Kia Sorento IV - jest cennik :)

forum użytkowników modelu Sorento
kaacka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:51

Re: Kia Sorento IV - jest cennik :)

Post autor: kaacka »

Klient: halo, przepraszam ale coś to auto nie działa.
Kia: maruda nam się trafił. żeby działało mu się marzy.... :mrgreen:
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Kia Sorento IV - jest cennik :)

Post autor: Pazdzioch »

Też bym Ciebie pogonił
kaacka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:51

Re: Kia Sorento IV - jest cennik :)

Post autor: kaacka »

a Ty pazdzioch którą pigułkę brałeś - czerwoną czy niebieską :lol: a może Ty też zostałeś zaangażowany :o no ale niestety - pogonili pogonili ....

kia motor polska przez wielce szanowną panią radcę/ czy radczynię // twierdzi że nie są oni (kia polska) adresatem żadnego z moich roszczeń - bo nie mają one związku z gwarancją. ponadto cały czas podtrzymują że auto nie ma wad i że wszystko tam działa zgodnie z założeniami producenta.
jak to nie mają związku z gwarancją ?? to kto udziela gwarancji ? kto wyprodukował auto z wadami ?

a ja - jako upierdliwiec i klient który chce dostać to za co zapłacił - myślę że sorento ma dwie zasadnicze wady fabryczne. mój mechanik mówi tak samo. kolejnych pięciu z okolicy drapie się po głowie "jak to możliwe w takiej firmie"....
trzy aso początkowo stwierdziły że coś jest nie tak, po czym każdy jeden wycofywał się z tego rakiem..... wychodzi na to że jest nowe auto ale gwarancją można dziecku tyłek podetrzeć. ciekawi mnie czy w nowym sorento będą te same problemy i czy gwarant tak samo oleje petenta. tfu - klienta :) a resztę oceńcie sobie sami : hałasujący szyberdach tu: https://www.youtube.com/watch?v=19ep29s ... e=youtu.be
i niedziałający nivomat tu: https://www.youtube.com/watch?v=Aq3326I ... e=youtu.be to poprostu nie działa.....
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Kia Sorento IV - jest cennik :)

Post autor: Milamber »

Nie wiem co to ma wspólnego z Sorento IV ale skoro uważasz, ze nie działa to idź zrób ekspertyzę i ich pozwij.
Znając życie hałasujący szyberdach to może być subiektywne (jak jeździłem to nie słyszałem) a nivomat ma pewnie jakieś normy dot. choćby ugięcia. Albo są spełnione albo nie. I tyle.
kaacka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:51

Re: Kia Sorento IV - jest cennik :)

Post autor: kaacka »

SIII i SIV dzielą ten sam magiczny układ samopoziomowania tylnego zawieszenia - NIVOMAT. w moim nie działa. auto ma sporą pojemność i ładowność ale w praktyce nie da się tego wykorzystać. podobno w przedliftach działa..... serwis aso oraz kia motor polska mówią że "działa zgodnie z ich wytycznymi". taka zagadka bo nie chcą pokazać tych "swoich" wytycznych...
druga rzecz - dach panorama rozszczelnia się przy wyższych prędkościach. SIV ma podobną albo i tą samą panoramę. adwokat kia odpowiada że powodem jest jazda z prędkościami ponad 150 kmh a to już nie ładnie - nie wolno tak szybko jeździć. ciekawe bardzo....
pierwszą ekspertyzę rzeczoznawcy samochodowego mam za sobą - kia odrzuciła ją w całości "bo mogą i już", a jak mi się nie podoba to mam iść do sądu. drugą ekspertyzę zrobi rzeczoznawca wyznaczony przez sąd.
pomijam kwestię działania czegoś tam lub nie - przecież wystarczyłoby naprawić. podoba mi się za to podejście producenta do gwarancji - nie i już. spadać :D
Milamber
Posty: 144
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Kia Sorento IV - jest cennik :)

Post autor: Milamber »

Wiesz co. Naprawdę idź do sądu skoro uważasz, ze masz rację.

Adwokat pewnie Ci odpisał, nie się rozszczelnia przy 150 km/h tylko pewnie, że przy tej prędkości słychać powietrze bo tak jest zbudowane auto. W BMW pewnie gwiżdże przy 200.

I tyle.
kaacka
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2020, 00:51

Re: Kia Sorento IV - jest cennik :)

Post autor: kaacka »

właśnie o to chodzi że się rozszczelnia. nie że szum czy ogólny hałas. rozszczelnia się. kwestia prędkości i wiatr powiewa we włosach :mrgreen: i tak- czekam już tylko na formalny dalszy ciąg sprawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”