KIA Sorento IV - pierwsze opinie

forum użytkowników modelu Sorento
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Bugaloo »

No... zamówione. Teraz pozostaje grzecznie czekać :D
KrissKross
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2021, 10:56

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: KrissKross »

No to pierwszy 1000 km za mną. Auto rzeczywiście bardzo ciche, spokojne, lekko prowadzące się.
Największym zaskoczeniem na plus jest spalanie. Z 1000 km mam średnią 5,6 litra :D Jedno tankowanie do tej pory.
Wiadomo, nie szaleję na docieraniu silnika, ale normalna jazda, z powyższego ok 400 km po autostradach ok 110 km/h i reszta miasto.
Przesiadłem się z Leona Cupry 300, więc teraz odpoczywam przy spokojnej i cichej jeździe :)
Bagażnik przepastny, ergonomia również OK.
Rewelacyjny tempomat adaptacyjny + asystent pasa + trzymanie tego pasa ruchu. Po ustawieniu można w zasadzie poczuć się jak w autonomicznym samochodzie (oczywiście na autostradzie) - jedynie co 10 sekund trzeba kierownicę puknąć żeby nie marudził że nie trzymamy na niej rąk.

Z minusów to wnerwiająca elektronika i pikanie przy włączaniu silnika (3 takie piko - jebnięcia że aż człowiek podskakuje) - ni cholery nie wiem gdzie to wyłączyć, a przekopałem się przez całe menu.

Za każdym odpaleniem włączający się asystent pasa ruchu (ten zielony znaczek samochodu między dwoma pasami na górze), mimo wyłączenia w profilu kierowcy, po restarcie silnika znowu się pojawia. Wolałbym to włączać jedynie na autostrady, a nie non stop z tym po mieście jeździć. Tak samo jak pokazywanie ograniczenia prędkości. Nie chcę tego, a się uruchamia za każdym razem.
Trzecia kwestia to tryb ECO za każdym odpaleniem, bez względu na jakim trybie się gasi silnik, ale podobno bez znaczenia bo i tak zdaje się że jeździ podobnie na każdym trybie.


Jak ktoś wie gdzie powyższe wyłączyć to chętnie poczytam :)
PiterW
Posty: 158
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: PiterW »

KrissKross, fajnie czytać relację zadowolonego użytkownika nowego auta :D
KrissKross pisze: 24 wrz 2021, 15:51 Z minusów to wnerwiająca elektronika i pikanie przy włączaniu silnika (3 takie piko - jebnięcia że aż człowiek podskakuje) - ni cholery nie wiem gdzie to wyłączyć, a przekopałem się przez całe menu.
[...]
Jak ktoś wie gdzie powyższe wyłączyć to chętnie poczytam :)
Co do powyższego pytania, mogę odpowiedzieć na bazie doświadczenia z Optimą z 2018 - myślę że te 3 piko-jebnięcia to ze względu na niezapięty pas kierowcy. Spróbuj przed naciśnięciem przycisku START zapiąć pasy.

PS. Jaką masz wersję? HEV czy PHEV?
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
KrissKross
Posty: 6
Rejestracja: 20 sie 2021, 10:56

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: KrissKross »

PiterW pisze: 25 wrz 2021, 00:08
Co do powyższego pytania, mogę odpowiedzieć na bazie doświadczenia z Optimą z 2018 - myślę że te 3 piko-jebnięcia to ze względu na niezapięty pas kierowcy. Spróbuj przed naciśnięciem przycisku START zapiąć pasy.

PS. Jaką masz wersję? HEV czy PHEV?
I wszystko gra z tymi pyknięciami. Rzeczywiście chodzi o pasy, zwykle ruszałem bez i zapinałem w trakcie. Muszę zmienić przyzwyczajenia :P

HEV.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: Sidos »

KrissKross pisze: 25 wrz 2021, 20:11
PiterW pisze: 25 wrz 2021, 00:08
Co do powyższego pytania, mogę odpowiedzieć na bazie doświadczenia z Optimą z 2018 - myślę że te 3 piko-jebnięcia to ze względu na niezapięty pas kierowcy. Spróbuj przed naciśnięciem przycisku START zapiąć pasy.

hehehehe dobre !
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

Korespondowalem z panem z KIA Canada, który twierdzi, że bezprzewodowy car play w MY22 jest tylko w wersjach z 8" wyświetlaczem. Nic na razie nie wiadomo by miał być jakiś updated dla wersji 10".
raku
Posty: 228
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

Eh :/
piotrch
Posty: 35
Rejestracja: 26 lip 2021, 21:42

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: piotrch »

Odebrałem MY22 2WD niestety Android tylko po kablu USB.
galloper pisze: 30 wrz 2021, 17:26 Korespondowalem z panem z KIA Canada, który twierdzi, że bezprzewodowy car play w MY22 jest tylko w wersjach z 8" wyświetlaczem. Nic na razie nie wiadomo by miał być jakiś updated dla wersji 10".
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: galloper »

W takim razie coś czuję że to standard w Ameryce Północnej albo z niego taki ekspert jak ta cała armia naszych w salonach i w centrali.
raku
Posty: 228
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: KIA Sorento IV - pierwsze opinie

Post autor: raku »

piotrch pisze: 04 paź 2021, 20:43 Odebrałem MY22 2WD niestety Android tylko po kablu USB.
galloper pisze: 30 wrz 2021, 17:26 Korespondowalem z panem z KIA Canada, który twierdzi, że bezprzewodowy car play w MY22 jest tylko w wersjach z 8" wyświetlaczem. Nic na razie nie wiadomo by miał być jakiś updated dla wersji 10".
Dzięki za wiadomość.
No szkoda :/ Nie na to pewnie liczyliśmy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”