Kia Sorento tempomat aktywny pomocy

forum użytkowników modelu Sorento
maras2247
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2020, 19:11
model samochodu: Sorento

Kia Sorento tempomat aktywny pomocy

Post autor: maras2247 »

Witam. Poszukuję jakiegoś Fachowca do Kia Sorento 2015 2.2 diesel wersja XL. Podczas próby włączania tempomatu wyskakuje mi informacja cyt( niespełnione warunki SCC) i zapala się pomarańczowy trójkąt z wykrzyknikiem oczywiście tempomat aktywny na desce rozdzielczej po próbie uruchomienia prawym przyciskiem info nie spełnione warunki SCC filmik znajduję się w moim wcześniejszym poście . Udałem się z tym problemem do KIA w Gdańsku gdzie otrzymałem informację iż uszkodzony jest sensor(taka kamerka w przedniej szybie) i otrzymałem wydruk z komputera( układ- SCC usterka sprzętowa ECU kod błędu C160404). Pan w serwisie powiedział że przy takim błędzie zreguły to jest właśnie ten sensor a u nich kosztuje ok 3500 tyś ale to wcale nie oznacza że to zadziała a za wymianę i tak zapłacę nawet jak nie zadziała i tak wydałem 200 złoty za diagnozę z której nic nie wynika. Dziś już prawie kupiłem używaną i postanowiłem skonsultować to z innym serwisem Kia oczywiście w trójmieście gdzie otrzymałem informację że raczej to nie będzie ten sensor i już zdurniałem o co chodzi, dostałem info i że przyczyn może być dużo więcej innych. Nie chciałbym jeździć po serwisach i płacić za wymianę czegoś coś co jest dobre i działa bo tak to można pół auta wymienić. Myślałem że serwis np.podepnie jakąś dobrą i się upewni a dopiero weźmie się za wymianę. Jestem z trójmiasta ale nie ma znaczenia. Czy macie jakiegoś Fachowca bądź ktoś z was się na tym zna? bo serwis raczej widzę że odpada
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Sorento tempomat aktywny pomocy

Post autor: gisio »

Jeśli sprawdzili zasilanie kamery to niestety ten kod błędu oznacza wewnętrzne uszkodzenie jej software i jest do wymiany. Swoją drogą rocznik 2015 to powinieneś mieć jeszcze gwarancję o ile nie przekroczyłeś 150k km?
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
maras2247
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2020, 19:11
model samochodu: Sorento

Re: Kia Sorento tempomat aktywny pomocy

Post autor: maras2247 »

No właśnie przekroczyłem i nie ma gwarancji
Ostatnio zmieniony 08 lis 2020, 21:49 przez maras2247, łącznie zmieniany 1 raz.
maras2247
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2020, 19:11
model samochodu: Sorento

Re: Kia Sorento tempomat aktywny pomocy

Post autor: maras2247 »

Już przekroczyłem 150 tyś więc po gwarancji. A drugi serwis podważył diagnozę pierwszego serwisu. Więc szukam osoby która to zdjagnozuje na 100 procent i naprawi. Bo tak to pół samochodu wymienię a to nie są tanie rzeczy. A o sprawdzeniu napięcia w kamerce to nawet nikt mi tam nie wspomniał. Więc chyba jakiś magik jest potrzebny bo tak jeździć po serwisach i zostawiać 200 złotych za błędne diagnozy lub metodą prób i błędów to słabo. 😓 Kamerkę znalazłem za 700 złoty bo nowa 3500 tysiąca i nie ma gwarancji że będzie działać a wrazie czego i tak będę musiał za nią zapłacić 😓
Toma
Posty: 40
Rejestracja: 25 lis 2020, 10:09
model samochodu: Kia e Niro

Re: Kia Sorento tempomat aktywny pomocy

Post autor: Toma »

ACC to układ kamerki i radaru zbliżeniowego.
Warto sprawdzić czy wszystkie części tego układu działają (bezpieczniki, złącza)
Czy auto ma też line assist? Jeśli Line assist działa to jest szansa, że kamerka działa na przedniej szybie.
Układ też powinien być skalibrowany.
Podmienić samą kamerkę można próbować, ale jeśli system potrzebuje kalibracji to i tak bez wizyty się nie obędzie.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Kia Sorento tempomat aktywny pomocy

Post autor: zetek »

Jeżeli wyskakuje usterka sprzętowa ECU to znaczy, że uszkodzona jest główna elektronika i żaden bezpiecznik nic nie da. Z tego co kojarzę to od tempomatu jest tylko radar. Natomiast kamera od asystenta pasa. Jeżeli była by to kamera to nie powinien tez działać asystent pasa. Włącz asystenta. Jeżeli działa to nie kamera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”