KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

osobiście zaczyna mnie irytować ciągły temat superb, na forum kia sorento... :(
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

Żeby chociaż Kodiaqa porównywali ;)
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

np
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

Bugaloo pisze: 19 paź 2021, 12:58 Żeby chociaż Kodiaqa porównywali ;)
Nie ma czego porównywać, bo Kodiaq to podniesiona Octavia. W zasadzie w przyrodzie jako konkurencję Sorento można wymienić Highlandera, V90, Tiguana Allspace'a, Tuarega, GLE i ew. X5. Natomiast cenowo chyba tylko Tiguana. Jeśli ktoś ma, to niech pisze. Ja ostatnio opisałem porównanie z Toyotą Highl. Skoda i KIA to porównywalne marki, a ich flagowce to Superb i Sorento. Według mnie, co bezmiernie irytuje podniecających się Sorento, Superb ciągle oferuje więcej. I tyle 8-) ;)
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

jprdl, więcej czego? miejsc siedzących? miejsca nad głową? prześwitu? miejsca na szerokość? braku tunelu środkowego?

Porównujesz natrętnie jabłka do gruszek, daj sobie spokój, idź na forum passata :lol:
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

radzique pisze: 19 paź 2021, 13:44 jprdl, więcej czego? miejsc siedzących? miejsca nad głową? prześwitu? miejsca na szerokość? braku tunelu środkowego?

Porównujesz natrętnie jabłka do gruszek, daj sobie spokój, idź na forum passata :lol:
Wyposażenia, osiągów, ekonomiki szybkiej jazdy, wygłuszenia, nagłośnienia, itd,itp. Raczej nie zrozumiesz...
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: marian »

Już o tym pisałem - Superb i Sorento, to 2 różne segmenty, jak chcesz je porównywać i po co? Analogicznie możesz zapytać dlaczego ktoś kupuje przykładowo Toyotę Land Cruiser, jeśli Audi A4 jest szybsze. No jest, ale co z tego? W innych aspektach wymięka i dlatego ktoś może woleć LC. To samo tyczy się Sorento - pod wieloma względami to właśnie Sorento oferuje więcej (przykłady zostały powyżej wymienione), więc dlaczego miałbym kupować Superba?
Priorytetyzujesz swoje oczekiwania, podsumowujesz i wychodzi, które auto jest dla Ciebie lepsze. Co nie znaczy, że każdy będzie to widział tak samo. Po co to wałkować kolejny raz?
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: radzique »

inquis pisze: 19 paź 2021, 13:47
radzique pisze: 19 paź 2021, 13:44 jprdl, więcej czego? miejsc siedzących? miejsca nad głową? prześwitu? miejsca na szerokość? braku tunelu środkowego?

Porównujesz natrętnie jabłka do gruszek, daj sobie spokój, idź na forum passata :lol:
Wyposażenia, osiągów, ekonomiki szybkiej jazdy, wygłuszenia, nagłośnienia, itd,itp. Raczej nie zrozumiesz...
Póki co to Ty nie rozumiesz...
Jak ktoś kto potrzebuje 7 miejsc ma kupić Superba?
Wkładałeś dzieciaki do fotelików w obu samochodach, zapinałeś je? Na bank nie, bo byś widział różnice.
Jak ktoś chce osiągów i szybko i tani jezdzić po autostradzie to kupuje SUVa? Szkoda siły na tłumaczenie tego samego 10 razy... każdy kupuje auto według swoich potrzeb i priorytetów. Serio, idź nawracaj na Superba właścicieli Passatów a nie Sorento :P
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: inquis »

marian pisze: 19 paź 2021, 13:54 Już o tym pisałem - Superb i Sorento, to 2 różne segmenty, jak chcesz je porównywać i po co? Analogicznie możesz zapytać dlaczego ktoś kupuje przykładowo Toyotę Land Cruiser, jeśli Audi A4 jest szybsze. No jest, ale co z tego? W innych aspektach wymięka i dlatego ktoś może woleć LC. To samo tyczy się Sorento - pod wieloma względami to właśnie Sorento oferuje więcej (przykłady zostały powyżej wymienione), więc dlaczego miałbym kupować Superba?
Priorytetyzujesz swoje oczekiwania, podsumowujesz i wychodzi, które auto jest dla Ciebie lepsze. Co nie znaczy, że każdy będzie to widział tak samo. Po co to wałkować kolejny raz?
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem". Temat Superb vs Sorento samiście przypomnieli. Nie rozumiem dlaczego nie porównywać segmentów? Jestem zachwycony Superbem, ale muszę przesiąść się do SUV-a i mój wybór padł na Kię. Jestem więc obiektywny. Oba to świetne auta, ale Skodzie daję 5 gwiazdek, a KII 4,5 :geek:
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

i tu skończył się temat superb, bo coraz mniej chce mi się tu zaglądać...
pozdrawiam, spokojnego dzionka !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”