Sorento twarde zawieszenie?

forum użytkowników modelu Sorento
Miro2602
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2020, 09:33
model samochodu: Kia Sorento XL '16, 2.2 crdi

Sorento twarde zawieszenie?

Post autor: Miro2602 »

Cześć.
Mam Sorento z 16 roku, wersja XL, 2.2 crdi. Koła 19'.
Samochód moim zdaniem jest twardy i czuć każdy dołek. Szczególnie jak żona siedzi z tyłu to narzeka że strasznie trzęsie.
Czy ktoś ma podobne odczucia? Jakiś patent?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Sorento twarde zawieszenie?

Post autor: Piotrek »

Zmniejszyć ciśnienie w oponach jeśli jest ponad normę, albo przerzucić sie na koła z felgami 18 cali, nie bedzie tak kozacko wyglądać, ale komfort bedzie większy.

Ewentualnie możesz się wybrac do najbliższej stacji diagnostycznej na badanie stanu amortyzatorów z tyłu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kaacka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:51

Re: Sorento twarde zawieszenie?

Post autor: kaacka »

więc jak mówią - masz Pan dwa wyjścia: albo zacznij wozić żonę z przodu albo zainteresuj się stanem tylnych amortyzatorów :roll: i nie życzę Ci żebyś miał pseudo nivomat
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Sorento twarde zawieszenie?

Post autor: zetek »

Zmień żonę, a tak na poważnie auto nie jest pływające jeżeli o to chodzi. Mi akurat się podoba. Chociaż Camaro to dopiero taczka :)
toma86
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2022, 06:26
model samochodu: Kia Sorento 3

Re: Sorento twarde zawieszenie?

Post autor: toma86 »

Przesiadłem się z Hondy i też mam takie odczucie lekka dziurka i podskakuje w fotelu nawet z przodu. Nie wiem czy to przez te koła 19 wcześniej miałem Hondę i 17-stki to można powiedzieć że przy Kii tam wogóle nie czuć dziur. Nie wiem czy to takie twarde zawieszenie? Przebieg poniżej 100tys to chyba nie amortyzatory...
Slavo_01
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2021, 18:56
model samochodu: Kia Sorento III

Re: Sorento twarde zawieszenie?

Post autor: Slavo_01 »

Sprawdziłbym zawieszenie. Moim zdaniem Sorento na 19 nie jest twarde (na zwykłym zawieszeniu). Jeżdżę na ciśnieniu 2,6-2,7 bara i jest ok. Oczywiście inaczej amortyzuje jak jadę sam a inaczej z obciążeniem. Natomiast nawet na pusto jest moim zdaniem komfortowo.
kaacka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:51

Re: Sorento twarde zawieszenie?

Post autor: kaacka »

zgadza sie, czy pelny czy pusty sorento nie podskakuje na dziurach i nie trzesie sie. mimo ze kia - to jednak calkiem dobre zawieszenie
toma86
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2022, 06:26
model samochodu: Kia Sorento 3

Re: Sorento twarde zawieszenie?

Post autor: toma86 »

Okazało się że padły amortyzatory z nivomatem.O koszt lepiej nie pytajcie. Kupiłem zamienniki Bilstein 19-261447 bez nivomatu.Problem jak ręką odjął nareszcie da się normalnie przejechać przez próg zwalniający ale zauważyłem że tyłek siadł. Przed wymianą robiłem pomiary od podłoża do nadkola z przodu 78,5 tył 78cm. Po wymianie amortyzatorów tył ma wysokość słabe 76cm więc ponad 2cm niżej siedzi i wkurza mnie to bo auto słabo wygląda. Co mogę zrobic z tym fantem? Może są jakieś dedykowane podkładki poliuretanowe tzw. kit który podniesie tyłek mojej kijanki? Ktoś coś? Widziałem takie tylko do starszej kia https://allegro.pl/oferta/kia-sorento-0 ... 0790382629
Slavo_01
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2021, 18:56
model samochodu: Kia Sorento III

Re: Sorento twarde zawieszenie?

Post autor: Slavo_01 »

Czy na pewno ten zamiennik amortyzatora jest właściwy? Ja mam zwykłe zawieszenie (bez nivomatu) i auto stoi równo. Próbowałeś założyć zwykłe amory od KIA do wersji bez nivomatu?
toma86
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2022, 06:26
model samochodu: Kia Sorento 3

Re: Sorento twarde zawieszenie?

Post autor: toma86 »

Zamiennik dedykowany do Sorento 3. A jaka masz średnicę zewnętrzna amortyzatora bo te które kupiłem są cieńsze od tych z nivomatem. Mógłbym prosić o zmierzenie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”