TMPS i zmiana kół miejscami

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
rad25
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2019, 19:27
model samochodu: Kia Sportage 1,6 TGDI

TMPS i zmiana kół miejscami

Post autor: rad25 »

Witam wszystkich i prosiłbym o rzetelną i sprawdzoną odpowiedź. Czy przy zmianie kół miejscami, tzn przód z tyłem, muszę programować czujniki ciśnienia TMPS? Spotkałem się z różnymi informacjami i są one rozbieżne. W serwisie oczywiście twierdzą że trzeba programować, ale wiadomo że im chodzi przede wszystkim o kasę. Serwis Tuscona, czy auta o prawie takiej samej elektronice jak Sportage też tak twierdzi, a tak naprawdę nie ma takiej potrzeby i żadne błędy się nie pojawiają. Dlatego proszę o informację czy ktoś sprawdzał to w Sportage.
Moja Sportage to model z 2019 roku.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: TMPS i zmiana kół miejscami

Post autor: Fred.X »

Same się zaadoptują po przejechaniu kilkudziesięciu metrów
rad25
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2019, 19:27
model samochodu: Kia Sportage 1,6 TGDI

Re: TMPS i zmiana kół miejscami

Post autor: rad25 »

Tak mam przy zmianie letnich na zimowe, ale zakładane są na te same miejsca. Dobrze by było gdyby taka adaptacja była przy zmianie przodu z tyłem.
Arghorn
Posty: 38
Rejestracja: 31 sty 2021, 16:58
model samochodu: Kia Sportage IV BE+ 177 KM 7DCT 2WD 2021. Kia Cee'd SW FL 1.6 CRDi 115 KM 2011

Re: TMPS i zmiana kół miejscami

Post autor: Arghorn »

Podepnę się i zapytam o kwestię poboczną - jest jakikolwiek sens zmiany opon w ASO zamiast w zwykłej wulkanizacji? Oczywiście oprócz odchudzenia swojego portfela.
Kia Cee'd SW 2011 FL CRDi 115 KM
romanhoks
Posty: 314
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: TMPS i zmiana kół miejscami

Post autor: romanhoks »

Osobiscie dla mnie zmiana opon to glupota. Nie lepiej miec gotowe kola. Mniej problemu.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: TMPS i zmiana kół miejscami

Post autor: Fred.X »

Arghorn pisze: 09 lis 2021, 17:43 Podepnę się i zapytam o kwestię poboczną - jest jakikolwiek sens zmiany opon w ASO zamiast w zwykłej wulkanizacji? Oczywiście oprócz odchudzenia swojego portfela.
Nie musisz do zadnego ASO , dobry zakład wulkanizacyjny wystarczy
rad25
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2019, 19:27
model samochodu: Kia Sportage 1,6 TGDI

Re: TMPS i zmiana kół miejscami

Post autor: rad25 »

Potwierdzam, że nie ma potrzeby programowania czujników ciśnienia przy zamianie miejscami, tzn. przód z tyłem. Po przejechaniu kilku kilometrów nastąpiła samoadaptacja. Czyli serwis naciąga klientów na rzekomą potrzebę programowania, to jest zwykłe złodziejstwo i powinien tym się zająć Urząd Ochrony Konsumentów.
Yaro
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2022, 14:37
model samochodu: Sportage IV 1,6 Business Line

Re: TMPS i zmiana kół miejscami

Post autor: Yaro »

rad25 pisze: 18 lis 2021, 12:01 Potwierdzam, że nie ma potrzeby programowania czujników ciśnienia przy zamianie miejscami, tzn. przód z tyłem. Po przejechaniu kilku kilometrów nastąpiła samoadaptacja. Czyli serwis naciąga klientów na rzekomą potrzebę programowania, to jest zwykłe złodziejstwo i powinien tym się zająć Urząd Ochrony Konsumentów.
Dzięki za konkret.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: TMPS i zmiana kół miejscami

Post autor: Blues Brothers »

romanhoks pisze: 09 lis 2021, 20:12 Osobiscie dla mnie zmiana opon to glupota. Nie lepiej miec gotowe kola. Mniej problemu.
I samemu sobie wyważać.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”