejsza... Kto zacznie?
Bo porównywać w ramach Koła Adoracji Miłośników Sorento (KAMSo) można tylko w jedną stronę - w stronę pochwały Kii i wyliczania wad konkurencji:) Sam wielokrotnie porównywałeś i psioczyłeś na Koleosa (do znudzenia) i inne auta, do których się przymierzałeś - i to było OK. Porównywać w kierunku krytyki nie wypada, bo zaraz rośnie irytacja przekonanych. Szkoda pisać, że porównywanie jest istotnym elementem oceny, zwłaszcza takie wynikające z doświadczeń. Tak naprawdę skodzie poświęciłem ze 2-3 posty, po czym zostałem zaatakowany, bym "spadał" na forum passata. Zrobiliście z igły widły, a co do kolorów, to tylko mineral blue:)
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Koleos, to ten sam segment, więc można go bezpośrednio porównywać (i w tym porównaniu prawie w każdym przypadku Koleos źle wypada). Superb już nie.
Ale widzę, że czytasz bardzo wybiórczo. Padło sporo wad Sorento i niedociągnięć (nie tylko ode mnie), więc nie widzę tutaj koła adoracji. W takim kole by nie pojawiła się ani jedna wada.
Ale mniejsza o to, bo to forum Kia i wróćmy do tematu.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Żona wybrała brązowy 🙂
Dla ostudzenia nastrojów proponuję włączyć TVP Kultura czy Program 2 PR - zaraz zaczyna się ostatni dzień finałów Konkursu Chopinowskiego. Dla mnie coś rewelacyjnego.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

Brązowy bardzo fajny (widziałem na żywo), gdyby można wybrać jasne wnętrze (jak w Stanach) mocno bym rozważał. Ale z czarnymi fotelami i podsufitką (mimo szyberdachu), jak dla mnie, troszkę zbyt ponuro.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

galloper pisze: 20 paź 2021, 17:57 Żona wybrała brązowy 🙂
Dla ostudzenia nastrojów proponuję włączyć TVP Kultura czy Program 2 PR - zaraz zaczyna się ostatni dzień finałów Konkursu Chopinowskiego. Dla mnie coś rewelacyjnego.
Brązowy to odważnie :o Jeszcze nie widziałem Sorki w tym kolorze. Co do konkursu - pełna zgoda:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”