ASYSTENT PASA RUCHU I MARTWEGO POLA

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
ChanaKi
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2021, 21:25
model samochodu: Kia Sportage 3 Platinum 2,0 CRDI 184 KM 2015 rok.

ASYSTENT PASA RUCHU I MARTWEGO POLA

Post autor: ChanaKi »

Witam serdecznie wszystkich
Czy moze ktos wie jak sprawdzic czy mam asystenta pola martwego i czy moze tez ktos wie jak sprawdzic czy moje auto posiada asystenta pasa ruchu jak to sie włącza czy sprawdza. Sportage jest nowym nabytkiem wiec nie za bardzo mam pojecie jak to sprawdzić czy ewentualnie właczyć
pozdrawiam
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: ASYSTENT PASA RUCHU I MARTWEGO POLA

Post autor: nagdob »

Może pomoże instrukcja obsługi?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
bombaj
Posty: 11
Rejestracja: 28 sie 2021, 03:30
model samochodu: Kia Sportage QLE 1.7

Re: ASYSTENT PASA RUCHU I MARTWEGO POLA

Post autor: bombaj »

Przycisk do asystenta pasa ruchu jest po lewej stronie. Asystent martwego pola też jest uruchamiany przyciskiem. Na lusterkach są ikony samochodu. Kiedy auto którego możemy nie widzieć w lusterku zewnętrznym świeci się ikonka informująca o działaniu systemu. Instrukcje w formie elektronicznej pdf można pozyskać ze strony producenta.
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: ASYSTENT PASA RUCHU I MARTWEGO POLA

Post autor: Box »

Asystent pomimo włączenia z tzw. przycisku jest uruchamiany powyżej 30km/h.

Warto zadbać o czyste czujniki, zwłaszcza teraz w zimie gdy auto jest oblepione.

Dodatkowo aby zadziałał sygnał ostrzegawczy w samochodzie to musimy włączyć kierunkowskaz na dany pas ruchu, który jest ostrzegany kontrolką w lusterku.
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: ASYSTENT PASA RUCHU I MARTWEGO POLA

Post autor: Arghorn »

Tylko nie włączajcie asystenta pasa ruchu na drogach kiepskiej jakości np. takich, gdzie prawa biała linia zniknęła w skutek rozpadającego się asfaltu ;) Przerabiałem już jedną taką drogę i od razu musiałem wyłączyć asystenta bo inaczej mógłbym się w rowie znaleźć. On mocno polega na liniach po obu stronach pasa. Jeśli nie ma tej lini z prawej to z jakiegoś powodu "przykleja" się bardziej do prawej strony zamiast do jedynej linii jaką widzi. Wystarczy zahaczyć kołem większy ubytek asfaltu i dalej to już sami się domyślicie co będzie.
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
AnonimKia
Posty: 64
Rejestracja: 17 sty 2022, 09:21
model samochodu: Kia Ceed MY22 - zamówiona

Re: ASYSTENT PASA RUCHU I MARTWEGO POLA

Post autor: AnonimKia »

Arghorn pisze: 25 sty 2022, 09:43 Tylko nie włączajcie asystenta pasa ruchu na drogach kiepskiej jakości np. takich, gdzie prawa biała linia zniknęła w skutek rozpadającego się asfaltu ;) Przerabiałem już jedną taką drogę i od razu musiałem wyłączyć asystenta bo inaczej mógłbym się w rowie znaleźć. On mocno polega na liniach po obu stronach pasa. Jeśli nie ma tej lini z prawej to z jakiegoś powodu "przykleja" się bardziej do prawej strony zamiast do jedynej linii jaką widzi. Wystarczy zahaczyć kołem większy ubytek asfaltu i dalej to już sami się domyślicie co będzie.
mocno wyrywa kierwonice z rąk?
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: ASYSTENT PASA RUCHU I MARTWEGO POLA

Post autor: Arghorn »

Dość zauważalnie. Ściągał w prawo. Trzeba uparcie kontrować albo go wyłączyć. To była droga pełna zakrętów więc jechało się zupełnie inaczej niż na trasie, gdzie zakręty nie są tak ostre. Asystent na trasach i autostradzie dobrze działa. Wg mnie tylko tam jest sens mieć go włączonego.
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
Box
Posty: 129
Rejestracja: 28 wrz 2021, 20:57
model samochodu: KIA PROCEED GT

Re: ASYSTENT PASA RUCHU I MARTWEGO POLA

Post autor: Box »

Po uruchomieniu silnika naciskam jeszcze 3 przyciski:

- start&stop off
- auto hold on
- line asist off

Asystenta pasa używam tylko na autostradzie, autko praktycznie samo się prowadzi trzeba od czasu do czasu ręce na kierownicy położyć. W mieście nie używam.

Natomiast asystenta martwego pola używam. Trzeba jednak pamiętać o patrzeniu w lustrrka przy zmianie pasa. System nas tylko ostrzega ale upewnienie do nas należy.
youngd
Posty: 27
Rejestracja: 20 sty 2024, 19:12
model samochodu: Sportage V 1.6 180 km LTH AE2

Re: ASYSTENT PASA RUCHU I MARTWEGO POLA

Post autor: youngd »

Cześć, odświeżę troche temat. Zamówiłem Sportage z asystentami martwego pola i mam pytanie dotyczące asystenta martwego pola. Kolega Box napisał:
Box pisze: 23 sty 2022, 16:50 Asystent pomimo włączenia z tzw. przycisku jest uruchamiany powyżej 30km/h.

Warto zadbać o czyste czujniki, zwłaszcza teraz w zimie gdy auto jest oblepione.

Dodatkowo aby zadziałał sygnał ostrzegawczy w samochodzie to musimy włączyć kierunkowskaz na dany pas ruchu, który jest ostrzegany kontrolką w lusterku.
Czy to oznacza, że ikonki na lusterkach zapalą się tylko kiedy włączymy kierunkowskaz i auto będzie w zasięgu czujników? Czy każdorazowo gdy będzie przejeżdżał obok nas samochód?
Jeśli tylko przy włączonym kierunkowskazie, czy da się to ustawić żeby ikonki zapalały się się bez kierunkowskazu (zawsze kiedy coś przejeżdża obok nas - jak w innych autach)?

Dzięki za pomoc :)
Krych86
Posty: 78
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: ASYSTENT PASA RUCHU I MARTWEGO POLA

Post autor: Krych86 »

youngd pisze: 25 sty 2024, 08:39 Cześć, odświeżę troche temat. Zamówiłem Sportage z asystentami martwego pola i mam pytanie dotyczące asystenta martwego pola. Kolega Box napisał:
Box pisze: 23 sty 2022, 16:50 Asystent pomimo włączenia z tzw. przycisku jest uruchamiany powyżej 30km/h.

Warto zadbać o czyste czujniki, zwłaszcza teraz w zimie gdy auto jest oblepione.

Dodatkowo aby zadziałał sygnał ostrzegawczy w samochodzie to musimy włączyć kierunkowskaz na dany pas ruchu, który jest ostrzegany kontrolką w lusterku.
Czy to oznacza, że ikonki na lusterkach zapalą się tylko kiedy włączymy kierunkowskaz i auto będzie w zasięgu czujników? Czy każdorazowo gdy będzie przejeżdżał obok nas samochód?
Jeśli tylko przy włączonym kierunkowskazie, czy da się to ustawić żeby ikonki zapalały się się bez kierunkowskazu (zawsze kiedy coś przejeżdża obok nas - jak w innych autach)?

Dzięki za pomoc :)
Ikonki zapalają się bez kierunkowskazów, z zastrzeżeniem, że musi być minimalna prędkość naszego auta osiągnięta. Sygnał dźwiękowy jest w momencie wrzucenia kierunkowskazu jak ikonka się pali. W opcjach ustawia się czy ma być tylko sygnał dźwiękowy czy ma być reakcja kierownicą również. Dodatkowo jeśli masz ten pakiet z kamerą 360 to na wyświetlaczu, po włączeniu kierunkowskazu wyświetla się obraz z kamery pod lusterkiem.

Ja oceniam system pozytywnie, dostosowuje się do prędkości auta na pasie obok, jak zbliża się szybko to ikonka zapala się odpowiednio wcześniej, jak jedzie z prawie równą prędkością, to dopiero w momencie jak już jest blisko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”