Kia Sorento IV wersja L brak systemu martwego pola

forum użytkowników modelu Sorento
Kris810
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2021, 19:58
model samochodu: Kia Sorento IV

Kia Sorento IV wersja L brak systemu martwego pola

Post autor: Kris810 »

Witam, mam pytanie czy ktoś posiada także Sorento IV hybrydę wersję wyposażenia L ? Bo według cennika i wersji wyposażenia ma zaznaczona opcję system martwego pola:
Blind Spot Detection - system monitorowania martwego pola w lusterkach • Blind Spot Collision Avoidance
Assist - system automatycznie zmieniający tor jazdy w przypadku braku reakcji kierowcy na możliwość
wystąpienia kolizji podczas zmiany pasa • Rear Cross Traffic Alert - system monitorowania ruchu pojazdów
podczas cofania • Rear Cross Traffic Collision Assist - system monitorowania ruchu pojazdów podczas
cofania z funkcją automatycznego zatrzymania

Nie mam żadnego przycisku ani w ustawieniach, w lusterkach się nic nie pali żadna kontrolka, wersja L i XL powinny mieć ta funkcję a Prestige funkcje martwego pola w zegarach.
Za dwa tygodnie jestem umówiony na wizyte w serwisie ale chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś ma taki problem albo posiada w tej wersji to wyposażenie. Dzięki
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Kia Sorento IV wersja L brak systemu martwego pola

Post autor: marian »

Cześć,

Nie wiem, czy pomogę, ale ja mam wersję HEV XL i mam te wszystkie wspomniane opcje. Ponadto na lusterku widać "kontrolkę" nawet jak się nie świeci - jak się świeci, to emblemat jest pomarańczowy, jak się nie świeci, to jest czarny, ale go wyraźnie widać. Więc tak możesz to bardzo szybko sprawdzić. Przycisków nie ma, całością się steruję z poziomu ustawień na wyświetlaczu
Kris810
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2021, 19:58
model samochodu: Kia Sorento IV

Re: Kia Sorento IV wersja L brak systemu martwego pola

Post autor: Kris810 »

No właśnie ja nie mam tej opcji w ustawieniach a wersja L a XL w tej kwestii się nie różni czyli za przeproszeniem mnie wyd..li😞. Dziękuję za pomoc pojadę na serwis to zobaczę jak będą się tłumaczyć. Podejrzewam że tak jak to było ostatnio na you tube z Sorento III gen jak Panu wmówili że nivomat ten model nie ma mimo że za to zapłacił dodatkowo.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Kia Sorento IV wersja L brak systemu martwego pola

Post autor: marian »

To bardzo ciekawe co się z tymi systemami stało. A z boku tylnego zderzaka masz taką charakterystyczną pionową szczelinę? To jest czujnik do systemów Rear Cross Traffic Alert oraz Rear Cross Traffic Collision Assist.
Tu jest na zdjęciu:
https://www.wyborkierowcow.pl/wp-conten ... lwetka.jpg

Mam 4 różne cenniki, w różnych coś się zmienia w zakresie wyposażenia, ale akurat te systemy we wszystkich są zaznaczone dla wersji L.
Ps. Oglądając te cenniki znalazłem ciekawą rzecz - w 2 cennikach już od wersji L włącznie jest interkom, a w 2 pozostałych występuje dopiero w wersji PRE.
Kris810
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2021, 19:58
model samochodu: Kia Sorento IV

Re: Kia Sorento IV wersja L brak systemu martwego pola

Post autor: Kris810 »

Właśnie byłem obejrzeć auto i nie posiada czujników z tyłu tych pionowym pod lampami ani nie mam w ustawieniach zakładki ustawienie wspomagania kierownicy to się chyba tak powinno nazywać się zakładka i dobiero tam jest ustawienie martwego pola.Jutro ma oddzwonic serwis w którym kupowałem pojazd jestem ciekaw czy zgonią winę na mnie że nie zauważyłem przy odbiorze czy zaproponują coś bo podejrzewam że czujników już nie założą 😞
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Kia Sorento IV wersja L brak systemu martwego pola

Post autor: marian »

A pozostałe elementy wyposażenia, które mają być w wersji L, a nie ma ich być w wersji M masz? Bo może dostałeś (przypadkiem?) wersję M? Np. chyba nawigacja jest w L, a nie ma jej w M.
Kris810
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2021, 19:58
model samochodu: Kia Sorento IV

Re: Kia Sorento IV wersja L brak systemu martwego pola

Post autor: Kris810 »

Wszystko jest ok po za tym jednym punktem :
Blind Spot Detection - system monitorowania martwego pola w lusterkach • Blind Spot Collision Avoidance
Assist - system automatycznie zmieniający tor jazdy w przypadku braku reakcji kierowcy na możliwość
wystąpienia kolizji podczas zmiany pasa • Rear Cross Traffic Alert - system monitorowania ruchu pojazdów
podczas cofania • Rear Cross Traffic Collision Assist - system monitorowania ruchu pojazdów podczas
cofania z funkcją automatycznego zatrzymania.
Jutro jak coś będę widział to dam znać jak to się rozstrzygnie
Dzięki jeszcze raz za info
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Kia Sorento IV wersja L brak systemu martwego pola

Post autor: marian »

No ale trudno przecież, żebyś podczas odbierania auta przeglądał listę wyposażenia pod kątem, czy zamówiona wersja to ma, czy nie ma. Przecież jak zamawiałeś, to miałeś zaznaczoną, którą wersję zamawiasz, a to, plus specyfikacja techniczna i lista wyposażenia dostępne u dilera i na stronie www definiuje konkretnie co masz dostać.
Jak przykładowo miałbyś sprawdzić, czy masz ABS, ESP, że o poduszkach nie wspomnę ;)
Ale napisz koniecznie, co na to diler, bo to bardzo ciekawe.

Ps. Masz auto z rocznika 2020, czy już 2021? Może była jakaś bardzo krótka seria, w której w L tego nie było? Pisałem powyżej, że ja mam 4 różne cenniki, z różnych dat i nieznacznie się różnią wyposażeniem (np. ten interkom, ale nie tylko, również wielkością felg dla L - 17" vs 19" w przypadku HEV). Co prawda we wszystkich te systemy, o których piszesz mają być w L, ale być może był jeszcze jakiś piąty cennik, gdzie tego L nie miało?
Kris810
Posty: 13
Rejestracja: 28 lut 2021, 19:58
model samochodu: Kia Sorento IV

Re: Kia Sorento IV wersja L brak systemu martwego pola

Post autor: Kris810 »

Auto kupiłem w październiku rocznik 2020 wtedy w cenniku było to i mam na 17 opony wiem że teraz jest na 19 w standardzie mam cennik i wersję wyposażenia w pdf z października.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Kia Sorento IV wersja L brak systemu martwego pola

Post autor: marian »

To nie pozostaje Ci nic innego jak domagać się tego, co miało być i za co zapłaciłeś. Jestem bardzo ciekawy co diler powie, bo przyznam, że doposażenie o te elementy może nie być takie proste. O ile opcje w menu, to pewnie odblokowanie czegoś, o tyle fizycznie potrzebujesz czujników, nie wiem jak z okablowaniem, ale nawet na zdjęciach patrząc na te czujniki na tylnym zderzaku widać, że i sam zderzak jest inny. Lusterka też (albo przynajmniej same ich wkłady). Jakbyś się uparł, że to masz mieć, to diler będzie miał spore koszty.
Swoją drogą ciekawe co się stało, że dostałeś taką ... hybrydę nie tylko napędową, ale i wyposażeniową ;)
Koniecznie daj znać jak diler zareaguje i co zaproponuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”