KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: kejdzejejdzem »

Ja też wybrałem brązowy, jakbym wybierał na podstawie zdjęć w necie, nigdy bym się nie zdecydował. Wybrałbym platinium graphit, na szczęście essence brown miałem na jeździe próbnej a obejrzeć platinium podjechałem do innego miasta.
W brown cały myk polega na tym że z daleka wygląda jak czarny a tylko z bliska i pod słońca jest to czerń lekko przełamana brązem.
Dlaczego więc nie czarny ? bo czarny jest "zbyt czarny" tzn w kolorze tym ( też widziałem na placu ) w mojej ocenie nie widać załamań na karoserii staje się jedną bryłą i trochę traci przez to na charakterze. Podobnie jak w stingerze czarny też nieco odbiera temu samochodowi drapieżności.

Gusta nie podlegają dyskusji dlatego nie chcę aby ktoś czuł się urażony.
A co do porównań, mógłby ktoś porównać Sorento do Ferrari Italia ? Bardzo jestem ciekaw :)))))
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Potwierdzam. W słabym świetle Essence Brown wygląda na czarny dopiero bliżej podchodząc lub w słońcu widać wyraźną brązowa nutę.
sfetrzak
Posty: 109
Rejestracja: 28 cze 2021, 11:48
model samochodu: Mercedes CLS 55 AMG; Kia Sorento HEV AWD PL

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: sfetrzak »

gdyby nie to, że przejąłem zamówienie po kimś to bym brał Mineral Blue (żona chciała) albo Gravity Blue (słońce dość mocno musi świecić żeby dało się odróżnić od czarnego) albo Platinium Graphite (ja chciałem) a tak to będzie czarny, no i masz rację - traci na agresywności bo nie widać tak dobrze przetłoczeń.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

ha, a ja przejąłem Mineral Blue i nie mogłem zmienić a tak brałbym biały :lol:
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

radzique pisze: 21 paź 2021, 12:17 ha, a ja przejąłem Mineral Blue i nie mogłem zmienić a tak brałbym biały :lol:
ja mam zamówienie po kimś, i jest white pearl, po ostatniej q5 też białej (którą mi 3mce temu ukradli) zostaję przy białym, na dużym aucie białe jest OK
Koszyk
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2021, 12:40
model samochodu: SORENTO IV

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Koszyk »

Witam.Jeżdże tydzień wersją HEV.Wskaźnik poziomu naładowania baterii litowo-jonowej był od salonu na poziomie 1/2 i tak sobie się trzyma mniej więcej na tym poziomie czasem coś dodając minimalnie a więcej spadając.Ale "regeneruje się" zawsze do poziomu połowy / lekko ponad.Ktoś wie o co chodzi ? Czy to tak na początku jest czy nigdy nie dochodzi do 100 % bo to np. tylko przy PHEV na pełnym doładowaniu ? Proszę o info vo zielonyu jestem a w salonie nie potrafili mi odpowiedzieć na to pytanie.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Jeżdżę Toyota HEV. Nigdy poziom akumulatora nie spada poniżej 20% i nigdy nie jest więcej niż 80%. Zazwyczaj w okolicy połowy lub ciut mniej. To jest domena hybryd - kwestia wydłużenia żywotności akumulatorów. Czyli u Ciebie wszystko OK :-)
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

Koszyk pisze: 21 paź 2021, 12:43 Witam.Jeżdże tydzień wersją HEV.Wskaźnik poziomu naładowania baterii litowo-jonowej był od salonu na poziomie 1/2 i tak sobie się trzyma mniej więcej na tym poziomie czasem coś dodając minimalnie a więcej spadając.Ale "regeneruje się" zawsze do poziomu połowy / lekko ponad.Ktoś wie o co chodzi ? Czy to tak na początku jest czy nigdy nie dochodzi do 100 % bo to np. tylko przy PHEV na pełnym doładowaniu ? Proszę o info vo zielonyu jestem a w salonie nie potrafili mi odpowiedzieć na to pytanie.
2/4 wd ? jak Twoje odczucia dynamiki samochodu, jak spalanie ? napisz coś więcej
miłego
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Koszyk pisze: 21 paź 2021, 12:43 Witam.Jeżdże tydzień wersją HEV.Wskaźnik poziomu naładowania baterii litowo-jonowej był od salonu na poziomie 1/2 i tak sobie się trzyma mniej więcej na tym poziomie czasem coś dodając minimalnie a więcej spadając.Ale "regeneruje się" zawsze do poziomu połowy / lekko ponad.Ktoś wie o co chodzi ? Czy to tak na początku jest czy nigdy nie dochodzi do 100 % bo to np. tylko przy PHEV na pełnym doładowaniu ? Proszę o info vo zielonyu jestem a w salonie nie potrafili mi odpowiedzieć na to pytanie.
Spróbuj jeździć w trybie sport. Nie zużywa (ponoć) wtedy prądu z baterii, a silnik spalinowy powinien je podładować.
lavazza
Posty: 42
Rejestracja: 18 sie 2021, 22:45

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: lavazza »

AUUUUU , chyba zabolało właściciela :(

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-soren ... a2e38cdad4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”