KIA SORENTO - kradzież prądu

forum użytkowników modelu Sorento
wieczors
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:13
model samochodu: KIA Sorento III 2015 [2.0 CRDI]

KIA SORENTO - kradzież prądu

Post autor: wieczors »

Witam wszystkich.
Niestety w mojej kijance ostatnio coś złego zaczęło się dziać. Samochód postał trochę (przez akcję z koronawirusem. Tak, wiem, powinienem był odpiąć klemy :P) i spowodowało to rozładowanie akumulatora. Zakupiłem odpowiedni prostownik do niego (odpowiedni do żelowych aku) i podładowałem. Akumulator podładował się przez około 24h i wszystko wydawało się ok do momentu gdy znów postał w garażu przez 24h. Zacząłem mocniej sprawdzać aku poprzez sprawdzanie poboru prądu na postoju i okazuje się że jest tam wartość 1.3/1.4A, co wydaje się być o wiele za dużo. Pytanie czy ktoś z szanownych koleżanek/kolegów miał podobny problem i jak go rozwiązał?
P.S. postaram się zamieścić filmik niedługo
Ostatnio zmieniony 17 maja 2020, 21:19 przez wieczors, łącznie zmieniany 1 raz.
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: KIA SORENTO - kradzież prądu

Post autor: murgal »

1.3A po jakim czasie ? Podłącz miernik, zamknij samochod i poczekaj około 3 minut. Wtedy pomiar będzie prawidłowy.

Sprawdź żarówkę schowka.
Radio masz oryginalne ?
Masz jakiś autoalarm?
wieczors
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:13
model samochodu: KIA Sorento III 2015 [2.0 CRDI]

Re: KIA SORENTO - kradzież prądu

Post autor: wieczors »

Cześć Murgal, dzięki za odpowiedz.
Tutaj filmik https://www.youtube.com/watch?v=-qETzncsZ6c&t=7s

Ale jako aktualizację dodam że znalazłem duży pobór z bezpiecznika 'MEDIA', czyli wygląda na to że radyjko (oryginalne) pobiera. Pytanie czy mamy zwarcie, czy z jakiegoś powodu nie chce się dobrze wyłączyć....
wieczors
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:13
model samochodu: KIA Sorento III 2015 [2.0 CRDI]

Re: KIA SORENTO - kradzież prądu

Post autor: wieczors »

Cóż... Trzeba będzie zapytać w serwisie. Na pewno problem polega na tym że radio, które jest wyłączone pobiera z aku 1.3A. A jak włączę to chyba działa ok (choć nie przetestowałem wszystkich możliwości). Reset do ustawień fabrycznych nie pomógł :D
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: KIA SORENTO - kradzież prądu

Post autor: murgal »

A czy do media na pewno podłączone jest tylko radio? Kojarzę ze tam sporo gratów jest mimo radia. Spróbuj dostać się do kostki radia i wypiąć.
wieczors
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:13
model samochodu: KIA Sorento III 2015 [2.0 CRDI]

Re: KIA SORENTO - kradzież prądu

Post autor: wieczors »

Masz rację, napisałem radio, ale chodzi o cały zestaw navi, bluetooth, radio, USB itd. Na szczęście auto jest jeszcze na gwarancji, więc postaram się z niej skorzystać. Napiszę co było przyczyną...
wieczors
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:13
model samochodu: KIA Sorento III 2015 [2.0 CRDI]

Re: KIA SORENTO - kradzież prądu

Post autor: wieczors »

Niestety gwarancja akurat na urządzenie AUDIO już wygasła :D. Mimo wszystko postanowiłem odwiedzić serwis KIA w Bielsku-Białej z moim problemem.
Na dwa dni przed wyjazdem do umówionego salonu wypiąłem bezpiecznik MEDIA i zadowolony, myśląc że nic mi nie grozi, pozostawiłem samochodzik w garażu. Jakie było moje zdziwienie gdy znów nie mogłem go odpalić :evil: . Zrobiłem to więc na kablu z innego i pojechałem do serwisu. Odcinek mierzył około 20 km. Po przyjeździe i próbie ponownego odpalenia, celem wjazdu do garażu serwisowego, samochód nie zechciał zapalić. Panowie z serwisu powiedzieli mi ze podczas tej trasy alternator powinien wystarczająco doładować akumulator by auto uruchomić, więc coś jest z nim nie tak. Ogólnie narzekali na AGM'y. Z serwisu wróciłem kwitkiem (zostałem poinformowany że z tym akumulatorem nie da się diagnozować problemu), ale gdy po wjechaniu do garażu koło domu, ponowna próba zapalenia spełzła na niczym, od razu udałem się zakupić nowy AGM. Tak więc mam nowy akumulator, ale niestety pozostaje kwestia poboru prądu przed urządzenie multimedialne:
Wydaje mi się że cały czas kręci się wentylator. Po wyłączeniu urządzenia dźwięk nie ustaje. Dopiero wypięcie bezpiecznika MEDIA go wyłącza:
Poniżej filmik, sorry za jakość, żaden ze mnie jutuber :)
https://www.youtube.com/watch?v=x2_Kax71FF8
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: KIA SORENTO - kradzież prądu

Post autor: murgal »

A jakie masz ładowanie? Sprawdzałeś ?

Co do wentylatora - stawiam że radio nie potrafi wejść w uśpienie. Spróbuj przywrócić w nim ustawienia fabryczne. Bardzo możliwe ze jest ( a raczej na pewno ) jest wentylator.
wieczors
Posty: 8
Rejestracja: 17 maja 2020, 17:13
model samochodu: KIA Sorento III 2015 [2.0 CRDI]

Re: KIA SORENTO - kradzież prądu

Post autor: wieczors »

Ja nie sprawdziłem wcześniej, a jest 12.6 V z alternatora :o
No i w serwisie też mi tego raczej nie sprawdzili :evil: :evil: :evil:
Jedno mnie bardzo ciekawi. Przecież samochód powinien komunikować odpowiednimi kontrolkami że coś jest nie tak z ładowaniem (akumulator/alternator), a tu nic...

Co do wentylatora próbowałem ustawienia fabryczne, ale nie pomogło niestety
murgal
Posty: 189
Rejestracja: 13 maja 2019, 09:12
model samochodu: Ceed GT 2019

Re: KIA SORENTO - kradzież prądu

Post autor: murgal »

Z tymi kontrolkami to uważaj, tak samo z samym pomiarem - w niektórych autach akumulator ładowany jest tylko w określonych momentach, diagnoza ładowania bez komputera może być różna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”