Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

Panowie jak sprawdzić transport, gdzie jest/kiedy przypłynie/ czy samochód jest na pokładzie może od tego zacząć ?
mam info od sprzedawcy z początku stycznia że jest w transporcie do PL..
Kilometr
Posty: 53
Rejestracja: 12 gru 2021, 21:45
model samochodu: Kia Rio

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Kilometr »

Sidos pisze: 17 sty 2022, 13:15 Panowie jak sprawdzić transport, gdzie jest/kiedy przypłynie/ czy samochód jest na pokładzie może od tego zacząć ?
mam info od sprzedawcy z początku stycznia że jest w transporcie do PL..

EUKOR to przewoźnik współpracujący z KIA



https://www.marinetraffic.com/en/ais/de ... NING_PILOT

Obrazek
Kia Rio M 1.0 T-GDI 7-DCT + Most Yellow + AEB + SMT

Zamówienie 27.09.2021
Info o wyprodukowaniu 29.07.2022
13.10.2022 info ze samochód jest w salonie na placu
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

Kilometr pisze: 17 sty 2022, 15:30
Sidos pisze: 17 sty 2022, 13:15 Panowie jak sprawdzić transport, gdzie jest/kiedy przypłynie/ czy samochód jest na pokładzie może od tego zacząć ?
mam info od sprzedawcy z początku stycznia że jest w transporcie do PL..

EUKOR to przewoźnik współpracujący z KIA



https://www.marinetraffic.com/en/ais/de ... NING_PILOT

Obrazek
czy sa jakieś inne możliwości że auto wyprodukowane 4.01 może być szybciej w PL ? inny przewoźnik ? (szybszy), jeśli 14.02 jest na słowenii, to ile czasu trwa dostawa ze słowenii do PL?
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

Nie ma reguły Sidos. Niektórzy odbierali po 4 tygodniach, ja po 8 a rekordzista coś ok ...3 miesiące jeśli mnie pamięć nie myli.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

galloper pisze: 17 sty 2022, 17:12 Nie ma reguły Sidos. Niektórzy odbierali po 4 tygodniach, ja po 8 a rekordzista coś ok ...3 miesiące jeśli mnie pamięć nie myli.
tak czy siak, Sąsiad, zaraz się widzimy 8-)
kejdzejejdzem
Posty: 249
Rejestracja: 04 wrz 2021, 23:12
model samochodu: Mondeo, Astra, Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kejdzejejdzem »

Sidos pisze: 17 sty 2022, 13:15 Panowie jak sprawdzić transport, gdzie jest/kiedy przypłynie/ czy samochód jest na pokładzie może od tego zacząć ?
mam info od sprzedawcy z początku stycznia że jest w transporcie do PL..
Kilometr pisze: 17 sty 2022, 15:30
EUKOR to przewoźnik współpracujący z KIA
Moj przypłynął statkiem Lake Wanaka który nie należy do EUKOR.
Zapytaj dealera kiedy Twój samochód ma być w Koprze i sprawdź na stronie portu który samochodowiec tego dnia przypływa i sprawdź na vesselfinder albo marinetraffic skąd płynie i będziesz wiedział.
Ktoś kiedyś pisał że do Europy statki wypływają co 2 tygodnie ale nie wiem czy to prawda. Mój do kopru dopłynął 1 albo 3 Grudnia - nie pamiętam już. Odebrałem w zeszłym tygodniu.
Glowa do góry najważniejsze że już płynie.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

Sidos pisze: 17 sty 2022, 20:32
galloper pisze: 17 sty 2022, 17:12 Nie ma reguły Sidos. Niektórzy odbierali po 4 tygodniach, ja po 8 a rekordzista coś ok ...3 miesiące jeśli mnie pamięć nie myli.
tak czy siak, Sąsiad, zaraz się widzimy 8-)
👍
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy ale cieszę się, że tu trafiłem bo temat jak najbardziej mnie interesujący.

12 stycznia zamówiłem HEV 2WD XL + panorama i chyba dobrze zrobiłem czytając wątek bo na początku wiedziałem, że terminy są długie ale nie aż tak. Aktualnie jeżdżę Sportage i za rok kończy mi się leasing a, że rodzina się powiększyła to naturalną koleją rzeczy jest Sorento zwłaszcza, że będzie to już trzeci model Kia - przed Sportage był ProCeed i z każdego byłem bardzo zadowolony. Wracając do tematu przy zamówieniu dostałem od jednego sprzedawcy informację, że aktualnie czeka się ok 8 miesięcy ale zweryfikowałem to z drugim i ten doradził mi jak najszybciej zamawiać bo mogę się w roku nie zmieścić. A minimum to przynajmniej 10 miesięcy. W każdym bądź razie przy zamówieniu 12 stycznia termin "optymistyczny" jest wypisany na koniec listopada 2022. Ciekawe jaki będzie finalnie. :roll: :?:

Pozdrawiam
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: radzique »

Teoretycznie terminy powinny się normalizować o ile 8/10 miesięcy można przyjąć za normalne...

Jedyna uwaga to dlaczego nie AWD? Po pierwszych dwoch tygodnia szczegolnie w tych warunkach wg. mnie AWD to must have przy tym aucie.
Zwykłe dynamiczne ruszanie na mokrej drodze bez uślizgu daje bardzo duzy komfort, auto startuje momentalnie.
Sidos
Posty: 223
Rejestracja: 14 lip 2021, 09:05
model samochodu: Sorento HEV AWD XL PNR

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sidos »

kejdzejejdzem pisze: 17 sty 2022, 20:45
Sidos pisze: 17 sty 2022, 13:15 Panowie jak sprawdzić transport, gdzie jest/kiedy przypłynie/ czy samochód jest na pokładzie może od tego zacząć ?
mam info od sprzedawcy z początku stycznia że jest w transporcie do PL..
Kilometr pisze: 17 sty 2022, 15:30
EUKOR to przewoźnik współpracujący z KIA
Moj przypłynął statkiem Lake Wanaka który nie należy do EUKOR.
Zapytaj dealera kiedy Twój samochód ma być w Koprze i sprawdź na stronie portu który samochodowiec tego dnia przypływa i sprawdź na vesselfinder albo marinetraffic skąd płynie i będziesz wiedział.
Ktoś kiedyś pisał że do Europy statki wypływają co 2 tygodnie ale nie wiem czy to prawda. Mój do kopru dopłynął 1 albo 3 Grudnia - nie pamiętam już. Odebrałem w zeszłym tygodniu.
Glowa do góry najważniejsze że już płynie.
dokładnie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”