KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

czyli co nie utracimy gwarancji jak zmienimy sobie olej i filtry po tzw dotarciu u znajomego ? a musi on cos wpisać w kartę gwarancyjną?
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

a karta gwarancyjna nie jest elektroniczna ?
nie mówcie że macie książeczki jeszcze.. :shock:
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

ja dopiero zamówiłem samochód:D w starym miałem jeszcze zwykła książkę wiec :D
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

kamilpdk pisze: 21 sty 2022, 10:40 czyli co nie utracimy gwarancji jak zmienimy sobie olej i filtry po tzw dotarciu u znajomego ? a musi on cos wpisać w kartę gwarancyjną?
Robisz to we własnym zakresie, bez informowania ASO (bo po co?). Dla bezpieczeństwa można kupić oryginalny filtr i korek spustowy, i lecieć do "pana Waldka" na wymianę :lol: Ja jednak załatwię to w serwisie, bo po co kombinować w aucie za 200 tys., a i w historii serwisowej dobrze wygląda, że pierwszy właściciel dbał o auto ;)
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

no i dziękuję . bardziej chodzi o to że do najbliższego aso mam 60km :D także na dojazd I wymianę muszę trochę czasu stracić. wiec taki Pan Waldek byłby lepszym wyborem ^ . z resztą co ja się martwię. auto zamówione w tym tygodniu i tak rok czasu muszę czekać. mam nadzieję że tylko rok. ale mam nadzieję zobaczyć już matrixy w moim modelu. bądź lepsze doświetlanie zakrętów bo umówmy się ale sorento albo w ogóle nie ma doświetlania albo jest cholernie slabe. I ta lampka przy cofaniu również do wymiany bo nocą naprawdę słaba jakość obrazu
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Doświetlenia zakrętów brak:( Na matrixy liczę nawet ja, że je dorzucą w wiosennej modyfikacji modelowej; ale to raczej marzenie ściętej głowy, natomiast u Ciebie duża szansa...
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kamilpdk »

więcej wiary kolego . jak Sportage dostał matrix to jest naprawdę duża szansa i dla sorento . życzę Ci obyś się przyjemnie zdziwił przy odbiorze fury ;)
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Dołożenie świateł matrycowych - zakładając, że to te same lampy (kształt) to dodatkowo kupa elektroniki, która trzeba zintegrować. Więc to nie jest kwestia kopiuj-wklej. Jak na moje doświadczenie nie ma szans by dołożyli tak bo Sportage ma. Dopiero przy face liftingu 23/24.
Mk11
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwie 2021, 16:48
model samochodu: Kia

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Mk11 »

galloper pisze: 17 sty 2022, 22:56 Z punktu czysto ekonomicznego to rzeczywiście ciężko będzie obronić PHEV. Kiedyś liczyłem i z tego co pamiętam wyszlo mi że coś po ok. niecale 100k km zwroci się pod warunkiem w większości jazdy w mieście i okolicach. To prawda, że zima dużo pracuje na silniku ale tez dość szybko wspomaga się elektrykiem - widać to po spadaniu zasięgu. Szczególow nie podam, bo samochodem jeździ żona tak maks. 30km dziennie na krótkich lub bardzo krótkich trasach. Przy obecnej pogodzie spalanie to 4,3l + prąd, który wychodzi ok. 10 PLN na tydzień (2 taryfa). Myślę, że latem spadnie spalanie o prawie połowę.
Z drugiej strony czy kupując samochód patrzysz tylko na cenę i ekonomikę? Byśmy wtedy tylko jezdzili Kia Picanto 🙂

To w takim razie po co kupować PHEV?
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Morfeo »

PiterW pisze: 28 paź 2021, 08:53 Sorento na rynek europejski ma tylko jedno światło cofania - po prawej, gdyż w lewej lampie na dole zagościło światło przeciwmgielne (LEDowe). Światło cofania to jest natomiast obsługiwane tradycyjną żarówką P21W, która to według testerów świeci nieszczególnie dobrze, co wielkim zdziwieniem raczej nie jest przy tak małym odbłyśniku. I tu pytanie - czy ktoś z Was podchodził już do tematu wymiany tejże żarówki na LEDową np. taką: PHILIPS P21W 6000K LED X-tremeUltinon gen2?
Wymieniłeś kolego tą żarówkę? Bo też się niosę z takim zamiarem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”