Znikające pozycje w menu

forum użytkowników modelu Sorento
novada
Posty: 23
Rejestracja: 06 gru 2021, 14:03
model samochodu: Sorento IV

Znikające pozycje w menu

Post autor: novada »

Ktoś tu jakiś czas temu poruszał temat ale ciężko to odnaleźć. Poza tym uważam, że ten bug zasługuje na osobny wątek.
Od wczoraj zauważam, że w menu pojazdu losowo znikają mi pozycje. Np w menu światła, gdzie chciałbym zmienić kolor oświetlenia wewnątrz, pojawia mi się czasem jedna, czasem 2 opcje (m.in. ilość mrugnięć kierunkowskazu).
Co ciekawe ostatnio przełączyłem profil na Gość i pozycje w menu się pokazały. Dziś już nie - na żadnym profilu.
Jako, że to menu pojazdu to w ogóle nie ma opcji wejścia w nie przy wyłączonym pojeździe.

Wersja XL HEV.

Macie jakieś patenty na to? Kryje się tu jakaś logika czy to błąd systemu?
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Znikające pozycje w menu

Post autor: raku »

Prawda. Ja o tym pisałem już wczesniej. Także XL HEV w moim przypadku.

Mam wrażanie, że czasami nie wszystkie pozycje są dostępne od razu i po pewnym czasie się pojawiają (lub ponownym uruchomieniu systemu).
Dziwny bug :(

Ogólnie to dotyczy chyba tylko ustawień w menu Pojazd, które raczej ustawiamy raz i potem już za często tam nie zaglądamy. Ja przynajmniej już nie widzę potrzeby tam zaglądać i tym samym przestał mnie ten bug irytować.

Planuję za ok. tydzień zrobić update i liczę, że będzie po kłopocie. W końcu to tylko software 😊
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Znikające pozycje w menu

Post autor: raku »

... Aha, no i logiki to ja w tym nie znalazłem 🤣
novada
Posty: 23
Rejestracja: 06 gru 2021, 14:03
model samochodu: Sorento IV

Re: Znikające pozycje w menu

Post autor: novada »

Ok, daj znać po update'cie czy jest lepiej
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Znikające pozycje w menu

Post autor: radzique »

U mnie cały czas brakuje pozycji "auto PDW" od czujników z przodu.

Sprawdzę jeszcze czy zmiana profilu coś zmienia, choć wydaje mi się, że już tak robiłem.
Soft najnowszy do HEVa z 11.2022
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Znikające pozycje w menu

Post autor: raku »

No ale Ty masz wersję "PL" z kamerami 360.
I tutaj się pojawia moje pytanie...

Czy to nie jest przypadkiem tak, że te kamery miałby wykrywać ruch pieszych oraz przeszkody(!) i zatrzymywać pojazd w celu uniknięcia kolizji?
Staram się zrozumieć jakąś skrytą logikę po prostu w tym, że czujniki przednie są domyślnie wyłączone w "PL".

Z drugiej strony jako nie chce mi się ufać mojej teorii, że bez włączonych przednich czujników, a za to z kamerami 360, samochód się zatrzyma sam przed ścianą.
Ktoś testował? :)
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: Znikające pozycje w menu

Post autor: Morfeo »

Mam HEV PL i przy dojeżdżaniu do przeszkody muszę włączać czujniki przednie. Czasami jak podjadę blisko i je włączę to od razu pikają ciągłym ( czyli jest 30cm od przeszkody). Zmiana profilu nic nie zmienia. Dalej nie ma opcji auto PDW. I mam zainstalowane najnowsze oprogramowanie ( z listopada).
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Znikające pozycje w menu

Post autor: kejdzejejdzem »

raku pisze: 27 sty 2022, 09:10 No ale Ty masz wersję "PL" z kamerami 360.
I tutaj się pojawia moje pytanie...

Czy to nie jest przypadkiem tak, że te kamery miałby wykrywać ruch pieszych oraz przeszkody(!) i zatrzymywać pojazd w celu uniknięcia kolizji?
Staram się zrozumieć jakąś skrytą logikę po prostu w tym, że czujniki przednie są domyślnie wyłączone w "PL".

Z drugiej strony jako nie chce mi się ufać mojej teorii, że bez włączonych przednich czujników, a za to z kamerami 360, samochód się zatrzyma sam przed ścianą.
Ktoś testował? :)
Mi dealer gadał przy odbiorze że jeśli bede jechał mniej niż 50kmh i ktoś wejdzie na jezdnię to samochód sam wyhamuje więc chyba jakis system jest w trybie czuwania i chyba ze ścianą też powinno działać

PS: wiadomo że nie mówimy o sytuacji gdy ktoś w celu samobójczym wskoczy pod samochód a o zwykłej sytuacji drogowej
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Znikające pozycje w menu

Post autor: kejdzejejdzem »

Czy miał ktoś taką sytuację że w trakcie słuchania radia, przestały grać głośniki z przodu i grały tylko te z tyłu - dosłownie trwa to 2-3 sekundy i nie występuje zawsze mi się zdarzyło tak z 7 razy ale wczoraj aż 3 podczas 20 km jazdy. Mija samo. Dzisiaj było ok
Wersja PL HEV
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Znikające pozycje w menu

Post autor: galloper »

Tak bez niczego?
Przednie głośniki są wycinane podczas komunikatów słownych z nawigacji czy też np. o foto radarach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”